Skocz do zawartości

Roztocze, Podkarpacie, Karpaty Wschodnie i rumuńskie


Rekomendowane odpowiedzi

mam podobna fote z wiatrakami, ale sfotografowałem coś innego narazie nie wiem co to za szczyty, fota robiona na południe

 

Wygląda na te same wiatraki co u kolegi w poprzednim poście, a za nimi widoczne - stawiam na Góry Słonne (nie sprawdzałem przyznam szczerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na te same wiatraki co u kolegi w poprzednim poście, a za nimi widoczne - stawiam na Góry Słonne (nie sprawdzałem przyznam szczerze).

 

Też byłbym tego zdania

Edytowane przez RKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest szansa, że niedługo zasypią nas zdjęcia Tatr z Trzcinicy: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,14313325,Ze_skansenu_Karpacka_Troja_bedzie_mozna_podziwiac.html

W skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy niedaleko Jasła wybudowana zostanie 44-metrowa platforma widokowa. Inwestycja powstanie w ramach polsko-słowackiego projektu i dofinansowana zostanie z budżetu UE w ramach projektu wartego prawie 900 tys. euro.




- Platforma będzie wybudowana w najwyżej położonej części skansenu i będzie miała 44 m wysokości, zaś poziom obserwacyjny dostępny dla turystów znajdować się będzie na wysokości 33 m. Wejście na platformę stanowić będzie integralną część zwiedzania skansenu, co pozwoli turystom całościowo spojrzeć na Karpacką Troję, podziwiać monumentalizm grodziska i geniusz inżynieryjny naszych przodków - opowiedział o nowej inwestycji w skansenie Jan Garncarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, którego oddziałem jest placówka w Trzcinicy.

Z platformy poprzez lunety obserwować będzie można także Beskidy, Pogórze Karpackie i Doły Jasielsko-Sanockie. Przy dobrej pogodzie turyści będą mogli dostrzec nawet odległe o ponad 100 km pasmo Tatr. Na szczycie platformy umieszczona zostanie kamera internetowa, która umożliwi obserwowanie z każdego punktu na świecie tego, co dzieje się w skansenie.




Inwestycja będzie gotowa i udostępniona zwiedzającym w czerwcu 2014 r. Budowa platformy będzie dofinansowana z unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

Budżet projektu pn. "Dziedzictwo archeologiczne regionów szansą na rozwój turystyki" wynosi ponad 887,7 tys. euro. Słowackim partnerem polskiej placówki jest Krajoznawcze Muzeum w Hanuszowcach nad Toplą. Jak podkreślił Garncarski, w Hanuszowcach projekt zakłada wybudowanie Archeoparku, w którym zrekonstruowane będzie budownictwo mieszkalne i obronne od epoki kamienia po średniowiecze. - Zostanie w nim zrekonstruowanych pięć domostw, które będą wyposażone w przedmioty codziennego użytku charakterystyczne dla danej epoki. Całość otoczona zostanie palisadą - powiedział Garncarski.

Skansen archeologiczny Karpacka Troja powstał w miejscu, gdzie w latach 90. XX w. archeolodzy znaleźli ponad 160 tys. zabytkowych przedmiotów i obiektów. Zajmuje on powierzchnię 8 ha, można tam zobaczyć m.in. ponad 150 m zrekonstruowanych wałów obronnych, 18 chat oraz dwie bramy prowadzące do grodu.
Edytowane przez Andis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku - bo wieża była planowana już w czasie budowy Troi , tylko powódz zweryfikowała plany - jakos mnie ten metalowy potworek nie przekonywał , nie wiem jak z widokiem na wschód ale tak na oko z symulacji wychodzi ze np. wschodnia panorama nie złapie nic z Bieszczadzkich szczytów , inna sprawa to dostepność , jesli bedzie czynna tak jak reszta Troi to dla maniaków wschodów i zachodów słońca albo dla takich wariatów co nocą focą , będzie mało użyteczna ;)

