Skocz do zawartości

Atlas Nieba AstroJaWila


Janusz_W

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz, może coś powinienem u siebie zmienić, ale może pomożesz mi i powiesz co? Co zrobić, żebym na domyślnych ustawieniach miał taką samą jakość mapy jak Leszek u siebie na domyślnych?

 

Jak tylko wiedziałbym jak Ci pomóc, to przecież napisałbym od razu. Nie wiem, dlaczego tak masz.

Zobacz może tak jak ja sprawdzam jakość wydruków. Po zrzuceniu mapki na plik oglądam go za pomocą "Windows Picture and Fax Viewer" i tam na dole klikam w zieloną (czwartą od lewej) ikonkę "Rozmiar rzeczywisty". Wtedy widzę mapę w pełnej rozdzielczości w skali 1:1 jak powinna wyglądać.

U mnie wtedy mapki wyglądają naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris, u mnie napisy się zlewają jak zresztą widać na zrzucie. Po wydrukowaniu są nie do rozczytania. Z mapkami kwadratowymi jest lepiej – one są dopasowane do kształtu kartki, przez co wydruk jest lepiej wyskalowany, ale z czcionkami 10 nazwy gwiazd są dalej nieczytelne, chociaż NGC (numery) już lepiej. Dopiero czcionka 12 na mapie kwadratowej daje rade i jest czytelna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris, u mnie napisy się zlewają jak zresztą widać na zrzucie. Po wydrukowaniu są nie do rozczytania. Z mapkami kwadratowymi jest lepiej – one są dopasowane do kształtu kartki, przez co wydruk jest lepiej wyskalowany, ale z czcionkami 10 nazwy gwiazd są dalej nieczytelne, chociaż NGC (numery) już lepiej. Dopiero czcionka 12 na mapie kwadratowej daje rade i jest czytelna.

To może masz z fontami jakiś problem. W następnej wersji wprowadzę zmianę fontów w kołowej mapie także. Może wtedy dobierzesz sobie font, który Twój komputer rozpoznaje i daje lepsze wydruki.

Edytowane przez Janusz_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się sprawdzić Astro JaWil na komputerze z XP. Wcześniej na tym samym komputerze pod Win7 zapisywane mapki były brzydkie i niewyraźne. Na tym samym komputerze, ale na XP mapki są piękne - czytelne i wyraźne. Czyli niestety ten program działa dobrze tylko pod XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobało mi się, że nazwy własne nachodzą na siebie, na linie, na gwiazdy i dlatego dorobiłem do programu w mapach kwadratowych EDYTOR położeń opisów gwiazdy - oznaczenia Bayera i nazwy własne. Wystarczy te dwa opisy poprzestawiać, aby mapki zaczęły lepiej wychodzić. Tak powstaje wersja 17.02, która ujrzy światłodzienne w przyszłym tygodniu. Troche jeszcze nad nią popracuje i dopieszczę, aby w ustawieniach domyślnych mapki już się ślicznie generowały. Poniżej dzisiejsza próba nowej mapki i screen roboczy z edytorem.

labedz_lutnia3.gif

ajw_edyt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.