Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem te artykuły i fajnie że jest głośno. Teraz to ja muszę przekonywać swoich znajomych 'niedowiarków' że to jednak Tatry są. a jeszcze niedawno to ja byłem jednym z nich ;D

Oczywiście liczę na spotkanie na górce ;-) tym bardziej, że jak mówisz warunki sie polepszają. A widoku z kwietnia nie zapomnę nigdy! Patrzyłem później na Twoje zdjęcia z tego dnia i nie mogłem przeżałować że nie miałem aparatu z sobą.. ale to jeszcze bardziej motywuje żeby zawzięcie wypatrywać szansy na następne obserwacje. Wysłałem oczywiście zdjęcia gdzie tam tylko mogłem bo przecież trzeba promować to hobby nasze :D

Edytowane przez Damian 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dak giąłem Twojego RAWa ale nic więcej nie wyciągnąłem , moze następnym razem trafisz na lepsze warunki bo zdjęcia byłyby super z takiej "miejscówki " , przy okazji przeglądałem cennik z Krosna na przeloty i najtaniej wychodzi 100 zł za 10 minut lotu Morane 880 , jakoś pewniej chyba bym sie czuł w starym Antku ale tu juz trzeba kilka osob bo koszt 600zł .

Kilka razy szukałem w sieci widoku z kamerki na Trzech Siostrach w Gogołowie

67183791.jpg

i nigdy nie znalazlem a dzis przypadkowo wyskoczyła mi w szukajce http://oognet.pl/content/details/1143 porownujac z tym co widzę u siebie za oknem to wychodzi ze obraz aktualny , koniki sie ruszają ( budynek po prawej to stadnina ) czyli kamera działa :) Jest to druga mi znana kamerka na wschód ( po tej z Liwocza ze strony brzyska.pl ) z tym ze ta z Gogołowa powinna pokazywać wiecej w stronę Bieszczad - samych pewno nie dojrzymy na takim szerokim kadrze ale wieże TV na Suchej Górze powinno sie zobaczyc a to duza pomoc w planowaniu wypadu :) Symulacja mniej wiecej z tego punktu http://www.udeuschle...creenheight:726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jest to druga mi znana kamerka na wschód ( po tej z Liwocza ze strony brzyska.pl ) z tym ze ta z Gogołowa powinna pokazywać wiecej w stronę Bieszczad - samych pewno nie dojrzymy na takim szerokim kadrze ale wieże TV na Suchej Górze powinno sie zobaczyc a to duza pomoc w planowaniu wypadu :) Symulacja mniej wiecej z tego punktu http://www.udeuschle...creenheight:726

Gezeb, jest kilka kamerek w okolicach Krosna, jeszcze może nie znasz. Na południe na Beskid Niski z Komborni: http://www.mega-net.pl/kamera-beskid-niski.html i ostatnio w Krośnie z wieży farnej zrobili 4 kamery, ciekawe czy coś będzie z tego widać: http://www.krosno.pl/pl/dla-mieszkancow/kamery-on-line/widok-na-krosno-z-wiezy-farnej/rynek---wschodnia-pierzeja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk085 tej z Komborni nie znałem , szkoda ze troszke bardziej na wschód nie skierowana .

Dzisiejsze Tatry z Dziołu nad Gogołowem a w zasadzie nad Sowiną bo przenioslem sie na zachodnie widoki ;)

78721526.jpg

Póżniej znad Gębiczyny

78722637.jpg

I wycinek z wieży w Głobikowej z Tatrami i Gorcami , Diablaka niestety juz nie dało rady wyciagnac z mgły i dymu ale pewnie niedługo juz nadejda dni z "dobrym powietrzem" ;)

78724428.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jakoś wypiętrzyło je w góre w porównaniu z widokiem z końca sierpnia ale zdaję mi się że to przez unoszące się mgły .

 

Wypiętrzyło to mało powiedziane, wyskoczył z lewej Sławkowski szczyt nawet! Kończę składać filmik, w którym są też nasze miraże, tzn. RKana i moje ze stycznia. Mogę dorzucić i to Twoje nowe zdjęcie? Może być fajny efekt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian 85 patrzac na te zdjecia z wczoraj i poprzednie to wyglada ze jest robione z innego miejsca jakby bardziej w prawo , stąd ominiete wzgorza zasłaniajace Tatry . Wczoraj z Głobikowej patrzyłem w Waszym kierunku ale buro ponuro , jedynie Mielec i elektrownia Połaniec swieciły w słońcu , juz w niedziele było lepiej pomimo niskich chmur ale Świetokrzyskich nie dojrzałem choć szpital w Staszowie gdzies tam sie zaswiecił .

