Skocz do zawartości

Sprzedam osłonę do rozsuwanych synt i kratownic


Dawidpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem problem ze swoją rozsuwaną syntą ponieważ obserwacje prowadzę z nie do końca zaciemnionego miejsca przez co obraz był dużo gorszej jakości. Podobno też wiatr przepływający przez teleskop może powodować zniekształcenie obrazu.

 

Jedyna oferta osłony i to dedykowana do teleskopu na kratownicy, którą znalazłem w internecie była za 300zł co moim zdaniem jest zbyt wygórowaną ceną. Dlatego sam kupiłem odpowiedni materiał nie przepuszczający światła i powietrza oraz zrobiłem osłonę. Myślę, że fajnie to wyszło, jeżeli ktoś chce taką osłonę to mogę ją wykonać za 100zł razem z przesyłką na wymiar pod każdy teleskop. Osłona jest koloru czarnego, ale być może znajdę odpowiedni materiał również w innych kolorach. Osłona utrzymuje się na teleskopie za pomocą 2 gumek wszytych w materiał.

 

Ewentualne zamówienia można składać do końca miesiąca potem napiszę, czy moja oferta jest nadal aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej można zamawiać osłonę na każdy wymiar. Ja sobie zrobiłem większą ponieważ w przyszłości przeniosę się na większy sprzęt i chciałem żeby osłona była w miarę uniwersalna. Jeżeli kogoś interesuje osłona idealnie dopasowana do 8" to mogę taką zrobić. Podajecie tylko długość i szerokość a ja robię.

 

Osłona na mojej syncie 8" wygląda tak:

 

zdjcie2.jpg

 

Edit: dodam jeszcze, że chętnie się wymienię za jakieś akcesoria, filterki, okulary itp. z moją lub Twoją dopłatą. Jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Edytowane przez Dawidpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo ciekawie. Jakiego materiału użyłeś i jak się on ma do osiadającego kurzu? Jest całkowicie nieprzenikliwy? Nie ma sam w sobie farfocli opadających na optykę?

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wkleję zdjęcie mniejszej osłonki, gdyby komuś taka duża bardziej uniwersalna przeszkadzała.

 

Materiał specjalnie dobrałem, w ogóle nie przepuszcza powietrza, można przyłożyć do ust i dmuchać, nic nie przeleci. Nie ma żadnych "farfocli", nawet przy jasnym świetle dziennym w ogóle nie przepuszcza światła. Przypomina materiał z którego są parasolki, jest też nieprzemakalny.

 

Edit: zgodnie z obietnicą zamieszczam kilka zdjęć:

 

Lepiej dopasowana osłona do synty 8"

zdjcie5s.jpg

 

zdjcie4c.jpg

 

Na tym elemencie trzyma się osłona:

zdjcie3.jpg

Edytowane przez Dawidpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ponieważ zamówiłem u Dawida taką osłonę na 8" i miałem już okazję sprawdzić w polu, mogę napisać, że to bardzo przydatny dodatek, solidnie zrobiony i przystępny cenowo w porównaniu do gaci "firmowych".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej. Zamawiam jedną na rozsuwaną Syntę 10'. Długość całkowita między gumkami musi mieć 46 - 47 cm.

Średnica samej tuby ma 30 cm. Z kołnierzami od suwnic ma 38 ale gumka jest przecież rozciągliwa i da się ją nałożyć. Myślę że gumka na luzie powinna mieć średnicę mniejszą niż tuba, żeby się na niej opięła po założeniu - czyli może z 28 cm. Sam wiesz , bo szyłeś dla siebie. Jakby co to pytaj o dalsze szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.