Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Patrzac na zdjecia z Liwocza pluje sobie w brode ze dziś nie wyskoczyłem na wschód slońca , bo z tego co bylo widać na kamerkach było mglisto-klimatycznie , doliny w gęstej mgle a juz to co powyżej 340-400 m npm wystawało .

Panorama z Bezmiechowej super , prócz Bieszczad kawał Beskidu Niskiego z Kanasiówką , Tokarnią , nawet Kamień k/Jaslisk sie pokazał , no i całkiem z prawej Cergowa . I tylko żal troche że te wiatraki co mnie zawsze wkurzają gdy patrzę na Biesy , od północy jeszcze bardziej rozciagnięte w polu widzenia :(

Wczoraj po widokach na DO z Gołuszowic naszło mnie też na rzepak ;) Juz wali po oczach szkoda że Tatry pod chmurką bo poszukało by się kadrów . Jak troszkę z jednej strony było widać

th_IMGP6272i-IMGP6275img.jpg

th_IMGP6251i.jpg

To pare godzin pózniej znów Slavkovski z Lomnicą wylazł a Rysy zasłonięte

th_IMGP6400i.jpg

Ale ogólnie miejsce "rozwojowe " ( między Nieplą a Bierówką - minuta drogi od glównej Jasło-Krosno , w pierwszej fotce dokładne współrzedne ) bo przy dobrej widocznosci można w jednym kadrze złapać sarninę z rzepakiem a nad nimi Tatry ;)

th_IMGP6261i.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMateusiak jak będziesz w okolicy to pisz PW. Może akurat się uda spotkać. Fajna ta panorama, a te wiatraki, no cóż nie na wszystko mamy wpływ.

@gezeb ależ Ty masz wiedzę o szczytach w naszych okolicach. Kiedyś pasuje odwiedzić Cię i poznać nowe PO ;).

 

Wrzucam zdjęcia od których wszystko się zaczeło. To był wschód słońca na punkcie widokowym Dział nad Korczyną . Nie miałem wtedy jeszcze teleobiektywu, a na Tatry nawet nie wiedziałem gdzie patrzeć hehe :).

 

5.JPG

 

6.JPG

 

Co ciekawe na tak dobre warunki już oświcie tam nie trafiłem.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nudna to jest pogoda ;) Ale może bieszczadzkimi widokami ją zmienimy , kilkuminutowy wypad do Bierowki z zeszłego tygodnia , załuję ze czasu brakło i tylko z polnej drogi a nie z wieżyczki kilkadziesiat metrów dalej - gdzie juz nie przeszkadzaja drzewa ( choc w strone Tatr widok zamkniety ) . To tak też troche w nawiazaniu do panoramy z Bezmiechowej , bo jak powiekszyłem na kompie to wylazł jakis szybowiec pod Smerekiem a i nad Rogami Suchą jakis samolocik chyba też błysnał ;)

72198722.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

previous.gif Panorama przednia ;) Żal tylko że pogoda trochę pokrzyżowała plany, bo pewnie by więcej się złapało na zdjęciach ;)

 

Piotrekk, strasznie nas zanudzasz tymi zdjęciami, a niech cie... ;):szczerbaty:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię tak dobrze składać panoram. Jeszcze mi duuuużo brakuje. Piękna ta panorama. Pokazuje wiele z mojej okolicy. Trafiła Ci się widoczność jak i fajne oświetlenie. Merti napisał, że mogę wstawiać zdjęcia dalej :Beer: . Gezeb zakończył panoramę na Cergowej to ja też wrzucę zdjęcie z Cergową tylko nieco bliższą. Coniektórzy mogą zauważyć coś dziwnego na horyzoncie :szczerbaty:

 

053.jpg

 

Ps. Zdjęcie z Przymiarek na szeroko.

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak przejść pogórzami nad linią Sanok - Krosno - Jasło - Gorlice - Nowy Sącz to praktycznie można by mieć cały czas Tatry na oku ;)

Jako ze cos podglad na zachód z Liwocza strajkuje od wczoraj , to małe zastepstwo podkarpackich widoków , marnie bo wisi cały czas ciężkie czerwonawe powietrze ale cos tam widać .

Wczorajsze przedpołudniowe miedzy Nieplą a Chrząstówką

th_IMGP7421-IMGP7422g.jpg

po zachodzie

th_IMGP7584.jpg

I dziesiejsze z drogi 988 w Warzycach

th_IMGP7703.jpg

Wiatr troche ruszyl wiec moze po poludniu będzie ciekawiej ?

