Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

50.863205,16.814228

 

Hat(czy też de facto Hard) Trick stał się faktem... cóż... 3 cudowne noce... pod kątem meteorologii także... przez 3 dni chmury w nocy stały na linii Wrocławia i nie przemieszczały się na południe, to pozwoliło na 3 noce owocnych obserwacji z rzędu... Ciekawym odkryciem wczorajszego dnia było spojrzenie na niebo w "lenonkach" z UltraBlocków - bardzo ciekawe i inspirujące przeżycie... Droga Mleczna świeciła strasznie, a w Łabędziu to już potwornie... kto nigdy nie próbował, warto spróbować. Różnica w patrzeniu jedno, a dwuocznym kluczowa...

 

Dzięki za towarzystwo i za podobne samozaparcie Jurka :)

 

pozdr

 

iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po bardzo ciężkim tygodniu chętnie zafunduję sobie nieprzespaną nockę :szczerbaty:

oby pogoda dopisała

 

pozdrawiam

Proponuję Jordanów około 22:00, można się jeszcze załapać na Strzelca :) Jak wstanie mgła zawsze można się przenieść na Tąpadła, wakacje, ogniska itd. Chyba że macie jakieś inne pomysły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zasiałeś Zbyszku ziarno wątpliwości. Chmury pewnie nie odpuszczą do północy. Jakby co sprzęt w aucie. Waiting...

Na sat24 wygląda to gorzej niż w rzeczywistości, zenit jest "zacny", obserwowało się w gorszych warunkach, za 15 minut wyjeżdżam,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 15 siedziałem w Radklowie pod namiotem z lorneta na statywie. Co prawda raz były chmury ale pozostałe nocki wyglądały zacnie. Niestety nie było obcji zabrania teleskopu a ponadto okoliczne ogniska psuły mocno oczka... ale i tak wypad pod kątem astronomii uważam za udany. Przy okazji jak wam się widzi obcja obserwacji nieba ze szczelińca wielkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludziska, świat się skończył. Jak nic nie nawali po drodze, to w końcu, pierwszy raz w historii mojej astroprzygody, ruszę tyłek dalej niż za ogródek i pojawię się w tym roku w Jodłowie. I tu pojawia się problem: nie jestem zmotoryzowany. Znalazłby ktoś z wybierających się na zlot wrocławian miejsce w samochodzie? Oczywiście dorzucam się do paliwa i stawiam tradycyjnego browca.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam columbusa, po złożeniu taka kostka mniej więcej fi 50 x 50 cm. A co do Kiełczowskiej i koszmarów - władza postanowiła nas uszczęśliwić rondem i nowym rynkiem, które powstaną za jakieś dwa lata :P

 

Gdybyś miał miejsce dla mnie, ale nie dla sprzętu - spoko, wezmę lornetkę. :)

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.