78747241.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian 85 patrzac na te zdjecia z wczoraj i poprzednie to wyglada ze jest robione z innego miejsca jakby bardziej w prawo , stąd ominiete wzgorza zasłaniajace Tatry . Wczoraj z Głobikowej patrzyłem w Waszym kierunku ale buro ponuro , jedynie Mielec i elektrownia Połaniec swieciły w słońcu , juz w niedziele było lepiej pomimo niskich chmur ale Świetokrzyskich nie dojrzałem choć szpital w Staszowie gdzies tam sie zaswiecił .

78747241.jpg

 

@gezeb - podejrzewam, że Damian mógł być wykonać zdjęcie zaledwie kilkadziesiąt metrów od poprzedniego, z tej samej jednak wysokości. Z całego "pasma weryńskiego" nie ma szans na Sławkowski szczyt w normalnych warunkach. No chyba, że Damian jakąś sosnę zaliczył ;)

 

@Damian 85 - masz coś bardziej w prawo? Przy takim podniesieniu horyzontu mogły się fajne górki jeszcze załapać.

 

PS. Nie wiem czy wiecie, ale różnica pomiędzy doliną Nilu w Kolbuszowej, a najwyższymi wzniesieniami sięga max... 30m.

W takich to warunkach polujemy na Tatry z odległości prawie 170km!

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rymek

Oczywiście bierz zdjęcia śmiało. Jeszcze spróbuje dziś popracować nad pozostałymi. a w prawo to coś tam mam, ale w sumie to już zgłupiałem bo na linii Wysoka-Rysy też było jakoś nienaturalnie grubo. dziś zaglądne w zdjęcia , najlepiej to je spakuje i wrzucę na jakiś serwer. W ogóle to przydałaby się panorama sklejona z tych moich zdjęć tylko że za bardzo nie wiem jakim programem to zrobić. mam obiektyw stałoogniskowy (500mm). i kitowy 18-55. przydałby się taki 100-300mm ale na razie muszę się zadowolić tym co mam. jutro wieczorem dam zdjęcia. I racja racja! tu w centrum miasta jest naprawdę nisko. na sosnę nie wychodziłem :D

 

@Gezeb

To było z tego samego miejsca robione co kiedyś. ewentualnie kilkanaście metrów w lewo albo prawo. ale to bez różnicy. no piękna panoramka jest! może i ja się tam na tę Głobikową wybiorę kiedyś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jednak patrzę, że to nie może być Głobikowa. zrobiłem symulacje w Udeuche , wynika że widać spod cmentarza Liwocz. patrząc na ten obiekt na szcycie, czyli krzyż chyba - to by się mogło zgadzać. niech mnie ktoś oświeci albo sprowadzi na ziemie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mnie sie widzi ze róznica jest , bo choć tam wokół cmentarza jest ta sama wysokość npm to jednak cofajac sie na północny zachód chocby kilka kilkanascie metrów Tatry mogą byc lepiej widoczne bo "omija" sie te zalesione wzgórza zasłaniajace Sławkowski . Tyle że to czysto teoretyczne moje podejrzenia bazujace tylko na googlowskich zdjeciach , czasem krok lub dwa robi róznicę ;)

Ta wieża pasuje na Głobikową ale tą drugą czyli TV , około kilometra na wschod od widokowej , z południowego kierunku czyli Gogołowa wyglada tak

78825666.jpg

Jak sobie odbic zdjęcie w lustrze to nawet polana ponizej wygląda jak widziana z Kolbuszowej , znaczy natura lubi symetrię :)

Taka mi sie jeszcze skleiła z wtorku , od Tatr po Tarnów znad Gębiczyny

miejscowka warta odwiedzenia przy okazji wieży w Głobikowej , jak by ktos trafił na fajne warunki to moze byc ciekawie .