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szczyty z których jest możliwość zobaczenia Tatr mamy dość spore możliwości, tylko jescze trzeba trafić na odpowiednie warunki ;). Chociaż mi się marzy zobaczenie ich z Hyrlatej bądź z innych szczytów granicznych. Pozatym nigdy nie trafiłem na "żyletę" o wschodzie słońca więc próbował będę dalej.

 

Tatry z Przymiarek i inne kadry z 26.04.2012

 

Stamtąd gdzieś Gezeb trzaska swoje pikne foty :yes: :

025.jpg

 

Widok na wiatraki w Łękach Dukielskich a na drugim planie Liwocz:

015.jpg

 

Widok na Suchą Górę i Krosno:

019.jpg

 

Świt:

028.jpg

 

Tatry z Przymiarek. Odległość koło 130km:

068.jpg

Edytowane przez Piotrekk
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wekendowe polowania zacząłem równo z piłkarzami , oni mieli napi... i liczyłem ze uderzą tak jak komary które mnie cięły kiedy celowalem w Tatry , szkoda ze nie strzelili bo moze na fotce znalazły by się efekty pirotechniczne . Z drogi 988 nad Warzycami

74039727.jpg

Na drugi dzien przenioslem sie do Kowalów , jak wyjezdzałem z domu to na kamerce z Liwocza była kicha , wiec nieco sie zdziwiłem widząc Tatry już na miejscu

74039580.jpg

Patrzac na wschód znów tylko ledwo zarysowana Magura Łomnianska choc i tak najlepsza od wielu miesiecy

th_IMGP8458.jpg

Później znów uderzyłem do Warzyc na DK988 gdzie trafiłem na widok od Bieszczad do Tatr , moze nie najlepsza widoczność ale jednoczesny tak szeroki podglad trafia mi się raz na kilka lat - z nizin , bo górki powyzej 600m to już łatwiejsza sprawa ;)

73963057.jpg

73963271.jpg

Sklejke całosci wrzuciłem do tematu panoram http://astropolis.pl/topic/31089-panoramy/page__view__findpost__p__460589

Na koniec poranka był jeszcze widok z lasu nad Chrząstówką

74038956.jpg 74039144.jpg

I wracajac do domu , z drogi miedzy Nieplą a Bierówką

74039480.jpg

Na koniec z Zimnej Wody

74040329.jpg 74040150.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrzaskałeś trochę tych zdjęć nie ma co :). Owocny weekend miałeś. Zdjęcia z Chrząstówki znowu jak z sawanny ;).

 

Ja tylko w niedzielę wieczorem przypadkowo zrobiłem Tatry z Bani Szkarskiej. Niestety kadrowo się zupełnie niewstrzelilem. Gdyby nie chmury burzowe wyszło by całkiem całkiem.

 

047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Rzeszowie budują wysoki apartamentowiec - Capital Towers, w sąsiedztwie Mostu Zamkowego.

Najwyższy budynek wchodzący w skład kompleksu będzie miał 80m. wysokości. Nie wiadomo, czy będzie tam taras widokowy - podejrzewam że raczej nie. Jako że Rzeszów leży dosyć nisko to nie ma co polować na ten budynek z daleka.

Choć zrobiłem wstępną symulację i ze szczytu budynku teoretycznie powinna być widoczna Świerzowa w Beskidzie Niskim, oraz kilka wzniesień o wysokości 400-500mnpm w promieniu max. 35km (w tym Sucha Góra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję być pasażerem samolotu lecącego na trasie: Rzeszów-Krosno-Jasło-Jezioro Rożnowskie-Niepołomice-Mielec-Rzeszów.

Ogólnie w powietrzu byliśmy po 9. Znad okolic Czudca już ładnie prezentowały się Bieszczady lecz ciężko było robić fotki ze względu na słońce... Między Strzyżowem a zamkiem w Odrzykoniu zrobiłem fotkę Tatr (załącznik, niestety więcej nie umiem z niej wyciągnąć, jak coś mam RAW). Fajnie prezentował się Beskid Niski, zdawało się jakby była lepsza widoczność w jego kierunku niż w kierunku Bieszczadów. Daję link do fotek, może coś kogoś zainteresuje mimo tego że to DO nie z powierzchni Ziemi :)

https://picasaweb.go...uzalski/Samolot

post-17726-0-38895900-1345937905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damian 85 ładnie , to miejscowka przy cmentarzu czy z jakiegos budynku ?

