Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Z moich wczorajszych popołudniowych zdjęć z Gogołowa uratowało sie tylko kilka jpegów , rawy poleciały w kosmos , szkoda bo była panoramka na wschód z Korczyną Odrzykoniem Słonnymi Bieszczadami i kawałkiem Beskidu Niskiego a taki widok trafia mi sie rzadko :(

th_image54-55m.jpg

Dziś pewnie jest mozliwość powtorki , ale niestety praca i tylko na dach mozna wyskoczyć , albo jak przed chwilą na górkę klasztorną ( ul. Grunwaldzka ) ;)

th_IMGP4283.jpg

 

Piękne fotki!

 

P.S. Może uratujesz RAW-y ?

https://www.google.pl/search?rlz=1C1GGGE_plPL417PL417&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=SD+recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Wszystkich, którym dziś się udało! Osobiście byłem odcięty od sieci, ale nie od aparatu. Dziś przed południem wyskubałem ośnieżone Tatry z Kosów (pow. Kolbuszowski):

IMG_1565_gray_mini3.jpg

 

I z samej Kolbuszowej, choć tu już niewiele widać:

IMG_1525_gray_mini.jpg

 

 

Edit: zapomniałem pomniejszyć obrazków, już poprawiłem :)

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Może uratujesz RAW-y ?

Niestety kilkanascie godzin mielania w kilku "odzyskiwaczach " nic nie dało , znajduje niby RAWy i nawet wielkośc sie zgadza ale uszkodzone tak że wiekszość programów którymi dysponuje nawet nie otworzy pliku krzycząc o błędzie , jedyny Darktable otwiera pokazujac te uszkodzenia , tu jeden z niewielu zniszczonych tylko w czesci - reszta poszatkowana w 80% kadru .

th_2012-04-10--1334064570_1366x768_scrot.jpg

Jedyne co sie udało to otworzenie w przegladarce ktora pozwala na zapisanie zaszytego jpega , a te służące do podgladu pewnie mocno odchudzone i na jednolitych powierzchniach , jak niebo , wyłazi to kompresowanie , przydał by się program z funkcją " Maluj niebo" wtedy by to w miare wygladało ;)

th_image106-image113g.jpg

Pocieszam sie ze po drodze na miejscowkę widzialem dwie grupy z ktorej jedna przy wyciagu miała aparaty , w drugiej zauwazyłem lornetkę - spagladali w strone Bieszczad , więc moze ktoś zrobil zdjecia i kiedyś gdzies w sieci sie pojawią ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Mogielnicą załapały sie kominy jasielskiej rafinerii a na prawo od nich pod Chełmem Trzcinica , a na drugim kolejny Chełm idealnie wpasowany w Jaworze , jak masz jeszcze w prawo to śmiało bo fajnie sie ogląda z innej niż zazwyczaj strony ;) W piątek znalazłem chwile i wyskoczyłem na Gogołów . Słońce na zachodzie migało przez chmury

70326324.jpg

 

do tego zadyma z wypalanych traw i chyba juz mocno stopiony przez kilka dni snieg nie dały takich widoków jak poniedziałkowy , np. Tarnicy juz nie zobaczylem ale znów Sanocko-Turczanskie chyba były lepiej widoczne (poopisywałem troche miejscowosci , mam nadzieje ze sie nie pomylilem ;) )

 

70325399.jpg

 

Trochę duzy plik ale nie chcialem juz wiecej go kompresować .

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gezeb ależ piękna panorama na nasze okolice. Widać kościół w Bóbrce i wieże wiertnicze. Widać maszt telekomunikacyjny na Przylaskach. Ale, że się Zręcin załapał to nadal jestem w szoku.

 

Możesz dać współrzędne miejsca z którego zrobiłeś tą panoramę?

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exify mówią że 49.8335 21.5294 . Za kazdym razem jak przeglądam to znajduje cos nowego , między Zrecinem a Mogiłą są dwa koscioły , to chyba Wrocanka i Rogi , a na tych z poniedziałku miedzy Durną a Smerekiem wyłoniła się Mała Rawka , niesamowite ile więcej widoków dodaje śnieg , moze jeszcze sypnie przed majem ;) Najlepiej zeby spadł i utrzymał sie do balonów , tak żeby uchwycić zawody z Bieszczadami w tle ;)

PS. Jeszcze sobie przypomniałem ze 09.04.2012 bedac pierwszy raz na Gogołowie okolo 13.00 były tez Tatry tyle że powietrze falowało i nie szło wyostrzyć , co w zestawieniu z Twoimi po zachodzie pokazuje jak fajnie zmieniaja sie warunki przy spadku temperatury .

th_IMGP4016g.jpg

Współrzedne w exifie , bo to kilkaset metrów na zachód od tego z widokiem na Biesy .

