Skocz do zawartości

O Boże, widzisz i nie grzmisz!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Jakto nie, w Krakowie zbiera sie na pierwszą wiosenną burzę i pewnie pogrzmi troszeczkę ;D ;D ;D

Witaj Marku na pokładzie jako Dealer sprzętu astro obserwacyjnego ;)

Gratuluję odważnej i śmiałej decyzji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy Optisan od Uniwersała:-))))

 

Ale już Markowi napisałem marka Optisan jest spalona na jakiś czas w kraju ale widać uparty jest. No Cóż jego byznes jego ryzyko i jego piniądze. Mówiąc szczerze to powodzenia nie będe mu życzył chyba, że Optisan osiągnie poziom jakościowy przynajmniej Synty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku

 

"Rezygnacja z teleskopu

W każdym momencie po wpłaceniu zaliczki do momentu odbioru teleskopu można zrezygnować z zakupu. Wpłacona kwota, zostanie w całosci zwrócona na wskazany rachunek bankowy. W przypadku zwrotu pieniędzy za pomocą przekazu pocztowego, kwota zostanie pomniejszaona o opłatę z tytuły wykonania takiego przekazu."

 

Ten tekst jest niezgodny z przepisami o zakupie w miejscu które nie jest siedzibą firmy czyli np. w internecie Każdy kupujący ma 10 dni na zwrot zakupionego towaru bez podawania przyczyny. Zresztą Oskar jest prawnik to niech się wypowie.

 

Mam jeszcze pytanie co to jest natężenie zbieranego światła.

W każdym z modeli zjadłeś literkę "k" w słowie powiększenie. Generalnie oferta jest opracowana bardzo porządnie z Lambda 1/10 tródno polemizować bo tak podaje producent.

Ciekawi mnie czy Optisan takze zaczął kupować w Syncie. No i co to za montaże bo chyba nie EQ-5. Jeżeli tak jest to oferta mało atrakcyjna Synta tańsza i ma lepszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy podaję w kwestii prawnej:

 

Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 Nr 22 poz. 271):

 

 

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

 

Więc Mirek ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz co do postu El Capitano:

uważam, że Marek ma prawo robić taki biznes jaki chce, więc co do zasady nie można mu chyba nic zarzucić. Wszyscy chcemy jak największej dostępności sprzętu. Od czegoś trzeba zacząć. Tu Synta, tu Optisan, tu Tał, tu Astrokrak. Nie jest to może ta półka której niektórzy oczekują, ale dajmy szanse naszemu słabemu rynkowi. To leży w naszym wspólnym interesie.

Jaki Optisan jest każdy wie, a jak nie wie to się dowi. Trzeba będzie wyciągnąć od Marka jakiś model do testów i wtedy będziemy komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oskar wrote:

 

"Wszyscy chcemy jak największej dostępności sprzętu. Od czegoś trzeba zacząć."

 

Ale nie takiego i nie w takich cenach

 

 

"Jaki Optisan jest każdy wie, a jak nie wie to się dowi."

 

Sorry winetu ale o to chodzi aby się nie dowiedział :-))))

 

Tak w ogóle to mi się klasyk przypomniał. "I ty Brutusie":-))))))) (to o ofercie Marka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

ze swojej strony muszę Wam powiedzieć, że Marek ma b. duże szanse na sukces w biznesie.

W naszym kraju panuje nadal tendencja do kupowania sprzętu luksusowej potrzeby (samochody, teleskopy też...) i z najtańszego segmentu. T.j.aby jeździło i aby było widać COŚ.

Dlatego tak dobrze sprzedają sie takie samochody jak Fiaty, Skody, Daewoo - kiedyś, Ople itd.

Dlatego też Optisany bedą się dobrze sprzedawały - bo COŚ przez nie przecież widać.

Sam testowałem najmniejszego 76/700 i jak go oddałem właścicielowi to mi go nawet teraz brakuje.

I nic tu nie pomogą wasze wybrzydzania.

Ja też chciałbym jeździć Audi Albo Mercedesem ale mam Opla (ale na szczęście nie malucha). Sam chce mieć (wiem co) i dlatego jeszcze nic nie mam bo nie chce mi się kroczyć po drabinie jakości i ceny.

 

I z drugiej strony.

Kolega miał sklep z ciuchami (w Polsce).

Najlepiej schodziły mu nie te co były w jego guście ( dobre jakościowo) ale tzw byle co. Ale wiara chetnie kupowała i nie narzekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tego typu sprzęt wcale nie jest taki zły (mam lunetę Tasco, made in Tajwan).

 

Wadą tego sprzętu jest to, że nie spełnia wymagań wielu obserwatorów nieba, ale przecież nie można zabronić obserwowania nieba ludziom, których może to aż tak nie ciągnie, lub mają mało funduszy na ten cel. Adam dał dobry przykład z samochodami ... jedni jeżdżą Mesiami i oglądają Księżyc przez Optisana, a inni mają półmetrowe armaty, a wożą się czymś tańszym (np.  Mesiami z drugiej ręki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Optisana i nie było z nim aż tak źle jak to niektórzy opisują. Optisana ma nadal mój sąsiad i też nie żałuje. Pewnie, że są lepsze sprzęty ale nawet za pomocą Optisanów można odkryć "SWOJE NIEBO".

