Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Uff, jakoś się udało... Ale po kolei. W poszukiwaniu nieznanej obserwacji Bieszczad za wschodnią granicą GE doprowadziło mnie do Lwowa. Okazało się, że miasto ma kilka fantastycznych wzniesień, na których są ciekawe miejsca obserwacyjne. Na jednym jest kopiec, bodajże góra Zamkowa i wśród gąszcza zdjęć wypatrzyłem ->TO<-. Mimo że autor zrobił je lustrzanką (C400D) to niestety nie zadbał o prawidłowe naświetlenie i efektem tego jest przepalone niebo. Obrobiłem je może nie najlepiej ale nie oto w tym chodziło. Udało mi się w miarę możliwości opisać to co horyzont pokazał wtedy, a miał co pokazać :)

Bieszczady_z_Lwowa.jpg

 

Opisane górki mogą mieć teraz inne nazwy, bo posiłkowałem się starymi mapami tzw. WIGówki. Nie opisałem też krain ani pasm bo tego to już wogóle w necie nie ma.

 

Natomiast dla Was zostawiłem jeszcze kilka obserwacji :)_1_, _2_, _3_

Edytowane przez merti
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, jakoś się udało... Ale po kolei. W poszukiwaniu nieznanej obserwacji Bieszczad za wschodnią granicą GE doprowadziło mnie do Lwowa.

 

Natomiast dla Was zostawiłem jeszcze kilka obserwacji :)_1_, _2_, _3_

Zdjęcie 1 to obserwacja w kierunku wschodnim - to pasmo wzgórz na horyzoncie to Gołogóry (okolice Złoczowa) z najwyższą Kamułą 471 m npm w odlegóści 45 km. Natomiast zdj 2 to obserwacja na N - tak więc nic szczególnego tam nie widac, a zdj. 3 - na SE w kierunku Winnik - przedmieść Lwowa.

Merti - super opis panoramy Karpat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to jedziemy:

Na początek Tatry z Magdalenki (część Malawy k/Rzeszowa)- podobne zdjęcie było już w wątku o widzialności i spotkaniach. Hey pokazuje, że do najdalszego widzialnego szczytu (Miedziane) jest 174km.

Tatry-z-Magdalenki-900.jpg

 

Teraz zdjęcie na Bieszczady, niestety, jakość nienadzwyczajna, w dodatku w części panoramy gdzieś zapodziała się ostrość. Do Połoniny Wetlińskiej 100km

Magdalenka-5.06-800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem panoramę Bieszczadów z Magdalenki. Mam prośbę do kolegów "kashmirowców". Proszę o symulację w tym kierunku z Magdalenki: latitude 50° 0' 49.83" N longitude 22° 7' 23.92" E. Coś mi się nie podoba taka rozległość Połoniny Wetlińskiej, nie mam także pewności co do Wielkiej Rawki.Bieszczady-Magdalenka-800-.jpg

Niestety część panoramy z podejrzeniem Tarnicy jest całkiem bez ostrości, a druga próba w tym kierunku była zrobiona już za późno i za mało na niej światła. Wg Heya, to Tarnica jest najdalszym widocznym obiektem z tego miejsca, w kierunku SW oczywiście.

Natomiast Świętokrzyskich z Magdalenki nie ma i nie będzie :) Podejrzenie mam co do Pasma Jeleniowskiego, nawet coś widać na zdjęciu, ale to są dosłownie milimetry wystające zza lasu. Co w sumie byłoby zgodne z Heyem...

Na-Pasmo-Jeleniowskie.jpg

Podejrzany fragment to Szczytniak w Paśmie Jeleniowskim

screen.jpg

Patrząc na profil z Heya, to by się zgadzało, w końcu góry dzieli coś koło 150 m wysokości i ponad 100km, ale za takie Dalekie Obserwacje to ja dziękuję!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem panoramę Bieszczadów z Magdalenki. Mam prośbę do kolegów "kashmirowców". Proszę o symulację w tym kierunku z Magdalenki

 

Temat jest w trakcie realizacji :) Mamy juz przygotowany wpis na DO. Jak tylko bedzie render z Kashmira ukaze sie na DO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andis - nie podobają mi się te Twoje Bieszczady... Szczególnie identyfikacja Połonin, które raz że nie przypominają siebie (choć to może kwestia nowej perspektywy), a dwa znaczne różnice w wyrazistości szczytów a te same odległości. Nie widziałem jeszcze Kashmira, ale coś mi tu bardzo nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Mam ustrzeloną panoramę Beskidu Niskiego z Szufnarowej (o z tego miejsca), ale wyłożyłem się na jej opisie. Czy ktos ze speców od tej części świata może mi pomóc?