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Tatry z Gogołowa. A dzisiaj z Piotrkiem C polowaliśmy na Tatry z Kamionki vel Popowej Polany licząc na rozpogodzenia i "czyste okno" o zachodzie słońca. Busow był bardzo dobrze widoczny, niestety od Tatr dzieliły nas inne chmury deszczowe. Jednak coś tam się majaczyło więc:

 

032.jpg

 

No ale to tak na siłe w sumie te Tatry. Gdyby pokazało się czyste okno na choć fragment Tatr byłby meeega ogień.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Tatry z Gogołowa. A dzisiaj z Piotrkiem C polowaliśmy na Tatry z Kamionki vel Popowej Polany licząc na rozpogodzenia i "czyste okno" o zachodzie słońca. Busow był bardzo dobrze widoczny, niestety od Tatr dzieliły nas inne chmury deszczowe. Jednak coś tam się majaczyło więc:

 

032.jpg

 

No ale to tak na siłe w sumie te Tatry. Gdyby pokazało się czyste okno na choć fragment Tatr byłby meeega ogień.

Powiadasz "na siłę"? A wygląda jedynie na drobną kosmetykę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba śniegu przybyło w Tatrach od poprzedniego tygodnia , zawsze jak widzę zdjecia z Kamionki przypominam sobie ze z widocznego pod Busovem Wysokiego trzeba w koncu zrobić przegląd na wschód , bo o ile Tatry sa udokumentowane to w stronę ukrainskich połonin jeszcze nie spotkałem zdjęć a chyba cos powinno byc widoczne .

Przy okazji mógłby ktoś zrobić w wolnej chwili symulacje w Kashmirze z tego 49.7705 21.4932 punktu na południowy wschód bo cos mi nie pasuje w udeuschle http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A21.4932%24%24%24lat%3A49.7705%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A0%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A20%24%24%24azimut%3A123.7%24%24%24sweep%3A25.4%24%24%24leftbound%3A111%24%24%24rightbound%3A136.4%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A1%24%24%24tilt%3A-3.125%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Atrue%24%24%24colorcodinglimit%3A106%24%24%24title%3Agorajowicelas%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1366%24%24%24screenheight%3A726 , byłem tam wczoraj na kilka minut zanim chmury opadły i trafiło sie okienko , tyle że Holica-Zuków ( na prawo od komina ) jakos tak za bardzo w prawo przesunieta od Kiszkowego mi sie widzi i mało tam miejsca na Magure Łomnianską - jak już trafie na widocznosć ;) Może Kashmir coś pokaże ?

th_IMGP5162d.jpg

th_IMGP5162m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm ustawiony o 3.45. Wyjazd koło 4 rano. Tankowanie na Orlenie o 4.10. Auto zostawiam w Bułaciance za Rymanowem Zdrojem koło 4.30. Na Przymiarki idę koło 25-30min. Takich widoków tam jeszcze nie widziałem.

 

Tatry przed wschodem słońca :szczerbaty: .

021.jpg

 

Zrobiłem 173 zdjęcia. Muszę powoli je ogarnąć. Teraz mogę powiedzieć, że nie było 100% żylety. Ale widoki niezapomniane i to nie tylko na Tatry.

 

 

@gezeb zrobiłem symulacje w kashmirze, nie wiem dokładnie czy w dobrym kierunku, ale są tam góry widoczne oddalone o 106km jednak nie są opisane. Wieczorem wczytam inną bazę szczytów może coś będzie widać i zamieszczę tutaj symulację.

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 106 km to już pewno coś z masywu Łomniańskiej , możesz pokazać nawet bez opisów może coś po kształcie i umiejscowienia bedzie widać , szczególnie chodzi mi o położenie wzgledem Zukowa-Holicy .

Ze wzgledu na PITowy tydzień ;) tylko na kilka minut wyskakuje na okoliczne wzgórza , wczoraj znów las nad Gorajowicami , i kilka minut za późno bo moze Łomniańska byłaby widoczna , a tak tylko Beskid Niski z Tatrami

http://www.panoramio.com/photos/original/70949780.jpg

 

Wycinek z Jaworzyna Krynicką , zza Łysej wylazły na chwilę Rysy i Hawrań

http://www.panoramio.com/photos/original/70950344.jpg

 

Kilka kroków w las i Hawrań sie schował a ponad Chełmem pokazał sie Kozi Wierch

th_IMGP5527.jpg

Przepraszam za brak klikalnych miniaturek z panoramio ale coś się pozmieniało i nie chce mi ich pokazywać w poście .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek , tabliczka z napisem "Badanie przejrzystosci powietrza " na samochód i mozna stawać na obwodnicach ;) nieraz mam ochotę tak zrobic na drodze Krosno - Jasło kiedy mi Tatry migają ładnych pare kilometrów drażniąc oko .

Dzis przed praca wyskoczylem do Kowalów koło Jasła , powoli cos tam wyłaziło ale i juz zaczynało grzać falując ( w drugim exifie wspólrzedne )

th_IMGP5689.jpg

 

th_IMGP5738.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gezeb zrobiłem symulacje tego punktu jeszcze raz 49.7705 21.4932

 

symulacja.jpg

 

Tamtą wcześniejszą symulację za bardzo podniosłem do góry. Teraz posiłkowałem się Twoimi zdjęciami stamtąd by symulacja była wiarygodna. Odległość do szczytu Żuków jest na 100% poprawna, natomiast ten drugi szczyt oddalony o 100km ledwo co wystaje więc jest to sprawa umowna czy widać go na zdjęciu ;). Mam nadzieję, że pomogłem choć trochę.