 

P.S. Szczerze mówiąc to bym Swojego TAL'a nie zamienił na Optisana. ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Skoro o tym mowa to może i ja powiem (napisze) że, ja zaczynałem od jakiegoś  ??? ??? ??? d=76mm f=700m i było wszystko spoko poza okularami :D - poprostu były ze zwykłych soczewek nieachromatycznych ;D.

Ale jak wymieniłem w nich soczewki na achromaciki to Jowisz i Saturn był imponujący ;D.

Nawet fajnie gadał ale statyw był do kitu ;D

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem tą informację na skrzynkę pocztową i pierwsza moja reakcja jest umiarkowanie pozytywna . Po pierwsze umiarkowana , dlatego że na wszelkich Forach Optisany jako teleskopy marketowe były zgodnie krytykowane . ( nie miałem okazji się spotkać z tym sprzętem a więc nie mam wyrobionej opinii ) . Po drugie reakcja pozytywna to fakt że skoro idziemy do Europy to każdy musi sobie w niej znaleźć miejsce w szeregu . Jeżeli szef AstroCD uznał że będzie to rozszeżenie oferty handlowej o teleskopy Optisan to jest to na pewno więcej niż by nie zrobił nic . I tak ktoś by z taką ofertą wystąpił , a więc tu biję brawo . Zobaczcie że Astrokrak już obok własnych wyrobów oferuje Soligory a Himpol oferuje Celestrony . Nie widzę więc w tym nic złego a wprost przeciwnie . Inna sprawa to że jeżeli jakość w stosunku do ceny będzie odbiegać to i tak o tym na tym i tamtym Forum poczytamy . Pożyjemy , zobaczymy . Pozdrawiam Piotr Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrzeZ

Byłeś zapewne w Media Markt (we Wrocku) - widziałeś Optisany ???

Ja widziałem, dotykałem, wnikliwie analizowałem - dla mnie to są kiwające rury z lusterkiem w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się uprę, żeby po prostu krytyczni obserwatorzy potestowali to coś trochę. Może jednak da się coś pozytywnego napisać.

Poza tym ceny rzeczywiście zbyt wysokie do tej marki.

Ale już dajmy mu do licha szanse. No co nam szkodzi? To trochę jak w Sądzie obrońca jak już nie ma nic do powiedzenia to mówi: "Niech Sąd mu zawiesi karę, no co Sądowi szkodzi?" TO działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czytam, czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla forumowiczów. Szczerze myślełem, że dostanie mi się bardziej  ;D

 

Znam Optisany od samego początku ich wdrażania na polski rynek. Sam byłem przez pewien czas posiadaczem pierwszego z modeli 900/114. Nie mogę niestety nic złego o nim powiedzieć, może za wyjątkiem stabilności, paskudnych okularów rodem jak z zestawu AstroCabinet90 (historycy sprzetu będa wiedziec co to).

 

Na ofertę zdecydowałem sie z powodu jak już tu zauważono, braku Optisana w sprzedaży "sieciowej". Poza tym nie chodziło mi o stare modele, lecz o nowe, które całkiekm nie przypominają tego co miałem wcześniej. Każda z zauważonych zmian to plus.

 

Ciekawy jest też cały system produkcji tych teleskopów. Jak wiadomo Optisany, Synta, Soligor i wiele wiele innych to to samo pod wieloma względami. Lustra na pewno są robione w Chinach (duzo ludzi tam potrzebuje pracy   :D ). Pozostałe elementy na zyczenie klienta. Dlatego trochę się wszystkie różnia, ale w gruncie rzeczy to jest to samo.

 

Po pewnym czasie udostępnie kilka zdjęć samych teleskopów w szczegółach, a być może coś się uda też zrobić na niebie.

 

Za wszystkie inne cenne uwagi serdecznie dziekuje (również te prawne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_Substyk wrote:

 

"Ciekawy jest też cały system produkcji tych teleskopów. Jak wiadomo Optisany, Synta, Soligor i wiele wiele innych to to samo pod wieloma względami. Lustra na pewno są robione w Chinach (duzo ludzi tam potrzebuje pracy   :D ). Pozostałe elementy na zyczenie klienta. Dlatego trochę się wszystkie różnia, ale w gruncie rzeczy to jest to samo."

 

Marku nie tak do końca. Jako sprzedawca tego towaru ty musisz wiedzieć napewno gdzie i w jaki sposób to jest robione. Na razie widzę że jest to w sferze domysłów. Ta wiedza jest Ci potrzebna abyś mógł ją użyć w celach marketingowych. Pamiętaj także o tym, że pomimo produkowania np. luster w tej samej fabryce to różni klieńci otrzymiją różną jakośc jeżeli Meade i Celestron część swoich wyrobów zamawia w fabrykach Synty i nie gwarantuje dokładności wykonania lustra większej niż lambda/4 to jakim cudem Optisan i SW Synty mają lambda/10.