Poglądowa panorama w załączniku

BeskidNiski-1000-do-opisu-podglad.jpg

 

wersja większa tu: http://zapodaj.net/9ab1190a1dc7.jpg.html

Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andis. Raczej nie jestem specem od tej części świata, a nawet od jakiejkolwiek innej :D ale dłuższa chwila zabawy z MicroDemie i Google Earth zaowocowała tym oto niżej opisem panoramy (do twojego wołania o pomoc :) )

BeskidNiski-opis.jpg

 

Niestety ale nie wszystko opisałem, a to dlatego że z początku te małe wypierdki (od prawej strony panorki) pokrywały się z danymi topo w MD i im dalej w lewo tym coraz więcej jest takich wzniesień, które ciężko dopasować do zdjęcia...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andis. Raczej nie jestem specem od tej części świata, a nawet od jakiejkolwiek innej :D ale dłuższa chwila zabawy z MicroDemie i Google Earth zaowocowała tym oto niżej opisem panoramy (do twojego wołania o pomoc :) )

 

Niestety ale nie wszystko opisałem, a to dlatego że z początku te małe wypierdki (od prawej strony panorki) pokrywały się z danymi topo w MD i im dalej w lewo tym coraz więcej jest takich wzniesień, które ciężko dopasować do zdjęcia...

Sam się do tego przymierzałem na uboczu, ale z tym opisem Mertiego, to bym nic nowego nie wniósł :) Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tu nie pisywałem, ale z okazji wakacyjnych wycieczek jakie ostatnio się trafiły mam dwie fotki z Roztocza zachodniego, a konkretnie z okolicy Gościeradowa ze wzniesienia Kamienna Góra (50* 50' 24.23" / 21*59' 10.28").

Pierwsza dotyczy Pasma Jeleniowskiego i Łysej Góry z odległości 51-66km. oraz Cementowni Ożarów widocznej z odległości zaledwie 25km. Ta ostatnia jest dobrze widoczna z pod zamku w Janowcu nad Wisłą z odl. 50km. ale fotki jeszcze nie zrobiłem, poza wizualnym rekonesansem. Zdjęcia musiałem skontrastować dla lepszej widoczności detalu. Być może będą jeszcze jakieś fotki z lubelskiego w przyszłości, bo tematyka ciekawa.

 

P.s. Sprzęt - Canon 350D z obiektywem 18-58 (kit)

IMG_5888x.JPG

IMG_5890x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Kamienna Góra to dobry punkt na dalekie obserwacje jak i również nocne obcowanie z gwiazdami. Dodam,że troche na wschód-jakiś 3-7km- jest obszar, z którego teoretycznie można wychwycić Tatry, a dokładnie Łomnice no i może Lodowy by się złapał. Od jakiegoś czasu, jak mam wolne próbuje szczęścia ale pogoda narazie mi nie dopisywała. Tyle że horyzont w tych okolicach nie jest tak eksponowany jak na Kamiennej. No chyba że pogadam z lokalnym leśniczym, ostatnio w pobliskim lesie znalazłem wieżę obserwacyjną, zapewne jest to idealne miejsce do uwiecznienia Tatr z tak daleka.

Edytowane przez Mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że troche na wschód-jakiś 3-7km- jest obszar, z którego teoretycznie można wychwycić Tatry, a dokładnie Łomnice no i może Lodowy by się złapał.

No tak, słynny Salomin i 230km do Gerlacha :szczerbaty:

 

Podaj proszę jakieś współrzędne tej wieży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z dzisiejszego poranka, okolice Salomina-widok na południe. Niestety kiepska widzialność, mimo że było bezchmurnie. Narazie nie mam dobrej ogniskowej pod takie fotki,nie będę wlekł 20" :szczerbaty:

 

Fotka Canonem 400D+ kit 18-55. Coś tam zamajaczyło, ale to raczej jakieś bliższe wzniesienie.

 

Co do współrzędnych tej wieży to w najbliższym czasie sprawdzę to.

 

Pozdro Mariusz

tatr.jpg

tater.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.