Skocz do zawartości

[S] Synta 8" Classic


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do sprzedania ośmiocalową Syntę - wersja Classic z wyciągiem Cryforda. Jestem jej drugim właścicielem (pierwszym był Konrad vel Inż. Konstruktor, który zakupił ją w lutym 2008 w DO i obchodził się z nią bardzo delikatnie).

Teleskop często używany (jak na polskie warunki), wiele razy był ze mną na balkonie i w polu, nie raz zamarzał razem ze mną podczas wielogodzinnych sesji. Słowem - spotkało go wszystko to, co zwykle spotyka teleskopy, gdy się ich używa :)

Stan sprzętu oceniam na dobry+. Na tubie są oczywiście drobne ryski świadczące o tym, że teleskop nie był owinięty cały czas w puchowe podusie ;). Ponadto w okolicach mocowania szukacza jest małe przebarwienie na tubusie.

Lustro było myte mniej więcej na początku marca i generalnie jest czyste - ma oczywiście jednak jakieś drobinki kurzu i drobne ryski (widoczne tylko z bliska pod światło - bez zauważalnego wpływu na dawane obrazy).

Zmodyfikowany został montaż - dodane zostało łożysko, dzięki czemu obracanie teleskopu jest bardzo lekkie i płynne (szalenie pomocna rzecz w obserwacjach Księżyca i planet). Oczywiście można bez problemu wymontować łożysko i szurać teflonem ;)

 

W zestawie oprócz samego teleskopu na montażu Dobsona:

- okulary standardowo dołączane do teleskopu (Super Plössle 25mm i 10mm)

- szukacz 9x50

- adaptery do okularów 1,25" i 2"

- walizeczka na szukacz i okulary

- filtr księżycowy (Sky-Watcher 1,25")

- kolimator z pudełka po kliszy

- podstawa z kółkami pod montaż - pomaga oszczędzać plecy przy wynoszeniu teleskop na balkon czy przy sprzątaniu.

Dodatkowo w zestawie jest ATM-owy motofocuser (bardzo porządnie wykonany). Obecnie jest zdemontowany, gdyż preferuję ręcznie ustawianie ostrości. Na życzenie mogę go zamontować z powrotem.

Posiadam również oryginalne styropianowe wkładki ułatwiające zabezpieczenie teleskopu w transporcie.

Cena: 800zł

Odbiór wyłącznie osobisty.

Kontakt przez PW lub na mareknawrocki@tlen.pl

Jeszcze mała porcja zdjęć:

 

Synta01.jpg

Synta02.jpg

Synta-lustro.jpg

Synta-wyciag.jpg

Synta-okulary1.jpg

Synta-okulary2.jpg

Synta-kuferek.jpg

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Opcje wysyłkowe się nie zmieniły, ale Synta będzie zabrana na najbliższy zlot w Roztokach.

Może zostać odebrana na miejscu zlotu lub w którymś z miast, przez które będę przejeżdżał w drodze powrotnej (orientacyjnie byłyby to: Rzeszów, Radom, Warszawa, Olsztyn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opcje wysyłkowe się nie zmieniły, ale Synta będzie zabrana na najbliższy zlot w Roztokach.

Może zostać odebrana na miejscu zlotu lub w którymś z miast, przez które będę przejeżdżał w drodze powrotnej (orientacyjnie byłyby to: Rzeszów, Radom, Warszawa, Olsztyn)

 

Jestem na tym forum nową osobą, udzielam się na Astromaniaku. Interesuje mnie jednak możliwośc zakupu tej Synty. Jestem z Warszawy, więc jak najbardziej odpowiada mi odbiór osobisty. Nie wiem niestety jak na tym forum wysyłać wiadomościna priv, tak więc dalsze szczegóły proponuję na maila

Edytowane przez macciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.