Skocz do zawartości
merti

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza dotyczy Pasma Jeleniowskiego i Łysej Góry z odległości 51-66km.

No no, to jest niezłe! :Salut:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiście Kamienna Góra to dobry punkt na dalekie obserwacje jak i również nocne obcowanie z gwiazdami. Dodam,że troche na wschód-jakiś 3-7km- jest obszar, z którego teoretycznie można wychwycić Tatry, a dokładnie Łomnice no i może Lodowy by się złapał. Od jakiegoś czasu, jak mam wolne próbuje szczęścia ale pogoda narazie mi nie dopisywała. Tyle że horyzont w tych okolicach nie jest tak eksponowany jak na Kamiennej. No chyba że pogadam z lokalnym leśniczym, ostatnio w pobliskim lesie znalazłem wieżę obserwacyjną, zapewne jest to idealne miejsce do uwiecznienia Tatr z tak daleka.

Edytowane przez Mario33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Lemarc - udało Ci się na tym zdjęciu, moim zdaniem po chwilowej analizie, uchwycić nawet Łysicę w odległości 75 km! Jest oczywiście skrajnie po prawej stronie widocznego łańcucha Łysogór. Brawo!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam,że troche na wschód-jakiś 3-7km- jest obszar, z którego teoretycznie można wychwycić Tatry, a dokładnie Łomnice no i może Lodowy by się złapał.

No tak, słynny Salomin i 230km do Gerlacha :szczerbaty:

Podaj proszę jakieś współrzędne tej wieży ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcie z dzisiejszego poranka, okolice Salomina-widok na południe. Niestety kiepska widzialność, mimo że było bezchmurnie. Narazie nie mam dobrej ogniskowej pod takie fotki,nie będę wlekł 20" :szczerbaty:

Fotka Canonem 400D+ kit 18-55. Coś tam zamajaczyło, ale to raczej jakieś bliższe wzniesienie.

Co do współrzędnych tej wieży to w najbliższym czasie sprawdzę to.

Pozdro Mariusz

tatr.jpg

tater.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcie z dzisiejszego poranka, okolice Salomina-widok na południe. Niestety kiepska widzialność, mimo że było bezchmurnie. Narazie nie mam dobrej ogniskowej pod takie fotki,nie będę wlekł 20" :szczerbaty:

Przy dzisiejszej pogodzie (temp i wilgotność) to horyzont kończy się na 20 km w najlepszym wypadku. Musisz tam wpaść pewnego pięknego dnia, jak będą warunki. A stawka jest ogromna, bo to ostatni trzymający się bastion dalekich Tatr w Polsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W niedzielę byłem ponownie (tym razem z bratem) na Kamiennej Górze pod Gościeradowem zaopatrzony w MTO-500, przy nieco lepszej widzialności niż za pierwszym razem, choć przy całkowitym zachmurzeniu. Złożyłem niedbale panoramkę najwyższych pasm jakie widać z tej strony wisły.

góry-świętokrzyskie-z-pod-gościeradowa2.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lemarc >> no no, nieźle! Podeślij oryginalne fotki na jakiś serwer to Ci złożę lepiej tą panoramę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fenomenalna widoczność. Tym razem już nie ma wątpliwości co widać. Łysica się potwierdziła, ale czy masz również z trzy kadry na lewo od G. Truskolaskiej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tym razem fociłem tylko najwyższe pasma i nic poza tym przez MTO-500. Natomiast wizualnie było widać na lewo od nich inne niższe pasmo w postaci serii wzniesień położonych bardziej na południe od Jeleniowskiego. Nie mam obecnie możliwości umieszczenia fotek w większej rozdzielczości na serwerze, ale następnym razem przyłożę się bardziej do składania. <_<

Edytowane przez lemarc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Góry Świętokrzyskie z Wzniesień Urzędowskich, dokładnie do Łysicy wychodzi jakieś 90km, tylko czy ją widać? Miejsce obserwacji znajduje się jakieś 15km na wschód od wspomianej wyżej Kamiennej góry. Niestety obserwacja na zachód więc słoneczko skutecznie przeszkadza. Zamierzam się wybrać w to miejsce o zachodzie może będzie lepiej.

