Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, niżej podpisany, mieszkajacy ok 8 km od Tapadeł, informuję że dziura nadeszła.

 

Tylko że zanim nadeszła zdążyła mi swoją forpocztą porządnie zlać 2 minutowym ulewnym deszczem wiekszość sprzętu.

 

Wystawiłem sobie teleskopik na taras, żeby "doświadczyć gwiazd bez liku" i poćwiczyć co nieco z pożyczoną od IRO platformą. Czekałem na spodziewną dużą dziurę znad NRD :) co chwilę zaglądając zresztą na niebo przez małe, pojawiające sie regularnie dziurki. Znużyło mnie czekanie i wlazłem do domu po coś do picia... Co jest? Puszka "napoju" w trakcie otwierania nie może wytważac taaaakiego dźwięk. Deszcz! Jansa cholera! Natychmiast zaatakowałem taras, a tam sciana wody. Telekop przechylony wiec nie nabiera, ale walizka... Otwarta! W dwie minuty wszystko miałem w domu z powrotem, sam będac mokry jak szczur. Oczywiście od razu przestało padać i zaczęła się robić pogoda, ale ja miałem już wszystkiego dosyć.

 

Tak czy inaczej dziura jest, droge mleczną widać, M31 golym okiem widać, nic nie mruga. A ja? Chyba pierwzy raz mam to wszystko w d...

 

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co nam zapowiada ICM na najbliższe dni

 

pogoda.jpg

 

noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę zapowiadają się znakomicie

szykujcie sprzęt, ładujcie akumulatory, grzejcie silniki, róbcie zapasy miesiwa i trunków ... oj nie pośpimy w tym tygodniu :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co nam zapowiada ICM na najbliższe dni

noce z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę zapowiadają się znakomicie

szykujcie sprzęt, ładujcie akumulatory, grzejcie silniki, róbcie zapasy miesiwa i trunków ... oj nie pośpimy w tym tygodniu :D

 

pozdrawiam

 

Zbyszku,

prognoza się zmieniła... praktycznie, brak ciągłości między prognozami, a Sat24 wyraźnie pokazuje, że 2 masy powietrza walczą o prymat nad naszym niebiem. Ja jestem nastawiony, że trzeba brać pierwszą pogodę jaka się trafi, bo prognoza na kolejną już rano może być inna. Właśnie wróciłem z rowerku i jestem przerażony przejrzystością powietrza... dawno takiej nie widziałem, jak słoneczko przywaliło po trawie, to miałem wrażenie, że źdźbła ze 100m mogę policzyć - taki kontrast... w obrębie Wrocka praktycznie brak perspektywy powietrznej. Może jeżeli prognoza z 12-tej się sprawdzi zaatakujemy Jordanów lub Tąpadła... Patrząc na Sat'a boję się jutra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA. Wreszcie pierwsze światło ???

 

"pierwsze światło" => pierwszy kontakt ze światłem słonecznym następnego dnia, po imprezie spowodowaną pochmurną nocą na dowolnym zlocie astro :)

 

patrzę na tego SAT'a, i patrzę i złość we mnie wzbiera... oby się rozmyły... Jak zaciągnie ten syf z północy to przez kolejne dni będzie krucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM też zmienia zdanie ale generalnie jakaś bezchmurna noc powinna być w najbliższym czasie

zapowiedzi są raczej optymistyczne

trzeba być zwartym i gotowym

 

pozdrawiam

 

To co ?? standardzik ?? test Sat24 o 22 i decyzja o starcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja - Jordanów... ok11-tej

 

cytując "Hangover 2" -> "Oh my God! We did it again..."

 

...i o dziwo czuję się rześko jak mało kiedy...

 

gdy wyjeżdżałem z Wrocka i widziałem niebo pół na pół z chmurami, miałem wielkie obawy czy cokolwiek z tego będzie... gdy dojechałem na miejscówkę pół godziny później i wysiadłem z samochodu miałem tylko jedną myśl w głowie... " czemu k%^&*&%$ nie wziąłem HEQ5..."

