Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Masz w Rykach to wyjątkowo eksponowany obiekt. Widać go ze Św. Krzyża, w zeszłym roku udało mi się zrobić zdjęcie z PKiN w Warszawie.

 

Ożeż Ty! Ja go nie mogłem zobaczyć z oddalonej o kilkanaście km Okrzei a Ty go z Warszawy i Św. Krzyża wypatrzyłeś? To było w dzień czy w nocy?

 

Wczorajszy dzień był ostatnim w tym roku dniem otwarcia wieży i niestety trzeba poczekać do marca roku następnego.

 

:( To potwierdzona informacja? Planowałem w tym roku jeszcze jedno poranne i jedno nocne wejście. No ale może przynajmniej do marca jakiś statyw sobie kupię.

 

Jestem ciekawy co to za kopczyk mi wyszedł na azymucie 204°. Czy w Lublinie nie ma przypadkiem jakiegoś kopca albo stoku narciarskiego?

 

Stok narciarski jest(koło hali Globus), ale to trochę inny kierunek. Na 204 pasowałby kopiec koło Zalewu Zemborzyckiego, tyle że on jest w fazie tylko planów. Z obiektów istniejących mogłaby być być jakaś hałda na terenach przemysłowych wokół byłej cukrowni. Oświeciło mnie! Pamiętam, jak mój brat pokazywał mi ten kopczyk na Google Earth(gdy ja tego programu jeszcze nie miałem) i zastawialiśmy się, co to jest. Teraz widzę na zdjęciu satelitarnym, że to jest... woda. Ten staw widywałem chyba podczas jazdy drogą rowerową wzdłuż Bystrzycy.

 

1 listopada podczas powrotu z Parczewa z dwupasmówki między Niemcami a Ciecierzynem nie pierwszy raz dobrze widziałem migający maszt w Piaskach. Potem jeszcze z okolicy giełdy w Elizówce. Ale to wciąż odległości poniżej 30 km. Czy ma ktoś jakieś miejsce do polecenia obserwacji tego masztu? Czy może być widoczny z Roztocza? Z bliższych mi rejonów spróbuję kiedyś go wypatrzeć z okolic Radawca oraz Dąbrowicy.

I inny temat: czy prowadził ktoś z Was obserwacje nowego mostu w Puławach? Zaraz po jego wybudowaniu ciekawiło mnie, czy może być widoczny z trasy Lublin-Warszawa.

Edytowane przez Robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten obiekt to nie RTCN Ryki, bo tego niestety nie da się zobaczyć z tarasu na PKIN (tego ogólnodostępnego), a komin E. Kozienice - azymut się zgadza.

RTCN Ryki jak wynika z Kashmira byłby widoczny bardziej na lewo, 6st na prawo od komina EC Siekierki.

komin kozienice.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komin E. Kozienice - azymut się zgadza.

 

A czy nie powinno być widać jeszcze innych kominów z tej elektrowni? Na liście najwyższych konstrukcji w Polsce na Wikipedii jest tylko jeden komin, ale oceniając po zdjęciach, pozostałe kominy wydają mi się również dość wysokie.

 

 

W niedzielę wieczorem byłem na Placu Po Farze w Lublinie i ku mojemu zdziwieniu nie udało mi się wypatrzeć masztu w Piaskach. W wakacje go widziałem. Nie pamiętam, jaka była widoczność wtedy w wakacje, ale ta niedzielna wydawała mi się(na oko oceniając) co najmniej niezła a w dodatku maszt mógłby być jeszcze lepiej widoczny, bo drzewa zrzuciły liście i może mniej go teraz zasłaniają. Więc nie wiem, dlaczego nie było go widać. Przychodzą mi do głowy 2 możliwości: 1) oświetlenie masztu nie działało, 2) widoczność nad Lublinem mogła być dobra, ale bliżej Piask może np. padało.

Za to dziś ze stacji paliw Tesco koło Galerii Orkana zobaczyłem migające czerwone światło na południowym wschodzie. Myślałem, że to maszt w Piaskach, ale jak sprawdziłem na Google Earth, był to raczej albo maszt w Bożym Darze, albo w Piotrkowie.

Edytowane przez Robertos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na rozpoznaniu miejscówki w Parchatce pomiędzy Kazimierzem Dolnym a Puławami. Jest to wzniesienie nad przełomem Wisły prawie wolne od porastających drzew o wysokości trochę ponad 200m.n.p.m. Roztacza sie tam widok w kierunku połd./zach. (pasmo Łysicy) oraz półn/zach z widokiem pobliskich Puław. Jest to dogodne miejsce do obserwacji w czasie gdy baszta w Kazimierzu jest niedostępna. Na górę krzyżową prowadzi ścieszka oznakowana jako szlak turysztyczny czarny, co widać zaraz przy wejściu z szosy puławskiej. Kiedy tam dotarłem niebo było całkowicie zasnute chmurami i gdzie niegdzie popadywało. Początkowo widziałem w lornetce tylko fragment pasma jeleniowskiego Gór Świętokrzyskich, ale widoczność szybko sie poprawiała tak że w końcy wypatrzyłem Łysą Górę z masztem i sylwetą klasztoru, oraz najbardziej odległy cypel Łysicy (ok.93km.) Zrobiłem szereg fotek obiektywem kitowym Canona, nie siląc sie na fotki z MTO500, bo wolę poczekać na lepsze warunki. Zresztą to nie jedyny obiekt warty obserwacji, muszę ustalić azymut kominów elektrowni Kozienice których nie widziałem z powodu opadów deszczu na tym kierunku. Dołączam małą panoramkę i fotkę wejścia na szlak prosto z szosy puławskiej.

