Skocz do zawartości

DOLNY ŚLĄSK - Tąpadła?


frebert

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Teraz to już sam nie wiem.

Przed chwilą żona wylała mi kubeł zimnej wody na głowę. Cytuję dosłownie: "Po drodze będziesz miał korki, bo teraz wszystko co jeździ ruszyło na drogi, a na przełęczy trafisz znowu na imprezę, bo młodzież zrobi sobie dzisiaj Halloween i znowu wrócisz do domu wściekły"

 

Zaczynam się wahać. Pogoda super, ale brzmi to przerażająco prawdopodobnie. Chyba jednak dzisiaj odpuszczę.

 

Twoja Żona może mieć rację. Również chciałem się wybrać pod ciemne niebo, ale samemu nie wiem czy się zmobilizuję. W grupie zawsze raźniej i nauczyć się czegoś można od bardziej doświadczonych. Póki co dojrzewam do decyzji.

Ostatecznie może tylko sprawdzę kilka nowych miejsc gdzie można by obserwować w spokoju.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ludu pracujący, uczący się i leniuchujący! Oto jutro zbliża się wyczekiwana wyżowa dziura w chmurach!

 

 

 

 

 

 

meteodziura.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Wolny dzień, nów, wyż, bezchmurne niebo – sytuacja idealna! Kto jest chętny na jutrzejszy wypad? Mrozu się nie bójcie – na Tąpadłach przeważnie jest dosyć ciepło (inwersja). Mimo to trzeba się dobrze na cebulkę ubrać i wziąć ze sobą coś ciepłego. Kolejna zaleta to brak spodziewanej aktywności młodzieży spożywającej – nie przy tych temperaturach. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zdrowy mróz. Prawdziwie męska przygoda. Zajęcia kończę o 20.00. Na przełęczy będę ok. 21. - o ile prognoza się potwierdzi.

 

Instrukcja dla mniej-doświadczonych: obowiązkowo ciuchy na cebulkę i termos z ciepłą herbatą!

 

Na mrozie niebo jest krystaliczne! Warto to zaliczyć.

 

PS

Polana jest pewnie zasypana. Obóz rozbijemy pewnie na parkingu. Niestety, pole widzenia ogranicza tam wysoka brzoza, wiec z góry warto nastawić się na obserwacje powyżej 50 deg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Mogę zabrać dla Ciebie Suttera 25x100 na żurawiu - żebyś też miał co robić. a co do samego wyjazdu - wyślij mi na priva nr tel, to się szczegółowo umówimy.

 

Poszedł pv. Dzięki, chętnie się pobawię :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym i ja się dopisać do spotkania?

oczywiście

wiesz jak dojechać?

 

ja prawdopodobnie będę chyba że rozłoży mnie jakieś choróbsko ... bo coś mnie w kościach łamie :unsure:

ciekawe jak wygląda droga na przełęcz? Wiecie coś na ten temat?

 

Frebert bierz bino bo sam jestem ciekaw co pokaże

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt, łykaj dzisiaj aspirynę i mobilizuj się na jutro. Grudzień nie często sprzyja, a niebo teraz ciekawe.Na kolejną okazję będzie być może długo czekać.

 

Co do bino, sam jestem ciekawy, jaki da obraz. Dawno go nie używałem, a na Tąpadłach - nigdy.

 

PS

Droga na przełęcz powinna być odśnieżona. Tak dawniej bywało. bardziej martwi mnie stan parkingu.

Edytowane przez frebert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście

wiesz jak dojechać?

ja prawdopodobnie będę chyba że rozłoży mnie jakieś choróbsko ... bo coś mnie w kościach łamie :unsure:

 

 

Jeśli to w okolicach tego parkingu, z którego prowadzi szlak na Ślężę, to powinienem trafić :) W razie czego może wymienimy się telefonami?

A na przeziębienie to ugrzej piwa z sokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę z Wami duchem, chłopaki :) Jak pojawi się obok Was jakiś cień z SCT5" to znaczy, że moje myśli są tak intensywne, że się materializują, bym mógł pobyć chwilę wśród Was, znów :)

Tęsknię

Wimmer

 

 

P.S: Południe też będzie miało podobno dobrą pogodę. Ja szykuję całonocną obserwację w Odernym. Na szczęście nie sam - tutaj też jestem wśród astro-zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma transportu to mogę go zabrać.

Jeśli ktoś nie wie jak trafić - możemy się umówić przy wylocie z Wrocławia i może jechać za mną.

 

Wygląda na to, że mamy przynajmniej do 1 w nocy kryształ. Dużo dłużej i tak chyba nie wytrzymamy ;)

 

Wimmer, stary, na prawdę szkoda, że już z nami nie pojeździsz na przełęcze - bardzo miło wspominam wspólne sesje na Tąpadłach - zawsze pozytywnie nakręcałeś atmosferę. Ale cóż - w takim razie teraz życzę udanej sesji w Odernym!:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że o 17 szykuje mi się wyjazd do Oławy; ale na szczęście około 20 powinienem już stamtąd wyruszyć, więc dojechałbym zapewne po 21 (zakładam, że stan tych mniejszych dróg nie jest tragiczny). Gdybym nie mógł Was zlokalizować, do kogo mógłbym się odezwać telefonicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teleskop skolimowany, wszystko przygotowane do wyjazdu :banan:

postaram się przyjechać wcześniej

na miejscu powinienem być około 19

ma być bardzo zimno więc wszystko będę miał podwójne: dwie pary skarpet, dwie rękawiczki :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - diablo Ci zazdroszczę ZbyT. Ja najwcześniej wyjadę dopiero o 19.30.

Ale z drugiej strony - skoro będziesz na miejscu pierwszy, to odśnież trochę terenu też dla kolegów. :friends:

 

Jak wyglądał Wasz wczorajszy dojazd ?? na samych zimówkach da się tam dopchac ? Jak warunki ? W jakim stanie droga ?

 

Może uda mi się zebrac, bo stęskniłem sie troche za Wami ;)

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądał Wasz wczorajszy dojazd ??

= ???? nie kapuję. Dopiero dzisiaj jedziemy.

 

W poprzednich latach droga przez przełęcz była zawsze odśnieżana. Zimówki wystarczą. No, a jak się zakopiemy, to będziemy się wspólnie odkopywać.

 

Zbierz się Iro! Zimowe obserwacje są najfajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądał Wasz wczorajszy dojazd ??

= ???? nie kapuję. Dopiero dzisiaj jedziemy.

 

W poprzednich latach droga przez przełęcz była zawsze odśnieżana. Zimówki wystarczą. No, a jak się zakopiemy, to będziemy się wspólnie odkopywać.

 

Zbierz się Iro! Zimowe obserwacje są najfajniejsze.

heh... czytałem tylko ostatnią stronę wątku wczoraj, myślałem, że wczoraj jechaliście ;))) ale by było, gdybym wczoraj się wyrwał :))

 

Tak na 75% będę...

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.