Ja sprzedaję duze ilości kamer przemysłowych i mam odpowiednie oprzyżądowanie umożliwiające zbadanie np. rozdzielczości kamer (Retma i Rotakin) no i jak mysłicie co sie okazuje. Okazuje się mianowicie że przychodzą ludzie i mówią Panie dlaczego obraz z kamery Panasonica który ma w instrukcji napisane że rozdzielczośc tej kamery to 380 linii telewizyjnych jest zdecydowanie wyraźniejszy od powiedzmy kamery Tayama która ma napisane że jej rozdzielczośc to 430 TVL. No to bierzemy takie dwie kamery na Retmę i badamy no i okazuje się ze Pnasonic ma 380TVL, a Tayama ma 200TVL.

 

Teraz konkluzja

 

Nie wierzę aby te lustra miały lambda/10. Takie oszukiwanie klientów jest możliwe bo w Polsce prawodastwo na to zezwala. Żebyśmy się rozumieli ja nic nie mam ani to Fotoklassica ani do Marka (w tym temacie oczywiście) bo opierają się na danych dostarczonych przez producenta ale powinni byc bardziej krytyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, najlepszą formą ewentualnego zrewidowania poglądu odnośnie jakości Optisanów byłby po prostu przyjazd do Jachranki z jakimś modelem. Niestety nie widzę Ciebie na liście uczestników. A przyznam szczerze, że Twoje słowa odnośnie poprawy ich jakości zupełnie mnie nie przekonują z prostego powodu jakim jest fakt że handlujesz nimi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w tym roku jest niestety niemożliwy z powodu ogromu pracy jaki od lutego spoczywa na mnie.

 

Postaram się pod koniec września przywieść jeden z  większych modeli do Warszawy z okazji Dnia Otwartego, który mam nadzieje i w tym roku będzie.

 

Nie będe też przekonywał teraz o wyższości tych teleskopów nad innymi bo nie ma to sensu, a ja nie chce dostac zaraz po plecach.

To nie sa ani Meade ani Celestrony, a nawet być może Tał-y. Jest to dolna półka na poziomie adekwatnym do ceny.

Chyba nikt tu się niespodziewa wodotrysków ? Sądze, że porównanie można zrobić tylko do analogicznych modeli Soligora, Synty itp.

 

Pozyjemy, zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądnie chłopak pisze, ale dopóki nie popatrzymy przez tego Optisana nie będzie możliwości zweryfikowania tcyh twierdzeń.

 

Z kolei kiedyś azjatyckie auta uważano za kit, ale skośnookie poprawiły bardzo jakość. Może z teleskopami będzie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oj już się poprawia i to znacząco, zobaczysz jakie nowości przywiozę do Jachranki z Soligora, firma się rozwija i dba o klienta jakim jest miłośnik Astronomii ;D

Do Marka!!!

Soligory mają Optykę od Guan Schenga z Tajwanu  o zbadanym i znanym poziomie jakości a nie Synty z Chin Ludowych a o ich zaklasyfikowaniu do klasy średniej sprzętu decyduje ich naprawdę solidny montaż o dobrym stosunku cena - jakość i bardzo dobre jak na tę markę akcesoria firmowe  ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów..

drogi Oskarku samo oglądnięcie Synty, Optisana czy Soligora niwiele wniesie do opini o tym sprzęcie. Jedynym w miarę rozsądnym rozwiązaniem byłoby bez wiedzy sprzedających, a za zgodą właścicieli w/w sprzętów pomierzenie luster głownych i bocznych na nożu "Fucolta" , opisanie jakości powłok aluminiowych przez osobę niezależną i opublikowanie na Forum wyników testów.

pozdrawiam dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest ważne, czy zwierciadło główne ma lambda/10, czy lambda/5, a to jaki teleskop daje obraz. Wiadomo, że ostateczny wygląd obiektów astronomicznych w teleskopie uzależniony jest od jakości wykonania zwierciadła głównego, wtórnego i stosowanego okularu oraz ich parametrów.

 

Po przeczytaniu opisów przedstawionych na forum uważam, że moja Synta 200/1000 nie daje gorszych obrazów niż Soligor 200/800. Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszych obrazów planet, a lepszych obrazów obiektów deep space.  Być może w tym drugim przypadku zmienię zdanie, gdy wywiozę teleskop za miasto, ale to dopiero na wakacjach (ewentualnie w czasie długiego weekendu w maju).

 

Niestety przy średnicy zwierciadła 200 mm jest już bardzo wyraźnie widoczny wpływ seeingu na jakość otrzymywanych obrazów, co w przypadku Tala 1 miało dużo mniejsze znaczenie. Niestety przy obecnej ciepłej pogodzie seeing w płd-wsch Polsce jest raczej marny i dochodzi do tego słaba przejrzystość powietrza (ze względu na znaczną wilgotność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.