 

Gwiazdy po sam południowy horyzont, niebo na 9/10 bez chmur... M7 i M6 rozbite w detal w 8" z N31. Jurek - tej NGC obok M7 nie wyłapałem... za nisko i kontrastu nie miałem... było coś takiego jak NGC5053 przy kiepskim niebie... sam nie wiesz, czy widzisz czy nie... Wszystkie M wyczesane do poziomu pszenicy...kulka za kulką niczym PacMan. Udało się skubnąć także kilka planetarek i m74... M33 już ładnie rozkwita, a M31 ze świtą onieśmiela... M76 też poległo mimo ciężkiej łuny od Wro. Droga Mleczna... ech...

 

Dzięki chłopaki za towarzystwo...

 

A teraz idę zbawiać Świat... jak dobrze pójdzie to dzisiaj wieczorkiem replay :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem nawet ja :D

 

Serdeczne dzięki wszystkim za przemiły zlot i za to że nie wypucili mnie do drugiej wnocy choc już dwie godziny wczesniej chciałem uciekać :D

 

Oby jak najwięcej takich zlotów

 

Było super... nocka świetna i kontrastowa... trochę wilgoć wchodziła w paradę, ale M7 i M6 nadal na wyciągnięcie ręki (chyba, że przyjedzie się pół godzinki za późno - przyp. Bartoliniego :) )

 

Frekwencja też powyżej normalnej... dodatkowo okraszona obecnością Tehy i Trolla (pozostali pojawiają się częściej: ja, Osiaki, Rokita, Zbyt, Grześ, Bartolini). Freberta nie udało się "wyciągnąć na ryby" mimo usilnych starań :)

 

Poranny widok "Franklina puszczającego latawce" ( Venus, Jowisz, Aldebaran i Plejady ) przecudowny...

 

 

BTW Troll nie wiem co znaczy "i za to że nie wypucili mnie do drugiej wnocy", ale przyjmuję za dobrą monetę :D Super, że się w końcu pojawiłeś ;)

 

 

Obaczym jak dzisiaj z pogodą :)

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaczym jak dzisiaj z pogodą :)

właściwie to gdzie jest napisane, że człowiek musi codziennie spać :D

dwie noce bez snu czy trzy ... co za różnica

poza tym musimy trenować przez sierpniem ... zapowiadają piekną pogodę przez 2 tygodnie :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to gdzie jest napisane, że człowiek musi codziennie spać :D

dwie noce bez snu czy trzy ... co za różnica

poza tym musimy trenować przez sierpniem ... zapowiadają piekną pogodę przez 2 tygodnie :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

 

Nie no ,jak zaliczycie 3 noce z rzędu, to będzie prawie tak często jak z sexem po ślubie...

Może to dlatego że Iro obiecał wczoraj/dzisiaj spacer po kulkach. :rolleyes:

 

Ale zawołanie "AHOJ !" straci swoją moc. Trzeba wymyślić coś mocnieszego.

 

Od siebie dodam że będę wam toważyszył, ale od siebie z tarasu po drugiej stronie Ślęży. :szczerbaty:

 

Pozdr

Grzegorz

 

PS. Irek wrzucaj lagunę, chyba że jeszcze dzisiaj coś dopalisz to poczekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję ogólnoustrojową niemoc. Dzień przetrwałem. Gdybym tylko mógł dzisiaj nadrobić 2-3 godziny snu to byłbym z Wami na posterunku. A tak muszę oddać Morfeuszowi co jego, bo inaczej jutro będzie masakra przez duże "M". Niech moc będzie z wami...

Pozdrawiam

Grześ

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ,jak zaliczycie 3 noce z rzędu, to będzie prawie tak często jak z sexem po ślubie...

Może to dlatego że Iro obiecał wczoraj/dzisiaj spacer po kulkach. :rolleyes:

 

Ale zawołanie "AHOJ !" straci swoją moc. Trzeba wymyślić coś mocnieszego.

 

Od siebie dodam że będę wam toważyszył, ale od siebie z tarasu po drugiej stronie Ślęży. :szczerbaty:

 

Pozdr

Grzegorz

 

PS. Irek wrzucaj lagunę, chyba że jeszcze dzisiaj coś dopalisz to poczekam

 

A'propos potencjalnego wyjazdu: Jak na razie, natura jest łaskawa i... jest jakiś syf na niebie... może się syf utrzyma i pozwoli zostać w domu... 3mam kciuki :D

 

... sam nie wierzę, że to mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.