Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

chyba Tąpadła będą najlepszym rozwiązaniem

mgły powinny być mniej dokuczliwe

sat24 pokazuje wszędzie chmury ale może jakoś się rozejdą?

poczekajmy jak sytuacja się rozwinie

 

od zachodu zbliża się front, który jutro popsuje nam pogodę

jeszcze nie tracę nadziei co do czwartku (Perseidy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prognozy pogody uparcie zapowiadają pogodną noc

sensowny początek obserwacji to godzina 22 więc spokojnie możemy poczekać z decyzją przynajmniej do 20:00

ICM nieco zmodyfikował prognozę i chmury mają odejść około 21:00

ja już powoli przygotowuję sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę od strony Rogowskiej

możemy się spotkać koło strzeżonego parkingu o 21:00 (obok przystanku na Rogowskiej)

dojazd na miejsce przez Smolec zajmie nam około 40 minut

po drodze w Gniechowicach przechwycimy Romka

nieźle to sobie zaplanowałem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo było rewelacyjne. Droga mleczna wyglądała jak gęsta biała chmura!

Pomimo tych kilku (ponad 5-ciu godzin) obserwacji ciągle czuję niedosyt i nerwowo przeglądam prognozy pogody. Księżyc nie będzie przeszkadzał do 18-go, a 19-go też można udawać, że go jeszcze nie widać.

 

Pozdrawiam wszystkich Uczestników spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony - mimo że strasznie zamrzłem zanim "złamałem" i przyjąłem proponowany polar od Zbyta (jeszcze raz dziękuje)

 

Pozytywne wrażenia podsumowałem w dzisiejszym wątku Adama Jesiona o prędkości światła o tu:

 

Tapadla_otworzyla_mi_oczy

 

Tam Zbyt zadałem Ci pytanie co mnie nurtuje (jakie to były Powery na tej rozdzielanej parce - mam na mysli gwiazdy - nie ludzi czy koty - co też tam były ;) ) {Tak tak był jakiś chłopiec i dziewczyna na obserwacjach, a miejscowy kot koniecznie chciał być w parze z jednym z nas}

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kleszcze ??? :( toć ja przed Twoim przyjazdem zalecałem delikatne zniechęcanie go (na przykład rozpylaniem koło siebie BONDA - cokolwiek to znaczy - który przypadkiem ;) miałem dokładnie na takie przypadki - żeby od razu z grubego pieprzu nie walić do jakiegoś pieska podejrzanie broczącego śliną :D )

 

EDIT:

 

no tak - Kobieta i głaskanie - to uspokaja atmosferę (seeing)

 

a wścielizna??? (jeśli już podłapana przez kota - to często od wiewiórek)

 

Trasa do Tąpadłej w sumie prosta i jasna - przez Sobótkę a potem główną drogą bez zerkania w lewo. Potem budka pekaesu po lewej daleko daleko w lesie po lekkim podjeździe, a my dalej po prawej. Już dałbym radę sam.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora napisać kilka słów od siebie. To były naprawdę udane obserwacje. M'ki padały moim łupem dosyć sprawnie, a przecież ja dopiero zaczynam się orientować na niebie. Trochę kłopotu sprawiła mi M57 ale ostatecznie i ona zagościła w okularze. Jestem z tego bardzo zadowolony :yahoo:. Takie obserwacje koniecznie trzeba powtórzyć, oby tylko pogoda w najbliższym czasie dopisała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.