Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

Powietrze drgało dzisiaj, to fakt. Wyostrzałem swoje zdjęcia. Ale znam taką sytuację, dwa lata temu miałem takie zawirowania powietrza, że obiekty oddalone zaledwie o kilka kilometrów były kompletnie rozmyte. Nie moglem się wtedy nadziwić, że aż tak to wygląda na zdjęciach, bo nic nie zauważyłem wtedy w terenie.

BTW, filmy z dzisiaj: http://www.youtube.com/user/cisekpiotr?feature=mhee

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę falowało powietrze to fakt. Pewnie im obiekt był dalej tym było gorzej. RobercieJ Tatry z 247km szok!

 

Teraz moje Tatry z tego poranka.

 

Zdjęcie tuż po wschodzie słońca:

032.jpg

 

 

Panorama już po wschodzie:

Untitled_Panorama1-2.jpg

 

To był jeden z lepszych moich wypadów DO. Nie dosć, że widoczność jaką zastaliśmy z PiotrkiemC zapierała dech w piersiach to jeszcze te Góry Wołowskie wyszły przy okazji. Jestem bardzo zadowolony.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę falowało powietrze to fakt. Pewnie im obiekt był dalej tym było gorzej. RobercieJ Tatry z 247km szok!

W końcu Keprnik odczarowany. To był siódmy wschód słońca na szczycie w tym roku. Chociaż niedosyt pozostaje.

 

Wspaniałe te Wasze dzisiejsze poranne zdjęcia! Pomimo końcówki grypy wieczorem nie odpuściłem. I powiem tylko tyle. moje dotychczasowe wyobrażenie o możliwościach i perspektywach dalszego rozwoju DO legło w gruzach...

Jestem zdania, że nigdy nie jest tak dobrze by lepiej być nie mogło. Więc warto wracać na stare miejscówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie daliscie ognia , a Piotrki we trzech pokazali całą paletę kolorów . Z Bani teraz pasuje przejsc dalej na wschód i zapolować znad Polan Surowicznych , samotnie drogą z Przełęczy Szklarskiej to raczej tylko na bani ale we dwóch mozecie bez wspomagaczy ;)

Jako ze nie mam czasu za dnia to spróbowałem wczoraj nocą Tatry złapać , nie miałem szarej połówki przy sobie ani końcówki do telefonu zeby naswietlić tak z 2 minuty , moze byłoby więcej widac a tak tylko lekkie zarysy i swiatełko na Łomnicy

84015594.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z Przyłęka 29.12.12

Damian, masz może większy format tego co jest na prawo?!

 

Edit: PS. Mam tylko niewiele mniej szczytów złapanych z górki weryńskiej :) Wczoraj tam się działy cuda. Jeśli jeszcze bardziej robiłeś zdjęcia z Przyłęka w prawo to i Tatry Zachodnie powinny się załapać! A tak w ogóle to piękna ta panorama z Przyłęka! Dobra robota!

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, masz może większy format tego co jest na prawo?!

 

Edit: PS. Mam tylko niewiele mniej szczytów złapanych z górki weryńskiej :) Wczoraj tam się działy cuda. Jeśli jeszcze bardziej robiłeś zdjęcia z Przyłęka w prawo to i Tatry Zachodnie powinny się załapać! A tak w ogóle to piękna ta panorama z Przyłęka! Dobra robota!

 

 

Rymek, tylko do Świnicy mam zrobione. Dalej na prawo był trochę syf w powietrzu :/ Jestem zawiedziony jakością zdjęć. Ostrość nie ta. Chyba coś rzeczywiście w powietrzu było niedobrego. Zdjęcia robiliśmy z bratem przy wiatraku. Gołym okiem oczywiście też były widoczne. Wrażenia zostaną na długo w pamięci. Piękna końcówka roku i jeszcze większa motywacja na następne 'polowania'. Koniecznie dodaj zdjęcia z 'weryńskiej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ostatnie wydarzenia tutaj na forum i na stronie DO muszę powiedzieć, żę podkarpacie ma się bardzo dobrze jeśli chodzi o dalekie obserwacje. Cieszę sie z tego, ponieważ wiem, że czeka mnie w przyszłości dzięki Wam wiele miłych dla oka niespodzianek. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpacie zdeklasowało i zawładnęło całe forum Poszerzamy Horyzonty, nic tu po mnie :) ...

Merti, nie przesadzaj! Dziś My jutro Ty ;)

 

A tu obiecany kwiatuszek, pierwszy z serii zdjęć, na razie tylko 200mm, Górka Weryńska wczoraj wieczorem:

IMG_3722_mini.jpg

 

"Normalnie" z tego miejsca widać tylko Łomnicę, Durny, Lodowy oraz po czubeczku Wysokiej i Rysów. Wczoraj PO podniósł się tak na oko o 40m, a na zdjęciu wyszły również Niżne Rysy, Mięguszowieckie Szczyty (komplet) oraz... Krywań (177km), a także Sławkowski. Zdjęcia z 500mm muszę zebrać w panoramę bo góry zajęły mi aż trzy kadry. Jak przygotuję symulacje porównawcze to zapodam więcej zdjęć. Tatry wypiętrzyły się tak na oko o 200m, praktycznie bez deformacji!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rymek Normalnie mnie z fotela zdarło !!! W życiu bym nie powiedział, że 'wyrośnie' takie cudo, kiedy to z bratem zaledwie pół godziny wcześniej widzieliśmy tylko zarys Łomnicy, Durnego i Lodowego. po czym popędziliśmy na Przyłęk. Patrząc na to zdjęcie , wiem, że teraz takie cudeńka mogą się zdarzyć w czasie obserwacji. Wielki sukces Płaskowyżu Kolbuszowskiego, gdyż Tatry ujęte z dwóch różnych miejsc. Nie wierzę w to, co widzę :D no szok z tej Kolbuszowej!