Duzo ciekawszy wydaje mi sie pomysł postawienia wieży w Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce http://www.jaslo.pttk.pl/szlaki/szlaki_inne/centrum_edukacji_ekologicznej_bierowka.html . Taka prosta wieża jaką postawili Słowacy na Baranim - trzy słupy , trzy podesty na pewno nie kosztowała by tyle co ta z Troi . A i widok mógłby być ciekawszy http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon:21.56741$$$lat:49.77816$$$alt:auto$$$altcam:15$$$hialt:false$$$resolution:20$$$azimut:180$$$sweep:219.4$$$leftbound:70.3$$$rightbound:289.7$$$split:60$$$splitnr:4$$$tilt:-2.5$$$tiltsplit:false$$$elexagg:1.2$$$range:300$$$colorcoding:true$$$colorcodinglimit:127$$$title:Zugspitze$$$description:$$$email:$$$language:en$$$screenwidth:1366$$$screenheight:743 Góry Sanocko-Turczańskie z Magurą Łomniańską , Bieszczady , Beskid Niski , Tatry , Gorce . Kilka metrów nizej Centrum z poziomu 1m wyglada to tak

 

93663255.jpg

Na zachodnia stronę las zasłania , wieża mogłaby odsłonic fajna panoramkę .

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie jakie zrobiłem 2 lipca z Małołączniaka będąc kilka dni w Tatrach. Jest to widok na prawo od Krywania (horyzont południowy jeśli dobrze myślę). z symulacji wyszło, że załapały się jakieś węgierskie szczyty (ok.150 km). Zdjęcie robione kitowym obiektywem 55mm. Żałuję, że nie wziąłem 500mm :/

 

http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=0&with_photo_id=93726724&order=date_desc&user=7813220

 

i symulacja:

http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A19.91923%24%24%24lat%3A49.23588%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A2%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A20%24%24%24azimut%3A180%24%24%24sweep%3A60%24%24%24leftbound%3A150%24%24%24rightbound%3A210%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A1%24%24%24tilt%3A-3.75%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A300%24%24%24colorcoding%3Atrue%24%24%24colorcodinglimit%3A166%24%24%24title%3AZugspitze%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1366%24%24%24screenheight%3A728

 

edit: pomyliłem się bo już 5 rano, a ja męczę nocną zmianę i powinienem ten post w dziale 'obserwacje z gór' zamieścić , co zrobię już z kolejnymi zdjęciami.

Edytowane przez Damian 85
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie jakie zrobiłem 2 lipca z Małołączniaka będąc kilka dni w Tatrach. Jest to widok na prawo od Krywania (horyzont południowy jeśli dobrze myślę). z symulacji wyszło, że załapały się jakieś węgierskie szczyty (ok.150 km). Zdjęcie robione kitowym obiektywem 55mm. Żałuję, że nie wziąłem 500mm :/

Niestety na panoramie nie widać Węgier. To co widnieje na horyzoncie to Kl'ak 1409 m w Muranskiej Planinie, a odległość to 51 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No to daliście wczoraj czadu chłopaki! A ja napisałem do jednego nowego dalekiego obserwatora, że na Tatry z Kolbuszowej nie ma szans....

 

Kuba, mogę wstawić Twoje zdjęcia na bloga kolbuszowa-tatry? Są dla nas bardzo cenne.

Pewnie. Zdjęcia podesłałem na blogowego emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie. a ja tylko mijam się z górami.. dziś brat był na zaczajce na górce werynskiej ale nic nie było. a swoją drogą to uważam że Przyłęk w porównaniu z Kolbuszową ma jakieś inne uwarunkowania do obserwacji Tatr. ne wiem z czego wynika ale być może nie ma na tej linii miast 'syfiących' horyzont co w kolbuszce. heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba - dzięki, na jutro przygotuję wpis. Jak możesz to podeślij jeszcze Święty Krzyż.

 

Damian - coś się mi zdaje, że jutro i pojutrze warunki mogą być u nas podobne jak wczoraj. Ale jak to zwykle bywa - zobaczymy ;)

 

Edit: Wpis nt obserwacji Kuby jest tu dostępny: http://kolbuszowa-tatry.blogspot.com/2013/09/tatry-beskid-sadecki-i-swiety-krzyz-z.html

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki nadal b.dobre, ale mimo to chyba ostatni raz byłem dzisiaj w Salominie wypatrując Tatr. Wydaje się to nie wykonalne ani fotograficznie, ani wizualnie. Za duży dystans jak na tereny równinne. Dla porównania widok Gór Świętokrzyskich z szosy do Szczecyna i kierunek na Tatry z szosy za Salominem.

IMG_2436x.JPG

IMG_2453x.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.