ŚW.jpg

swn.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to dzisiejszy widok z Salomina. Widać było doskonale Tarnobrzeg i okolice. To właśnie w tym kierunku jest szansa na Tatry Wysokie.

salomino.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to dzisiejszy widok z Salomina. Widać było doskonale Tarnobrzeg i okolice. To właśnie w tym kierunku jest szansa na Tatry Wysokie.

Pierwsze światło z Salomina jest, że to tak powiem, topologicznie obiecujące, bo po drodze nic wysokiego nie sterczy. Dalej mamy po drodze już tylko Pasmo Radziejowej, ale Wysokie świetnie komponują się na prawo od niego. Czyli nic, poza wilgocią i pyłem zawieszonym na długości 230 km, nie stoi Ci na przeszkodzie do dokonania historycznego dzieła :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze skarpy w Janowcu Nad Wisłą (170m/npm.) widać cementownię Ożarów z odległości 50km. fotka z czerwca br.

Obraz 372b.JPG

cementownia-ożarów..JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Roztoczu lubelskim jest jedna świetna miejscówka do obserwacji Bieszczad (odl.140km) i ew. Tatr z odl ok.250km. To łyse wzniesienie w miejscowości Huta Różaniecka: N50* 23'8.18" / E23* 12'12.9". o wys.305m.npm. skąd roztacza się niesamowita panorama w kierunku południowym i południowozachodnim. Byłem tam wczoraj i wrzucam fragment panoramy.

hutarozaniecka-miejscowka2.jpg

Edytowane przez lemarc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Roztoczu lubelskim jest jedna świetna miejscówka do obserwacji Bieszczad (odl.140km) i ew. Tatr z odl ok.250km.

Mógłbyś powiedzieć skąd wziąłeś informacje o tych Tatrach ? Hey pokazuje że Bieszczady owszem, choć i to będzie graniczyło z cudem, ale na Tatry nie ma najmniejszych szans niestety :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O Tatrach to tylko przypuszczenie. W tej dziedzinie obserwacji jestem nowicjuszem. B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Używaj Heya i rozbij namiot w okolicach Salomina, może o którymś wschodzie złapiesz Wierchy z 225km i tego już Ci nikt w Polsce nie pobije ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj w kierunku południowo-wschodnim zrobiło się ładne okienko widzialnościowe, dzięki czemu udało się zaobserwować całkiem wyraźne Bieszczady z Czudca.

Bieszczady-z-Czudca-900.jpg

Będąc przypadkiem na wieży obserwacyjnej w Głobikowej zrobiłem także panoramę w kierunku Gorców, ale co na niej jest, jeszcze nie odgadłem. Teoretyczna widzialność stamtąd rozciąga się od Bieszczadów po Babią Górę. Oczywiście, wczoraj się tak daleko nie rozciągała...

Gorce-900.jpg

Edytowane przez Andis

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Andis Udane zdjęcia. Te Bieszczady z tamtej okolicy robią wrażenie :).

8.08.2010 byłem w Bieszczadach właśnie, widoczność była znakomita i... i mam zdjęcie Suchej Góry z Połoniny Caryńskiej. Pokazywałem kiedyś na forum zdjęcia z punktu widokowego z Korczyny na Bieszczady a teraz zrobiłem zdjęcie teko punktu z Bieszczad. Fajne uczucie :).

img7444o.jpg

18003348.jpg

Mam też zdjęcia karpat wschodnich, ale to musiałbym wysłać komuś do analizy ;), bo moja wiedza na ich temat jest znikoma, a wg. moich obliczeń widać wzniesienia odległe o ponad 100km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta