Skocz do zawartości

Twoja najdalsza obserwacja


Twoja najdalsza obserwacja  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka jest Twoja najdalsza obserwacja?

    • do 50 km
      4
    • od 51 do 100 km
      13
    • od 101 do 150 km
      34
    • od 151 - 200 km
      29
    • od 201 do 300 km
      10
    • Ponad 301 km :D
      12


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Na razie jak dotąd moja najdalsza obserwacja to kominy puławskich Zakł. Azotowych z Łysej Góry w kieleckiem dystans - 93km. Obserwacja wzrokowa i fotograficzna.

 

Wrocław, Psie Pole - Śnieżka - lekko ponad 100 km w prostej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnio oglądam regularnie M 31 w Andromedzie- udokumentowane w dziale foto dla początkujących - parę ładnych lat świetlnych :rofl:

Nie widzę nic zabawnego w tym co napisałeś, ale napewno nie czytasz wątku.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Niektórzy "widzieli" ponoć Księżyc, Słońce, M 31 w Andromedzie... Zejdźmy jednak na ziemię, jak słusznie zauważyło kilku kolegów przede mną. Wiele w swoim życiu widziałam: Tatry ze Śnieżki, Szumawę z Tatr, Śnieżkę z Szumawy... Ale moja najdalsza obserwacja to obserwacja wgłąb duszy.

 

Nie podam kilometrów, bo moja dusza jest niezgłębiona i niezmierzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

13 września 2011 r. - Tatry z Gajowej Góry (Gajowice koło Toszka) - 180-190km :) (A wszystko to dzięki Patb, który rzucił hasło "Tatry z Toszka", a ja tu mam 12km i żal byłoby to przespać :)

Ja również pobiłem swój rekord w tym dniu :) i mniej więcej ta sama odległość. Warto było wstawać o 4 nad ranem :) Dla przypomnienia "Tatry z Sarnowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Stoj z pod Jaworzyny Krynickiej 188 km , gdzies na przecieciu zielonego szlaku z nartostradą

th_jwp1081729.jpg

 

th_busov-wysokieberescie.jpg

 

wyżej jakieś 300m od szczytu było lepiej i chyba nawet Pikuj sie wyłonił

th_pvp1081747.jpg

ale na górze juz pokazało sie mleko i takich widoków nie było , moze jutro uda sie poprawić jakość fotek bo te 8 stycznia skończa 6 latek ;)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Alpy z Monte Rotondo (Korsyka) 310km do Dent des Trois Eveches (wpis na DO)

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/300-alpy-prowansalskie-z-monte-rotondo-korsyka/


z nizin: Tatry z hałdy Borynia - 147km (wpis na DO)

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/tatry-i-babia-gora-z-haldy-kwk-borynia-w-jastrzebiu-zdroju/

Edytowane przez Bulizzor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja się trochę poprawiłem i mogę napisać że z moich stron wyciągnąłem max czyli szczyt Serak w Jesenikach widziany z odległości 173 km z góry Leskowiec w Beskidzie Małym. Oprócz tego na zdjęciu jest i Pradziad 163 km i Keprnik 172 km.

 

post-20890-0-01646400-1387138113_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się tu nie wpisałem. Top rekordu nie mam na zdjęciu więc się nie liczy (185 km do Świnicy z Wielkiej Rawki gdzieś około 1997 roku). Natomiast rok temu (29.12.2012) "zobaczyłem" na 177 km Krywań z Kolbuszowej. Wyskoczyła tak jak Pietros z Tarnicy i w ten sam dzień! Wreszcie się zmusiłem do opisu obserwacji - zdjęcie to link do wpisu na blogu:

Kolbuszowa-Tatry2_20121229_Paweł_Rzucidło_mini_opis.jpg

 

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Od dzisiaj wychodziłoby, że rekordem są Rudawy (zachodni stok Fichtelberga) spod Wielkiego Szyszaka: 189,7 km

IMG_0062 - Kopia.JPG

Zresztą symulacja pokazuje, że wyraźnie Rudawy podskoczyły. Jesteśmy 50 metrów nad wierzchołkiem a ja nawet nie stałem na samym wierzchołku:

symulacja Szyszak.jpg

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.