 

Jeszcze w większej rozdzielczości daje ten Przyłęk i rzut oka na cały poł-zach horyzont.

post-21527-0-95508000-1356887311_thumb.jpg

post-21527-0-16197200-1356887335_thumb.jpg

Edytowane przez Damian 85
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lepiej od dzisiejszego poranka , wokół tylko pas syfu od Bieszczad po Tatry , nawet gdyby była widocznosć to nie ma do czego wbić statywu bo śnieg na miejscówkach zwiany ;) Na Gogołowie zobaczyłem Tatry tyle ze z kamery na Widnicy az dziw ze taka widocznosc była na długo przed wschodem słońca .

Dorzucam linka do sobotnich widoków https://picasaweb.go...akaJagaStraszna autorstwa @Długiego wraz z opisem http://www.beskid-ni...?p=35633#p35633 - jak zwykle warto poczytać :) Bieszczady i Tatry z okolic szlaku "Jaga- Kora " , przepraszam ze tu zamiast w "znalezione w sieci " ale tu bedzie pasował idealnie jako dopełnienie Waszych obserwacji .

To jeszcze Edyta do noworocznego wieczornego Gogołowa ;) Moja pierwsza proba video , zachód miedzy Slavkovskim a Łomnicą .

https://www.dropbox.... z Gogolowa.mp4

 

IMGP4343.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Warto się wybrać 16 lutego na szczyt Wielkiego Działu na Roztoczu. Zobaczcie gdzie zachodzi Słońce:

 

wlk_dzia%C5%82_16_02.png

 

W teorii jest to fantastyczny punkt widokowy - ale nie wiem czy wierzchołek jest odsłonięty i czy np. drzewa po drodze nie zasłaniają - nigdy tam nie byłem. W każdym razie można stamtąd dojrzeć bardzo dużo gór

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę ciekawostek z Punktu widokowego Dział (515 m n.p.m.) nad Korczyną.

 

Góry Sanocko-Turczańskie z Kamienną Lawortą i Magurą Łomniańską oraz Otryt:

035.jpg

 

Góry Czerchowskie z Mincolem:

043.jpg

 

 

Mój kolejny projekt to zrobienie z tego miejsca panoramy 180* i opis wszystkich szczytów, jak się uda to powinienem mieć w niej:

-Góry Sanocko-Turczańskie

-Bieszczady Zachodnie i Wschodnie

-Beskid Niski

-Góry Czerchowskie

-Tatry

-Beskid Sądecki

-Beskid Wyspowy

 

Czyli dobry kawałek horyzontu :mr.green:

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Slansko-Tokajskie z Bani cały czas mnie zadziwiają , tyle razy siedziałem pod triangulem i nigdy by mi do glowy nie wpadlo że miedzy Kamieniem a Baranim coś można dostrzec , i tak myslę czy w tamtym kierunku przy sprzyjających warunkach nie mozna by cos złapać z górki nad Puławami ~ 49.48982 21.94648 , jest jeszcze drugie miejsce skąd mozna sprobowac zapolowac ale to bardziej w strone Tatr - droga z Darowa do Wisłoka Wielkiego , nie pamietam dokładnie w którym miejscu ale były tam spore przeswity miedzy drzewami w szczytowych fragmentach , nad sama drogą są odsloniete skarpy co daje jeszcze kilka metrów w górę .
Dziś na Bieszczadami juz lepiej niz w niedzielę ale pewno wczoraj popołudniem bylo mniej syfu , przynajniej z kamery na Liwoczu Tak wynikało . Z Bierówki nawet Tarnica sie dobijala do głosu miedzy Słoncem a Księzycem ;) . http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A21.56801%24%24%24lat%3A49.77665%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A1%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A200%24%24%24azimut%3A132.5%24%24%24sweep%3A42.6%24%24%24leftbound%3A130.85%24%24%24rightbound%3A136.85%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A1%24%24%24tilt%3A0.18416666666666703%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Atrue%24%24%24colorcodinglimit%3A104%24%24%24title%3AZugspitze%20%5BTelescope%5D%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1366%24%24%24screenheight%3A738


86957723.jpg

Znów cos nie działa linkowanie :(http://static.panoramio.com/photos/original/86957723.jpg

 

86957756.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/86957756.jpg

 

86957797.jpg

http://static.panoramio.com/photos/original/86957797.jpg

 

Z Warzyc Tatry niestety za zasłoną

 

IMGP4707-IMGP4709.jpeg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.