 

@Rymek fajnie te szczyty wystają znad lasu :), szkoda że wcześniej nie udało Ci się być na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , mi wlasnie na udeuschle jakoś za duzo pokazywało nawet jak robiłem z 0 nad gruntem , zresztą w druga strone Tatry też według tej symulacji zawyżało i to sporo ( nawet biorac pod uwage drzewa ktore sa na Łysej za ktora są Rysy i Hawrań )

Ową Magure Łomniańska zobaczylem wczoraj z Kowalów ( to miejsce bardziej na zachód od Gorajowic i troszke wyzej ), tyle ze dopiero po mocnym wyciagnieciu porannych zdjęć

th_IMGP5712.jpg

Dzis z tego miejsca widac tylko czubek komina ( chyba Jedlicze ) i Kiszkowe reszta we mgle , za to balonów juz sporo az nad Żurawinką ;) Gdybym miał wolną sobote to chyba cały dzionek spedził bym na Gogolowie w nadziei na Bieszczady pod balonami .

th_IMGP5921i.jpg

No i wspomniane w komunikatach Tatry , licze ze ktos zrobi zza Krosna z balonami choć np. z Magdalenki na tle Beskidu Niskiego też musza fajnie wyglądać

th_IMGP5868i.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na lotnisku , czy gdzies na okolicznych wzgórzach ? Ja wybrałem się w niedzielę na gogołowski Dzioł ale mgła była taka że Cergowa i Kamień za nią były słabo widoczne a gdzieś z tamtych rejonow nagle wyskoczyły załogi .

th_IMGP5999.jpg

Z całych zawodow pogoda pod wzgledem DO chyba w piątek najlepsza , ciekawe czy ktos z kosza złapał Tatry a może i coś więcej ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy starcie na lotnisku. Potem próbowałem zobaczyć balony z Bezmiechowej (kapitalny widok, eksremalny podjazd dla samochodu) ale pozostały szybowce i paralotnie.

Ekstremalny podjazd to był 10 lat temu na wprost po trawie/błocie autkiem typu np. Tawria. Teraz to jest już pikuś, trzeba jedynie uważać na "czołówkę" przy takich widokach ;)

 

Widok z Bezmiechowej miałeś przedni, bywam tam często, śniegi na Połoninie Caryńskiej, Wetlińskiej i Smereku nie są wcale takie łatwe do uchwycenia nawet z tych 40-50 km. Masz coś bardziej na lewo z gniazdem Tarnicy?

 

PS. Udało Ci się polatać szybowcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMateusiak Extra ten szybowiec. To chyba Bocian na tle Bieszczadów.

 

Tak to Bocian. Wyprowadzili go z hangaru jak akurat chciałem już zjeżdżać. Dobrze, że zostałem :)

 

Kapitalne te zdjęcia Tatr! Będę częściej w Bieszczadach więc możemy się kiedyś umówić na wspólne focenie.

 

 

Ekstremalny podjazd to był 10 lat temu na wprost po trawie/błocie autkiem typu np. Tawria. Teraz to jest już pikuś, trzeba jedynie uważać na "czołówkę" przy takich widokach ;)

 

Widok z Bezmiechowej miałeś przedni, bywam tam często, śniegi na Połoninie Caryńskiej, Wetlińskiej i Smereku nie są wcale takie łatwe do uchwycenia nawet z tych 40-50 km. Masz coś bardziej na lewo z gniazdem Tarnicy?

 

PS. Udało Ci się polatać szybowcem?

 

No czołówka gwarantowana. Zwłaszcza, że w pierwszej fazie zjazdu auto same ciągnie w dół.

 

Na szybowiec się niestety nie załapałem. W planach mam dalej naukę paralotniarstwa, a Bezmiechowa będzie moim ulubionym szybowiskiem jak już się sprzętu dorobię.

 

Pytałeś o coś bardziej w lewo.

 

Załączam panoramę z szybowiska. co się dało to obfociłem. Ciężkie były warunki w tym pełnym wschodzącym ostro słońcu. Panorama z ręki, bo w połowie drogi A4 do Krakowa przypomniało mi się, że nie zabrałem statywu ;)

 

Link do zoom.it

 

 

http://zoom.it/xvqw

 

Do Tarnicy 55 km.

 

 

Po zjechaniu z szybowiska udaliśmy się nad Solinę. Tam też musiałem zrobić panoramę. Do Szczytów Bieszczadzkich już bliżej, ale też niższy pułap więc niewiele wystaje ;)

 

Fajnie też wyglądał widok na elektrownię i parę helikopterów w dole (załączone foto)

 

Link:

 

http://zoom.it/uivF

DSC_0318.jpg

DSC_0218.jpg

Group 1-DSC_0328_DSC_0335-8 images.jpg

Edytowane przez MMateusiak
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.