P.s. Podam dokładne współrzędne tej miejscówki kiedy strona geoportalu będzie dostępna, bo chwilowo nie jest.

Oto one: N:51* 21' 42", E:22* 07' 77"

 

P.s. Dodałem fotkę z panoramą Puław.

panorama-z-parchatki-3.JPG

IMG_8507x.JPG

IMG_8530V.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ponownie w Parchatce z zamiarem focenia zbliżeń z MTO-500 i mam dwa obiekty w postaci elektrowni w Kozienicach (odl. 50km.) oraz masztu w Rykach ( odl.30 km.)

Zdołałem jeszcze zaliczyć pobliską skarpę dobrską pod Kazimierzem, skąd mam fotkę zachodzącego Słońca w sąsiedztwie prawdopodobnie Łysicy. (chwilowo nie mam rozeznania horyzontu z miejsca przy szosie na Wilków - ten zalany powodzią) Co ciekawe to pasmo pokazało się dopiero przy zachodzącym Słońcu, wcześniej nie dało się nic wypatrzeć.

IMG_8624kozienice.JPG

IMG_8655ryki.JPG

IMG_8704x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo

Dzięki

Długo polowałem na taki widok w Szufnarowej - udało się. :D

Obu Kolegom 'taternikom' wielkie gratulacje! wszystkie te zdjecia beda mile widziane na DO. Szczegolnie Piotrek w nagrode za cierpliwosc, o ktora apelowalem ;) W tej pasji jednak wszystko przychodzi z czasem i niczego sie nie przyspieszy. Ostatnia sobota to byl dzien, ktory mogl wynagrodzic wszystkie poprzednie niepowodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem kumpla na "pewne Tatry". Wyjechaliśmy kilka minut przed zachodem słońca i nic... Kumpel chciał wracać bo wiało, ale poczekaliśmy do zachodu i Taterki pięknie się wyłoniły się z mgły. Uratowałem honor a kumpel dołączył do elitarnego grona Dalekich Obserwatorów.

OrlaPerc-zachod.jpg

I jeszcze bonusik - zachód słońca i Orla Perć

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem kumpla na "pewne Tatry". Wyjechaliśmy kilka minut przed zachodem słońca i nic... Kumpel chciał wracać bo wiało, ale poczekaliśmy do zachodu i Taterki pięknie się wyłoniły się z mgły. Uratowałem honor a kumpel dołączył do elitarnego grona Dalekich Obserwatorów.

 

Andis jeśli mozna wiedziec skad robiles to zdjecie ?

 

PS: nie wiecie jak dodac zdjecia na "DO" ?

Edytowane przez Damian11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.

Ja robiłem troszke dalej w kierunku Różanki (bo z dwóch wież nie widać, gdyż zasłania las) jadąc drogą asfaltową jakiś 1 km dalej stoi samotne drzewo (chyba wierzba) idąc po łące widać Tatry.

Edytowane przez Damian11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłej niedzieli będąc na wzniesieniu w Parchatce namierzyłem jakiś obiekt wystający ponad horyzont. Początkowo miałem nadzieje że to może 300m. komin w warszawskim Kawęczynie, ale po dokałdniejszej analizie azymut nie zgadzał się idealnie, więc pozstaje coś bliższego, tyle że wzdłuż lini widzenia nie znalazłem niczego w rodzaju komina. Musi to być coś nowego czego nie ma na zdjęciach ortofotomap geoportalu, ani w spisie przeszkód lotniczych. Obiekt widać tuż nad przęsłem mostu kolejowego w Dęblinie.

IMG_8560v.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Od jakiegoś czasu oglądam stronę DO i postanowiłem przyłączyć się do łowów na "grubą zwierzynę". Zatem by nie pozostać gołosłownym zamieszczam zdjęcie Piszkonii z Hasiakowej Skały w Czorciczadach. wyszło niewiele ponad 100 km. Zdjęcie jest odchudzone z 5 mb do 200kb by się zmieściło na imageshacku.

 

piszk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jakiegoś czasu oglądam stronę DO i postanowiłem przyłączyć się do łowów na "grubą zwierzynę". Zatem by nie pozostać gołosłownym zamieszczam zdjęcie Piszkonii z Hasiakowej Skały w Czorciczadach. wyszło niewiele ponad 100 km. Zdjęcie jest odchudzone z 5 mb do 200kb by się zmieściło na imageshacku.

Witaj :)

 

Prześlij je proszę na DO w oryginale, to zobaczymy, czy przypadkiem nie ma tam czegoś jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.