Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

To miejsce wyhaczyłem ponad rok temu, ale z przyczyn takich, że mieszkam teraz w Warszawie, mogę sobie pomarzyć o systematycznym polowaniu na Tatry... Pomyśleć, że w 3 godziny po zrobieniu tego zdjęcia byłem już w aucie i jechałem do stolicy...

Około 10:00 zrobiłem jeszcze zdjęcie z Głobikowej. Poniżej je załączam.

 

Widziałem Gorajowice, rzeczywiście żyleta :)

Magdalenka elektryzuje, bo to jest niemal sam Rzeszów. Jakby nie było, to ok. 40 km dalej w linii prostej od punktu w Szufnarowej, z którego zrobiłem zdjęcie.

 

Pozdro.

post-20210-0-10548300-1302808232_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zaraz po zachodzie Księżyca za Tatrami przemieściłem się i zrobiłem zdjęcie z punktu widokowego w Niechobrzu w kierunku pn. Zaintrygował mnie maszt oznaczony strzałką. Jest dość wysoki, a nie miałem z nim do tej pory do czynienia. Czy ktoś wie gdzie się on znajduje? Wygląda mi to na okolice Sokołowa Młp. - nie byłem w tych okolicach parę lat, a takiego obiektu tam nie pamiętam.

 

DSCF2225_arrow.jpg

 

I jeszcze dwie fotki, wschód Słońca na Rzeszowem:

 

DSCF2234_min.jpg

 

oraz mgły na zachód od Rzeszowa:

 

DSCF2226_min.jpg

 

Edycja: zmniejszyłem dwie ostatnie fotki aby im dodać uroku :szczerbaty:

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek >> zmniejszaj zdjęcia bo cały urok tracą ;)

 

Zmniejszyłem w poście wyżej, teraz jest lepiej, to fakt!

 

Andis - jesteś bezkonkurencyjny! Ta stara linia wysokiego napięcia z Ukrainy do rozdzielni w Widełce wyszła tak jak by była kilka km od Niechobrza!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dawno mnie tu nie było a tu tyle nowości ;).

 

Bieszczady z 22.05 i nowe elektrownie wiatrowe po prawej:

IMG_9533.jpg

 

Witaj, już się o Ciebie martwiliśmy ;)

 

Mniemam, że to siłownie w pobliżbu Bukowska. Rosną tam jak grzyby po deszczu. Też się zdziwiłem będąc w tej okolicy, w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stare zasoby w komputerze odnalazłem spore ilości zdjęć, które kiedyś mnie kompletnie nie zainteresowały. Teraz, z uwagi na brak odpowiedniej widzialności, zamiast biegać z aparatem po górkach, wynajduję rodzynki na starych zdjęciach.

I tak na początek Góra Kopalina (do niedawna nazywana przeze mnie Gwoździanką) oraz panorama na Otryt i Góry Słonne z 16 września 2010 r.:

Slonne-Otryt-Bieszczady-1000-opis.jpg

Jawor Soliński na tym zdjęciu jest widoczny nie na wszystkich monitorach. Gdybym wiedział, że tam jest, powtórzyłbym to ujęcie z 3 razy:)

To zdjęcie spowodowało u mnie dodatkowy przypływ energii w poszukiwaniu interesujących obiektów z oklepanych miejsc. Magdalenka, która zasłynęła ze zdjęć Tatr, a także przyzwoitych Bieszczadów, ma w sobie większy potencjał.

Przed Państwem panorama Gór Sanocko-Turczańskich zrobiona z Magdalenki 26 sierpnia 2010 r.:

Gory-Sanocko-Turczanskie-Magdalenka-opis.jpg

Na tym zdjęciu ukryta dla odmiany jest Magura Łomniańska, Bieszczady też nie powalają wyrazistością.

Pozostaje tylko udać się w te miejsca podczas lepszych warunków i wydobyć to, co ukryte.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden kwiatek - panorama z Magdalenki z 5 czerwca 2010. Beskid Niski i Tatry w roli głównej:

Pogorze-Beskid-Tatry-opis.jpg

 

Właściwie to odnalazłem zdjęcia prawie wszystkich interesujących miejsc z Magdalenki. Poukładam, poopisuję i zapraszam do siebie, żeby tu nie śmiecić (nie wszystko nadaje się do Dalekich Obserwacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek oby tylko nie było ich zbyt dużo w naszym krajobrazie.