@Dak super , to są regularne wycieczkowe loty czy tylko okazjonalny bo smaka mam już od dawna ale z Krosna trzeba chyba wiekszą grupe zebrac by wykupić lot "Antkiem " , mozna by kiedys zebrać ekipę i zrobic DOlot ;)

Tak na szybko : 1 zdjecie po prawej stronie Siminy w Górach Lewockich a na samym skraju kadru Jaworzyna Krynicka , 3 -6 Biecz i ratusz - zarowno Siminy jak i ratusz w Bieczu od wczoraj widoczne z kamery na Liwoczu .

45 - rondo w prawym rogu to jasielskie "Rondo Solidarnosci " a odchodząca od niego prosta to wylotówka na Pilzno ul. 17 Stycznia na której końcu widac zalesione wzgórza - to miedzy innymi Kowalowy z których wyżej zamieszczałem zdjęcia Tatr i Magury Łomnianskiej , środek kadru po prawej to Gorajowice czyli podstawa jasielskich DO ;) Za zalesionymi wzgorzami Kowalów Dzioł Gogołowski czyli kolejna miejscowka DO a jeszcze w tyle najbardziej na prawo Chełm na Pogórzu Strzyzowskim .

Zdjecie wklejone na forum to Jaslo pod Tatrami ;) Gdybys mógł podeslać RAWa - na gezeb "maupa" o2 kropka pl albo gdzieś wrzucic np. Dropbox

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gezeb - tak , przy nowym cmentarzu na "Górce weryńskiej"

@Rymek - dzięki :-) około 18 bylem na górce z bratem i coś przebłyskiwało. Czułem że o zachodzie może coś być niezłego. Raz już przegapiłem Tatry stamtąd, a konkretnie to było 26 kwietnia o świcie, kiedy mogłem tylko popatrzeć przez lornetkę na różowe, od słońca, ośnieżone wierchy gdyż sprzęt był oddalony o 20km... Tym razem wszystko miałem na miejscu i udało się. Sam patrząc na te zdjęcia, przypomina mi się nasza 'kłótnia' z zimy. i właściwie tylko jedno mogę powiedzieć- dedykuję to foto Rymkowi ! pozdrawiam wszystkich obserwatorów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gezeb - tak , przy nowym cmentarzu na "Górce weryńskiej"

@Rymek - dzięki :-) około 18 bylem na górce z bratem i coś przebłyskiwało. Czułem że o zachodzie może coś być niezłego. Raz już przegapiłem Tatry stamtąd, a konkretnie to było 26 kwietnia o świcie, kiedy mogłem tylko popatrzeć przez lornetkę na różowe, od słońca, ośnieżone wierchy gdyż sprzęt był oddalony o 20km... Tym razem wszystko miałem na miejscu i udało się. Sam patrząc na te zdjęcia, przypomina mi się nasza 'kłótnia' z zimy. i właściwie tylko jedno mogę powiedzieć- dedykuję to foto Rymkowi ! pozdrawiam wszystkich obserwatorów :-)

post-21527-0-33603200-1346007579_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian za dedykację! "Kłótnia" poszła już w zapomnienie, a najważniejsze, że nasze hobby zaczyna mieć oddźwięk w gminie. Ja z tym artykułem nie mam nic wspólnego, choć Prezesa KKT znam osobiście ;) Nie wiem czy chcesz rozpowszechniać swoje zdjęcia, ale swoim wyczynem możesz pochwalić się na portalu e-kolbuszowa.pl (ja tam czasem coś wrzucam) lub kolbuszowa24.net. Ostatnio też o tym pisali w tym artykule.

 

Co do 26 kwietnia, to ja się spóźniłem o jakieś 3 godziny. Wyszło tylko tyle. Popatrzyłem o świcie przez okno domu na Górnej i stwierdziłem, że jeszcze pośpię, a potem to już tylko mogłem żałować... Idzie jesień i zima, warunki powinny nam coraz bardziej sprzyjać, tak więc może się spotkamy kiedyś przy okazji na Górce Weryńskiej?!

 

PS. Jak zobaczyłem wczoraj to zdjęcie, to potem spać nie mogłem spokojnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.