Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Rokowania na dzisiejszą noc tak do 1:00 wyglądają nieźle,

 

ktoś chętny ?

 

Tąpadła ?

 

dziś w nocy maksik Eta Akwarydów..

 

pozdr

 

iro

 

Nawet mni nie denerwuj...

W Danii jest taka klara ze gwiazdy po horyzont...a ja nie mam trawelerka.

Nic to wypilem za Twoja pomyslosć jakieś dwa miejscowe browary.

Pozwoliło to ukoić troche nerwy i spjrzeć w przyszłość ku sobocie w PL.

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mni nie denerwuj...

W Danii jest taka klara ze gwiazdy po horyzont...a ja nie mam trawelerka.

Nic to wypilem za Twoja pomyslosć jakieś dwa miejscowe browary.

Pozwoliło to ukoić troche nerwy i spjrzeć w przyszłość ku sobocie w PL.

 

Narka

żeby Cię Grześ nie denerwować, to powiem Ci, że niebo było bardzo fajne...piękne ramiona m51 przy powerze 240 u Jurka... a Saturn.... Paaaaanie...

 

W mojej Synci Cassini na całym obwodzie, przy 270x kształt i kolorki jak w refraktorze (welur daje czadu). Saturn z problemami, ale ostrzył przy 400x, a przy 350x z orciakiem Gronkiego walił w banię jak nalewka wujka Staszka. To była noc... jedyne co słabo dopisało to te "rosyjskie Akwarydy" ( a eta szto ? A eta Akwarydy :D )

Edytowane przez Iro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby Cię Grześ nie denerwować, to powiem Ci, że niebo było bardzo fajne...piękne ramiona m51 przy powerze 240 u Jurka... a Saturn.... Paaaaanie...

 

W mojej Synci Cassini na całym obwodzie, przy 270x kształt i kolorki jak w refraktorze (welur daje czadu). Saturn z problemami, ale ostrzył przy 400x, a przy 350x z orciakiem Gronkiego walił w banię jak nalewka wujka Staszka. To była noc... jedyne co słabo dopisało to te "rosyjskie Akwarydy" ( a eta szto ? A eta Akwarydy :D )

 

Welur daje czadu - dymi się z teleskopu i głowy właściciela :)

Nie, no słabo było, nie masz czego żałować - jeden z komentarzy ... Igła nie mieści się w polu okularu [82 st.]... ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie welur zakupiłem :D i jak na złośc chmury panie na niebie..... mam pytanko jak przymocowałeś welur do tubusa?

A kupiłeś samoprzylepny ???

 

 

BTW. Chmury jak wół.. szczególnie nad ranem - na ćwierć nieba - chmury i mgły (fotki z dzisiejszego poranka):

 

DSC_7899.jpgDSC_7904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuj ... jaki koszmar :)

dzisiaj znowu pogoda zaskakuje ale jutro też może być dobrze ... i we czwartek również

trzeba być w pogotowiu

 

nie spodziewałem się dzisiaj dobrych warunków i nabrałem sobie trochę roboty na garba ale od jutra nic mnie już nie zaskoczy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuj ... jaki koszmar :)

dzisiaj znowu pogoda zaskakuje ale jutro też może być dobrze ... i we czwartek również

trzeba być w pogotowiu

 

nie spodziewałem się dzisiaj dobrych warunków i nabrałem sobie trochę roboty na garba ale od jutra nic mnie już nie zaskoczy

 

pozdrawiam

dziś Łysy zachodzi 8 po 12tej, jutro 40 po... ale ... skorpionowi można będzie i tak przywalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam dwie wiadomości: jedną dobrą, a drugą złą

zacznę od dobrej

komary na Tąpadłach gryzą jak wściekłe ... no dobrze to jednak była ta zła ;)

dobra wiadomość jest taka, że od Sobótki na samą przełęcz mamy całkiem nowy, świeży i pachnący, jeszcze ciepły nowy asfalt :yahoo:

jest gładko, równo i szeroko. Zaszokowany dziki zwierz siedzi oszołomiony na brzegu asfaltu i nie wchodzi na drogę. Korzystajcie puki można

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem na bieżąco na tym forum ale wygląda na to że nie mogę znaleźć info o tegorocznym zlocie w Jodłowie.

