Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Warunki nadal b.dobre, ale mimo to chyba ostatni raz byłem dzisiaj w Salominie wypatrując Tatr. Wydaje się to nie wykonalne ani fotograficznie, ani wizualnie. Za duży dystans jak na tereny równinne. Dla porównania widok Gór Świętokrzyskich z szosy do Szczecyna i kierunek na Tatry z szosy za Salominem.

Lemarc, Tatry z Salomina są jak najbardziej wykonalne. Problem jest tylko jeden-odpowiednia widzialność, która dla takich obserwacji zdarza się raz na rok, a moze nawet raz na kilka lat. Niestety "cywilizacja" nam przeszkadza, ludziska wypalaja na jesień. Rok temu udało mi się zrobić Tatry z Sandomierza i od tamtego momentu bywalem w tamtym miejscu wiele razy i nic. A zapewne tego dnia kiedy robilem to zdjęcie z Sandomierza były widoczne również z Salomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać jakie tylko chcesz :)

A wczoraj widziałem biały samochód na górce jakieś 100m ode mnie, może ktoś z forum?

 

Dzięki! Wczoraj próbowałem telefonicznie naprowadzić jedną osobę na Tatry z Kosów, ale w Przyłęku czy był to nie wiem. Wiem tylko, że się mu nie udało... Ja mam ciemne auto i zwykle zagaduję, jak ktoś w pobliżu szuka czegoś daleko ;)

 

Edit: wie ktoś może co to za maszt powstał w Przyłęku koło wiatraka?

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemarc, Tatry z Salomina są jak najbardziej wykonalne. Problem jest tylko jeden-odpowiednia widzialność, która dla takich obserwacji zdarza się raz na rok, a moze nawet raz na kilka lat. Niestety "cywilizacja" nam przeszkadza, ludziska wypalaja na jesień. Rok temu udało mi się zrobić Tatry z Sandomierza i od tamtego momentu bywalem w tamtym miejscu wiele razy i nic. A zapewne tego dnia kiedy robilem to zdjęcie z Sandomierza były widoczne również z Salomina.

 

W zasadzie najlepszy moment na Tatry to chwila zachodu Słońca, kiedy tarcza znika, wtedy nie oświetla już atmosfery i szczyty mogą się pojawić na chwilkę, jednak nie ma tam tak dobrego podświetlenia nieba, bo miejsce jest zbyt daleko na północ, nawet 21 grudnia. Tym razem byłem tam koło południa, kiedy horyzont w lornetce "gotował się".

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać jakie tylko chcesz :)

A wczoraj widziałem biały samochód na górce jakieś 100m ode mnie, może ktoś z forum?

Ktoś z forum :D to ja z bratem wjechaliśmy na bezczelnego na samą górkę :DDD widziałem Cię ale szybko odjechaliśmy bo jak zobaczyłem ten dym z ogniska który idzie prosto na horyzont tatrzański to myślałem że kogoś tam ubije kto go rozpalił :pistols: zrobiłem na szybko parę zdjęć i pojechaliśmy szybko na miejscówkę bliżej trzęsówki. tam w okolice kapliczki - to jeszcze zdaje się kosowy. w sobotę też byłem i też były tatry i świętokrzyskie i oczywiście był dym dym dym i dym i dym i dym... uhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widoki z Tarnicy 29.09:

 

Negrowiec 97km, po prawej majaczy się górka ze 130km:

045.jpg

 

Tutaj szczyty odległe o około 111km

034.jpg

 

Węgry koło 139km:

048.jpg

 

Szerokie ujęcie:

053.jpg

 

 

Oczywiście kolega wyso "pozamiatał" wszystko z Tarnicy, jednak wrzucam jako ciekawostkę.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedziele byłem na grzędzie sokalskiej, i zrobiłem kilka fotek z fajnego miejsca na drodze do budynina i na jednym z nich widać ciekawe szczyty w kierunku na lwów, może wiecie co to za szczyty, bo ja stawiam na roztocze

 

Robiłem kilka symulacji i nić mi nie chce pasować. Możesz podać dokładnie miejsce wykonania i jaki to był kierunek na Google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzanie dobre jest bo do zdjeć robionych kilka lat temu mozna podejsc kolejny raz a programy pozwalaja dzis na więcej , sam sie dziwię że ze starszych RAWów teraz mozna powyciagac szczegóły ktorych kiedys nie było widać .

@Piotrekk pozamiatane jak pozamiatane ale widoki z Bieszczad ( jak i z innych miejsc)

z innym światłem chmurami itd. zawsze ciekawe , więc nie odpuszczać Tarnicy ... i innym :)

@wyso robiles może cos w poprzednich dniach ? Pytam bo ciekawi mnie jak to było widać zza moich pleców :) Z Kołaczyc Tatry wyłanialy sie od kilku dni

25.09 Wystawał Slavkovski Lomnica Durny i Lodowy IMGP8086.jpg

30.09 Slavkowski już ponizej chmur a reszta juz słabo widoczna IMGP8149.jpg

po wyciagnieciu IMGP8149m.jpg

Może z Rzeszowa była jeszcze lepsza dziura , bo z kamery na Lomnicy wygladało to 30.09 dokladnie jak dwa dni poźniej czyli kołderka po horyzont 31.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Tatry ze wzgórza 641m obok Popowej Polany. Tym razem trochę szersze ujęcie bo chmury ładnie dopisały.

 

050.jpg

 

Wczoraj coś mnie tknęło zrobilem symulację zachodzącego słońca. Jeden telefon i w sumie w sześć osób byliśmy na szczycie podziwiając Tatry. Jutro chcemy spróbować okolice Wisłoczka.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Tatry ze wzgórza 641m obok Popowej Polany. Tym razem trochę szersze ujęcie bo chmury ładnie dopisały.

 

(...)

 

Wczoraj coś mnie tknęło zrobilem symulację zachodzącego słońca. Jeden telefon i w sumie w sześć osób byliśmy na szczycie podziwiając Tatry. Jutro chcemy spróbować okolice Wisłoczka.

 

Przepiękne! Na takie widoki muszę czekać do końca listopada - tak to jest jak się daleko nie chce od domu odjeżdżać :)

 

Będąc w Wisłoczku nie zapomnijcie zaglądnąć do bazy SKPB Rzeszów. Ciekaw jestem jak teraz wygląda wodospad i jeziorko? Jeśli tam jeszcze nie byłeś to wstąp koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wodospad to popatrz tutaj: http://www.digart.pl/praca/7558376/Jesienny_wir.html

A baza... tak jak dawniej :mr.green: czyli raczej niezbyt fotograficznie.

 

Pod wodospadem latem jest jak w dżungli, uwielbiałem się tam dawniej kąpać. A baza, przepraszam Cię bardzo, jest niezwykle "fotogeniczna" :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam na wschodzie ? Bo u mnie z 49.81193,21.446257 przed zachodem zanosiło sie bardzo dobrze , wprawdzie pasek mleka unosił sie nad horyzontem ale chmurów nie było

IMGP8788m.jpg IMGP8834m.jpg

Niestety im Słonce było blizej zachodu napływały coraz grubsze chmurska , jeszcze był moment dziury ale po zachodzie już ciemno , szkoda bo liczyłem ze jeszcze światla z Kołaczyc złapie .

IMGP8878m.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam na wschodzie ? Bo u mnie z 49.81193,21.446257 przed zachodem zanosiło sie bardzo dobrze , wprawdzie pasek mleka unosił sie nad horyzontem ale chmurów nie było

 

U mnie z 50.254504° N 21.790931° po zachodzie Słońca pełno chmurów było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.