Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując, widoczność na Ukrainę była cudowna, szkoda, że nie było mnie wtedy na Tarnicy ;).
Ostatnio ktoś wspominał o obserwacji świateł Lwowa , ciekawe czy ze Smereka byłoby coś możliwe bo tam na lewo od Magury Łomniańskiej chyba jest dziura ?

Nixonn jak masz coś z szerokich kadrów zaraz po zachodzie to poszukaj Wenus , bo ostatnio fajnie była widoczna w tamtych kierunkach .

Dzisiejsze przedpołudniowe z ul.Marszałka Józefa Piłsudskiego i z Brzyszczek .

 

101630625.jpg 101631107.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mamy fajne zjawisko pogodowe. W nocy w okolicy Rzeszowa było poniżej -10 a u mnie w okolicy Krosna koło +5.

 

Dzisiejsze Bieszczady (a właściwie ich mała część) 200m od mojego domu:

 

022.jpg

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzyłem w stronę Bieszczad z Warzyc DK988 , gdybym podjechał trochę na wschód do Bierówki to pewnie bym @Piotrekk złapał w kadrze ;)

IMGP9961 - IMGP9963m.jpg

W drugą stronę Tatry ledwo widoczne , ale po zachodzie jak się dziura utrzyma może być całkiem całkiem , wyżej na wschód ciemne chmuru więc może jakieś cienie się dziś pojawią .

IMGP9970m.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gezeb myślę, że już wiele razy mogliśmy się teoretycznie widzieć z różnych górek ;).

W dzień praca, o zachodzie słońca serce się kraja że trzeba pracować, więc zostaje noc.

 

Moje pierwsze nocne Tatry z Bani Szklarskiej (kompanem był Piotrek C):

Godzina przed 24, naświetlanie chyba koło 4min a wiało jak cholera.

008.jpg

 

Ale najlepsze jest to, że po słowackiej stronie pojawiło się dużo świecących masztów których normalnie nie widziałem. Czeka nas identyfikacja.

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrekk , bliższe Dział Tylawski a dalsze Magura Stebnicka ? Zazdroszczę nocki na Bani , choc jak sobie wspominam przejście przez potok to nie zawsze było przyjemnie ;)
@Wyso do falujących Tatr pasuje muzyczka i będzie jak linijka diodowa we wzmaczniaczu ;) Ciekawie wygląda miejsce miedzy Slavkovskim a Lomnicą i nierownomierne naprzemienne podnoszenie , no i chyba zawsze najbardziej podatna na znieksztalcenia Wysoka
Ja dziś korzystając z wolnego wyskoczyłem na Jaworze z małą nadzieją na Bieszczady , niestety widoki kiepskie
po powrocie do Jasła jeszcze zdążyłem na zachód Słońca prawie za Jaworzem ;) Warunki jednak po zachodzie tez kiepskie i wszystko płynęło . To z Brzyszczek 49,7673 21,512

 

IMGP0120m.jpg IMGP0127m.jpg IMGP0176m.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak niewiele wczoraj brakowało aby zobaczyć Tatry z powiatu przemyskiego... Przeszkodził tylko wąski wał chmur gdzieś nad Beskidem Niskim. Ale nic to, aby podkręcić temat i przyspieszyć wykonanie zdjęć podpowiadam, że doskonałym punktem do tego celu jest okolica dwóch przekaźników GSM we wsi Połanki - wystarczy odbić 2-3 km od głównej drogi Dynów-Przemyśl i wyjechać wygodnie asfaltem pod pierwszy przekaźnik. Tam siedzą mili panowie, których trzeba poprosić o zgodę na zaparkowanie autka i mozna wejść na szczyt. A tam taki widok - symulacja. 184 km do Gerlacha - jest o co walczyć :)

 

PS. Wczoraj z tego miejsca nie upolowałem Tatr lecz wschodzący Księżyc nad kresowymi pagórkami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawitalem i ja nad Połanki , wprawdzie juz po drodze w lusterkach widziałem że będzie kiepsko bo niebo ciemniało od chmur im dalej na wschód ale jakos trzeba wykorzystać kilka wolnych godzin ;)
Na miejscu w lornetce nie pojawiło sie nic co przypominałoby Tatry ale dla pewnosci pstryknąłem i coś tam po mocnej obróbce wyszło , za wiertnią Świerzowa i Wątkowa pod Lodowym Mareszka

 

IMGP0333mm.jpg

 

To obok triangula 49.8471 22.4536 , bo troche dalej jest fajniejsze miejsce 49,8486 22,4512 gdzie Gerlach wyłazi bardziej zza bliższych górek ale gdy tam doszedłem to już było po wszystkim ;)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatałeś! A ja wczoraj jeszcze dodałem Połanki do mapy punktów widokowych stworzonej przez Artura i napisałem "Połanki - punkt obserwacyjny na Tatry, który jeszcze czeka na odkrywcę!" :)

 

TO MAMY 184 km z Pogórza Przemyskiego!!! Brawo!!!

 

PS. W sobotę celowałem na czuja, właśnie w to miejsce, ale jak to mówią głową chmury nie przebijesz :P

 

IMG_7017_filtr_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek a co trzeba żeby wrzucic inne punkty na tę mapę , bo mam gdzies pozapisywane rózne miejscówki między Krosnem a Dynowem z potencjalnymi widokami na Tatry , komu podesłać współrzędne ? Może i inne by dołaczyć np. te z okolic Jasła ;)

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek a co trzeba żeby wrzucic inne punkty na tę mapę , bo mam gdzies pozapisywane rózne miejscówki między Krosnem a Dynowem z potencjalnymi widokami na Tatry , komu podesłać współrzędne ? Może i inne by dołaczyć np. te z okolic Jasła ;)

 

Jak obiecasz, że nic nie popsujesz, to Ci udostępnię możliwość edycji :) (podeslij adres mailowy na PW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje że dziesięć razy się zastanowię zanim kliknę " Zepsuj " ;) co do wczorajszego wypadu to zerkałem po zmroku w stronę Ukrainy bo jest tam kilka miejsc ~100 km widocznych z pod triangula nad Połanką a najlepsze ze w drodze powrotnej na Radiu Rzeszów była audycja o Skole , Turce duzo ciekawych rzeczy mówili o tych słabo znanych terenach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego ! Wielkie gratulacje ! Musze sam wybrać się tam kiedyś. Pozostało jeszcze tylko wyłowić Tatry z Huciska Jawornickiego - również podobna odległość, ale póki co ciężko .. ;)

Edytowane przez RKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczorajsze Tatry znad kamieniołomu w Rzepniku 49.77343 21.726803 , pojawiły sie dopiero kilanaście minut po zachodzie . Po prawej od Tatr na pierwszym zdjęciu spod czarnego syfu pojawiły się też swiatła masztu na Jaworzynie Krynickiej ~90km ( nad białymi światłami , chyba Orlik w Bajdach ).

 

IMGP0343m.jpg IMGP0320 - IMGP0322m.jpg

 

PS. Pojawiła się nowa kamera z Komborni w stronę Bieszczad http://www.mega-net.pl/kamery-internetowe.html , wreszcie będzie uczciwy podląd na warunki :-)

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.