Nie będzie go wcale? Jak to?

 

Może zróbmy sobie mini zlocik grupy lokalnej w Jodłowie jak za dawnych lat ? tak jak to bywało 10 lat temu.

Ktoś byłby chętny się spotkać w jakiś weekend jesienią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tegoroczny zlot AP odbędzie się na Mazurach

jest baner na głównej

 

w poniedziałek na Tapadłach rozmawialiśmy o minizlocie w Jodłowie lub okolicach

warto zrobić wypad na 2-3 dni gdy noce będą dłuższe, a temperatury jeszcze znośne

temat na razie otwarty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem, że mam w Kotlinie chatkę ze sporą działką. Jakby tego było mało, pól wokół dość.

 

Wysokość co prawda nie Jodłowa, bo tylko 512 m n.p.m, ale jakby się uparł to w kwadrans się
i tam jest. Nie wiem jak wtedy z prądem i pozwoleniem na pobyt na terenie...


Może rzeczywiście, to żaden koszt zatrzymać się w "Ostoi". Nie wiem jak to widzicie?

U mnie żona ustaliła 5 zeta za dzień jeżeli chcę sobie robić astrozloty i mam uważać na podłogi...

 

Jest też inna możliwość. Trzy minuty jazdy ode mnie,
kolega też ma działkę i muszę przyznać, o niebo lepsze warunki.
Prąd pewnie można pociągnąć z jego domku.

 

 

 

post-21014-0-70067200-1374104399_thumb.jpg

post-21014-0-53212800-1374104464_thumb.jpg

post-21014-0-96322800-1374104476_thumb.jpg

post-21014-0-59053600-1374104493_thumb.jpg

post-21014-0-44701900-1374104508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wybieracie się może na noc z soboty (10.08) na niedzielę (11.08) na przełęcz? Mógłby ktoś przy okazji podrzucić dokładne współrzędne tej miejscówki? :) Przewertowałem kilka stron i nie znalazłem...

 

pozdrawiam

 

Google maps: 50.846076,16.699077, parking i stanica turystyczna, obserwujemy z polany; z soboty na niedzielę o tej porze roku w nocy będą ogniska i tłum w tym terminie pozostaje Jordanów (namiary: http://astropolis.pl/topic/31349-dolny-lsk-tpada/?p=466567) w środku tygodnia można ryzykować.

Jak pogoda dopisze (a prognozy są dobre) to dzisiaj się wybiorę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google maps: 50.846076,16.699077, parking i stanica turystyczna, obserwujemy z polany; z soboty na niedzielę o tej porze roku w nocy będą ogniska i tłum w tym terminie pozostaje Jordanów (namiary: http://astropolis.pl/topic/31349-dolny-lsk-tpada/?p=466567) w środku tygodnia można ryzykować.

Jak pogoda dopisze (a prognozy są dobre) to dzisiaj się wybiorę :)

pozdrawiam

 

 

 

Dzięki wielkie! fakt, skoro to miejsce turystyczne, to ogniska mogą trochę przeszkadzać... zobaczymy, jak będzie lipa to pojadę na Jordanów :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google maps: 50.846076,16.699077, parking i stanica turystyczna, obserwujemy z polany; z soboty na niedzielę o tej porze roku w nocy będą ogniska i tłum w tym terminie pozostaje Jordanów (namiary: http://astropolis.pl/topic/31349-dolny-lsk-tpada/?p=466567) w środku tygodnia można ryzykować.

Jak pogoda dopisze (a prognozy są dobre) to dzisiaj się wybiorę :)

pozdrawiam

 

Chyba będzie pogoda - także reflektowałbym za Tąpadłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.