Skocz do zawartości

Wreszcie początki mojej Strony Domowej.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kilku moich kolegów z forum pytało kiedy moja stronka domowa nie będzie tylko FTP'em.

 

Otóż dzisiaj troche zachorowałem nie polazłem do pracy więc naprędce skleciłem Fotograficzny Katalog Mesier'a

 

Będe go uzupełniał i wymieniał Astro fotografie na lepsze.

 

Ciekawy jestem waszych opini co do mojego pomysłu. Musicie się jeszcze troszke uzbroić w cierpliwość. Jego kształt  i zawartość będzie się zmieniać z upływem czasu. Teraz święta więc będę miał troche czasu by go uzupełnić.

 

                 Pozdrawiam Martel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie zapowiada. Zycze szybkiego postepu prac nad stronka i jeszcze szyszego powrotu do zdrowia!

Jedną dziwną rzecz zauważyłem - link 'tytułowy' nad tabelą messierów nie działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martel,

 

Wszystko jest ok tylko jak patrzę na tę stronke to narzuca mi się pytanie: czy to są Twoje fotki czy też ściągniete z netu. Tak więc jako absolutne minimum jakie musisz tutaj dodać to opis do tych zdjęć (kto, kiedy, jakim sprzętem, jakim filmem, etc). Nawiasem jeśli to są Twoje fotki, to chylę czoła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niewątpliwie powinno być. Jednak tylko nieliczne fotki są do odszukania w w necie i do zidentyfikowania.

 

Kilka z nich to fotki z Hubbl'a. Jednak to jedyna informacja jakieą można odnaleść w necie na ich temat.

 

Nie są to moje fotki bo tak naprawde, ich robienie nie jest w kręgu moich zainteresowań.

 

Zidentyfikowanie fotki naprawde jest trudne jak na danej stronce jedynym opisem jest nazwa obiektu jaki przedstawia.

 

O takie opinie właśnie mi chodziło

 

Może nie będe musiał ich kasować jak katalog opatrze odpowiednim komentażem.

 

Powiedzcie jak poradzić sobie z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się też tak zdaje że to nie "hantle". Ale opis na stronce na któraj wyczaiłem tą fotke tak napisano.

 

Jednak wydaje mi się że to jednak "Pierścień" z Lutni.

 

Mam prośbe. Umieściłem już wszystkie jakie posiadam w swoich zbiorach. Jeśli macie troche odwagi to prosze przyślijcie mi brakujące na priv.

 

            Z góry dzięki za odwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martel wrote:

 

"No mnie się też tak zdaje że to nie "hantle". Ale opis na stronce na któraj wyczaiłem tą fotke tak napisano."

 

To jest właśnie największy problem internetu.

Pamietajcie młodzi ludzie, że był kiedyś dowcip o gościu, który z męskiego organu wyciągał drzazgi bo wsadził go do dziury w płocie na którym ktoś napisał "(...)"(tu niecenzuralne określenie żeńskiego narządu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, to ani M 57 Ring Nebula ani M 27 Hantle tylko Southern Ring widoczna w dodatku wyłącznie na niebie południowym. Kompletny zestaw Messierów można zobaczyć na mojej stronce:

 

http://republika.pl/planetb612/messier.htm

 

(po kliknięciu pojawiąją się duże zdjęcia). Amatorom mocnych wrażeń szczególnie polecam przyjrzeć się prawemu górnemu rogowi M 57 (w razie potrzeby trzeba rozjaśnić monitor). Pewien szok można też przeżyć przyglądając się zdjęciu M 96. Dodatkowo Martelowi proponuję trochę sprecyzować współrzędne w stopce - ja swoje podaję poniżej z dokładnością do ulicy a mam je ze stronki http://maporama.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Karolu zawsze zazdrościłem ludziom, którzy znajdowali wolny czas. Ja tylko jeden dzień nie poszedłem do pracy i postanowiłem zrobić porządek z moimi fotkami m-ek. To zasługa jednej nocy. wyspałem się w dzień to posiedziałem do rana i rezultat widać.

 

Dzięki boopsi. Właśnie podpadało mi strasznie to zdjęcie M27. Te zdjęcia z hubbl'a są tak dopieszczone wodotryskami, że ni cholery nie można porównać ich z obrazem w amatorskim teleskopie. Zciągnąłem ją ze stronki jakiegoś astroamatora z Niemiec z podpisem Hubbl'e M27. No i kaszana wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu odebrałeś to jako wymądrzanie, chciałeś uzupełnić brakujące foty a tak się złożyło że mam już komplecik więc chciałem udostępnić - i przyznaję, uzbieranie tego zajęło mi to duuużo więcej niż 1 noc. Pomyślałem też że może ktoś się ucieszy że obok M 57 jest galaktyka spiralna - ciekawe przez jaki sprzęt udałoby się ją dostrzec live...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.