Andis ta ostatnia panorama jakby mi znana, bo w kierunku Suchej Góry, tuż obok niej to ja mam swój PO ;). Ciekawe ujęcie, szczególnie dla mnie. Tam skąd robię zdjęcia Tatry mam dokładnie za Magórami, jednak Ty masz już bardziej dogodne warunki na ich uchwycenie ze swojego PO. Zresztą co tu dużo mówić, prawie 180km robi wrażenie. Brawo!!

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stare zasoby w komputerze odnalazłem spore ilości zdjęć, które kiedyś mnie kompletnie nie zainteresowały.

Widok w kierunku Otrytu mnie zachwycił, nie jakością, ale faktem, że te dwa miejsca się widzą. Pod Otrytem spędziłem większość swojego czasu w Bieszczadach.

Podoba mi się bardziej niż o wiele dalsze Tatry :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy:) Mnie tez coraz bardziej cieszy odkrywanie własnie takich niepozornych obiektów zamiast Tatr czy Bieszczadów. Patrząc na symulację z Heya widzimy mnóstwo czerwonych kropek, plam, które na zdjęciach stają się rzeczywiste. To jest niesamowite w dalekich obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i ja coś tam próbowałem uchwycić, ale nie z mojego standardowego PO, a z miejsc niekoniecznie ciekawych na pierwszy rzut oka. Byłem na Grzywackiej górze nad Kątami, mam Bieszczady z Komborni. Nie są to spektakularne odległości, ale też takich nie szukałem wczoraj.

 

Liwocz o zachodzie słońca z drogi na Barwinek, przed Duklą z "Rogowskiej Góry" koło 40km:

IMG_9643.jpg

 

Więcej zdjęć umieszczę jak uporam się z obróbką.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć umieszczę jak uporam się z obróbką.

 

Zachód słońca z postu wyżej widok ogólny:

IMG_9642.jpg

 

Góra Liwocz z Komborni, na pierwszym planie kościół w Korczynie koło 40km:

IMG_9610.jpg

 

Bieszczady z Komborni, niestety marnej jakości, koło 90km:

IMG_9606.jpg

 

Panorama z Grzywackiej Góry nad Kątami, widoczny m.in. Liwocz i wzniesienia oddalone o jakieś 60km, niestety nie wiem jakie:

Panorama 1-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pod długiej nieobecności, ale!

 

Wybieram się w Czarnochorę, mamy zamiar przejść od Pop'a Ivana do Bliźnicy w Świdowcu, przez Howerlę, m. Jasinję. Pytanie: gdzie kierować obiektyw, żeby przywieźć coś interesującego w kierunku dalekich obserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pod długiej nieobecności, ale!

 

Wybieram się w Czarnochorę, mamy zamiar przejść od Pop'a Ivana do Bliźnicy w Świdowcu, przez Howerlę, m. Jasinję. Pytanie: gdzie kierować obiektyw, żeby przywieźć coś interesującego w kierunku dalekich obserwacji?

Jeśli wybierasz się w Czarnohorę, to zapewne wyposażony jesteś w nową mapę "Ruthenusa", na której na odwrocie ładnie opisana jest panorama z Howerli. Oprócz tego, jeśli byś nocował w okolicy wierzchołków, to może rankiem była by szansa na uwiecznienie odległej o ok. 200 km Vladeasy w rumuńskich Górach Zachodnich - Muntii Apuseni (na lewo od Gutina na azymucie 220 stopni): http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A24.50028%24%24%24lat%3A48.16007%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A10%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A200%24%24%24azimut%3A225%24%24%24sweep%3A150%24%24%24leftbound%3A216.9%24%24%24rightbound%3A222.9%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A3%24%24%24tilt%3A-1.185833333333333%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Afalse%24%24%24colorcodinglimit%3A213%24%24%24title%3AHowerla%20%5BTelescope%5D%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1024%24%24%24screenheight%3A740 .

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze fotki Świętego Krzyża (77km) i Jeleniowskiej (71km) z Przyłęka (pow. Kolbuszowa):

SwKrzyz.jpg

 

Oraz EC Połaniec (27m) z tego samego miejsca:

Polaniec.jpg

 

W nocy fajnie było widać przez lornetkę oświetlenie przekaźnika na Św. Krzyżu, na zdjęciach wyszło, ale gorzej. Popatrzcie jaką odległość na NW z tego PO wycisnął klika dni wcześniej Kubaw10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.