78826275.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mnie sie widzi ze róznica jest , bo choć tam wokół cmentarza jest ta sama wysokość npm to jednak cofajac sie na północny zachód chocby kilka kilkanascie metrów Tatry mogą byc lepiej widoczne bo "omija" sie te zalesione wzgórza zasłaniajace Sławkowski . Tyle że to czysto teoretyczne moje podejrzenia bazujace tylko na googlowskich zdjeciach , czasem krok lub dwa robi róznicę ;)

 

Kłócił się nie będę, przy okazji podziwiania Tatr kolejny raz pochodzę sobie "w te i we wte" i sprawdzę!

 

@Damian 85 - sprawdź pocztę na komunikatorze Astropolis, masz tam link do filmiku. Upublicznimy go dopiero po Twojej aprobacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gezeb chyba jednak to Gołbikowa. sprawdzę jeszcze na innych zdjęciach pogórza.

 

Rymek aprobuję ;-) ja chyba też pochodzę następnym razem tam :D

a co do szerszego kadru to udało mi tylko pod nadajnik uchwycić i tylko tyle wycisnąłem

http://www26.zippyshare.com/v/16402363/file.html

Edytowane przez Damian 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Postanowiłem zrobić sobie dzisiaj małą przejażdżkę samochodem. Wybrałem się w okolice Huciska Jawornickiego w poszukiwaniu Bieszczad. Oto one :

 

post-21236-0-73486200-1347825346_thumb.jpg

 

post-21236-0-52910600-1347826429_thumb.jpg

 

post-21236-0-68591700-1347825411_thumb.jpg

 

post-21236-0-07322300-1347825502_thumb.jpg

 

post-21236-0-54256200-1347825567_thumb.jpg

 

post-21236-0-09577900-1347825666_thumb.jpg

 

To tyle. Nie jestem pewny co do zgodności moich opisów. Więc podsyłam symulację : http://www.udeuschle...creenheight:738

Edytowane przez RKan
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RKan fajnie , będzie sciagawka na forum bo na telefonie w terenie cieżko lukac co i jak a kilka razy juz tamtedy zbaczałem z trasy by cos dojrzec ale jeszcze sie nie udało , podobnie jak kawałek dalej na południe z wzgórz między Przedmieściem Dubieckim a Śliwnicą .

@Rymek na filmiku widze jakies wysokie budynki w Kolbuszowej ( po prawej od Tatr ) , ciekawe jak z nich wygląda widok , jest szansa cos dojrzeć ? U mnie w Jaśle w tych dniach stoi rzusztowanie przy kosciele z którego powinno byc widac Tatry , tyle ze warunków pogodowych brak , jedynie pod wieczor ale wtedy juz ekipy budowlanej nie ma :(

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Jaśle w tych dniach stoi rzusztowanie przy kosciele z którego powinno byc widac Tatry , tyle ze warunków pogodowych brak , jedynie pod wieczor ale wtedy juz ekipy budowlanej nie ma :(

 

No to chyba dobrze, że ich nie ma... Jakby byli, to by wejść nie pozwolili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dobrze, że ich nie ma... Jakby byli, to by wejść nie pozwolili :)

Wolę próbowac z budowlańcami niz potem zamieszczać w temacie "DO w mediach " artykuł " Policja i straz sciagały niedoszłego samobójcę z rusztowania " ;)

Z koscioła oo Franciszkanów ( bo o nim mowa ) jest całoroczny widok na Tatry , tyle ze ostatnio jak szukałem mozliwosci wejscia to zły stan siatek zabezpieczajacych i ogolnie stan wieży nie pozwalał na wejscie , ale moze kiedyś ... Ogólnie to w okolicy jest kilka kościołów z których są widoczki , trzeba tylko mieć jakiś argument by tam wpuszczono , ja sobie wymyśliłem odbitki owej świątyni z Tatrami w tle jako karta "przetargowa " :)

@Damian 85 @Rymek u Was tez jakaś wieżyczka się pokazuje , może wpuszczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gezeb - jednego z proboszczów już informowałem o tym co widać z wieży kościoła, a w drugim kościele mam wyrobione chody jak by co ;) Powiem szczerze, że jednak najlepszą miejscówką w okolicach Kolbuszowej jest droga gruntowa Kosowy-Trzęsówka w okolicach niebieskiej kapliczki. Można się spokojnie rozłożyć ze sprzętem, cicha okolica, zapierający dech w piersiach widok, a i pomodlić też się można. Dojazd w sumie łatwy, jedynie w czasie roztopów można się ubłocić po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.