Jump to content

[S] Synta 8" Classic

Recommended Posts

Witam,

mam do sprzedania ośmiocalową Syntę - wersja Classic z wyciągiem Cryforda. Jestem jej drugim właścicielem (pierwszym był Konrad vel Inż. Konstruktor, który zakupił ją w lutym 2008 w DO i obchodził się z nią bardzo delikatnie).

Teleskop często używany (jak na polskie warunki), wiele razy był ze mną na balkonie i w polu, nie raz zamarzał razem ze mną podczas wielogodzinnych sesji. Słowem - spotkało go wszystko to, co zwykle spotyka teleskopy, gdy się ich używa :)

Stan sprzętu oceniam na dobry+. Na tubie są oczywiście drobne ryski świadczące o tym, że teleskop nie był owinięty cały czas w puchowe podusie ;). Ponadto w okolicach mocowania szukacza jest małe przebarwienie na tubusie.

Lustro było myte mniej więcej na początku marca i generalnie jest czyste - ma oczywiście jednak jakieś drobinki kurzu i drobne ryski (widoczne tylko z bliska pod światło - bez zauważalnego wpływu na dawane obrazy).

Zmodyfikowany został montaż - dodane zostało łożysko, dzięki czemu obracanie teleskopu jest bardzo lekkie i płynne (szalenie pomocna rzecz w obserwacjach Księżyca i planet). Oczywiście można bez problemu wymontować łożysko i szurać teflonem ;)

W zestawie oprócz samego teleskopu na montażu Dobsona:

- okulary standardowo dołączane do teleskopu (Super Plössle 25mm i 10mm)

- szukacz 9x50

- adaptery do okularów 1,25" i 2"

- walizeczka na szukacz i okulary

- filtr księżycowy (Sky-Watcher 1,25")

- kolimator z pudełka po kliszy

- podstawa z kółkami pod montaż - pomaga oszczędzać plecy przy wynoszeniu teleskop na balkon czy przy sprzątaniu.

Dodatkowo w zestawie jest ATM-owy motofocuser (bardzo porządnie wykonany). Obecnie jest zdemontowany, gdyż preferuję ręcznie ustawianie ostrości. Na życzenie mogę go zamontować z powrotem.

Posiadam również oryginalne styropianowe wkładki ułatwiające zabezpieczenie teleskopu w transporcie.

Cena: 800zł

Odbiór wyłącznie osobisty.

Kontakt przez PW lub na mareknawrocki@tlen.pl

Jeszcze mała porcja zdjęć:

Synta01.jpg

Synta02.jpg

Synta-lustro.jpg

Synta-wyciag.jpg

Synta-okulary1.jpg

Synta-okulary2.jpg

Synta-kuferek.jpg

Edited by panasmaras
  • 3 weeks later...

Opcje wysyłkowe się nie zmieniły, ale Synta będzie zabrana na najbliższy zlot w Roztokach.

Może zostać odebrana na miejscu zlotu lub w którymś z miast, przez które będę przejeżdżał w drodze powrotnej (orientacyjnie byłyby to: Rzeszów, Radom, Warszawa, Olsztyn)

• 2 weeks later...

Opcje wysyłkowe się nie zmieniły, ale Synta będzie zabrana na najbliższy zlot w Roztokach.

Może zostać odebrana na miejscu zlotu lub w którymś z miast, przez które będę przejeżdżał w drodze powrotnej (orientacyjnie byłyby to: Rzeszów, Radom, Warszawa, Olsztyn)

Jestem na tym forum nową osobą, udzielam się na Astromaniaku. Interesuje mnie jednak możliwośc zakupu tej Synty. Jestem z Warszawy, więc jak najbardziej odpowiada mi odbiór osobisty. Nie wiem niestety jak na tym forum wysyłać wiadomościna priv, tak więc dalsze szczegóły proponuję na maila

Edited by macciej

Wysłałem zapytanie , mój kolega zaczyna przygodę z astronomią . Uznałem że ta Synta na początek byłaby dobra dla niego . Czy oferta aktualna ? Pozdrawiam Piotr .

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 17 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 117 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 216 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.