Skocz do zawartości

Pierwsze astro-foto Księżyc


andpar

Rekomendowane odpowiedzi

Z drżącymi od tremy rękami umieszczam moje pierwsze astro-foto. Nie mam o tym na razie większego pojęcia - kieruję się aspektem estetycznym zdjęcia przy jego obróbce. Liczę na komentarze i wskazówki od bardziej doświadczonych.

post-18747-126968037791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie!

Jakim sprzętem robiłeś? Zdjęcie z kilku klatek czy jednej? Napisz coś więcej

Pozdrawiam!

Hej!

 

Dzięki. Sprzęt: Canon 5D Mark II podłączony do SkyWatcher 100ED + kilkanaście minut zabawy z kontrastem i kolorami i ostrością w sofcie dołączonym do aparatu.Czas 1/50 s, ISO 100. Zrobiłem kilka zdjęć na różnych czasach - to było oryginalnie prześwietlone - jest cyfrowo skorygowane o 1,33 jednostki. Ale na prawidło naświetlonych nie było takiej dynamiki szczegółu do wyciągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzięki. Sprzęt: Canon 5D Mark II podłączony do SkyWatcher 100ED + kilkanaście minut zabawy z kontrastem i kolorami i ostrością w sofcie dołączonym do aparatu.Czas 1/50 s, ISO 100. Zrobiłem kilka zdjęć na różnych czasach - to było oryginalnie prześwietlone - jest cyfrowo skorygowane o 1,33 jednostki. Ale na prawidło naświetlonych nie było takiej dynamiki szczegółu do wyciągnięcia.

 

dobry sprzęt, dobre podejście do ustawień i obróbki, więc i efekt dobry

gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcie! Też mi się podoba. Zachwycam się głębią kolorów. Ciekaw jestem jak wyglądało bez obróbki, wygładzania itp. Mógłbyś taki surowy materiał pokazać?

Pozdro.

 

Dzięki. W sumie sprawa nie jest taka prosta żeby pokazać to bez obróbki. Zawsze trzeba znaleźć jakąś metodę która umożliwi przekształcenie 16-bitowych danych z przetwornika aparatu na 8-bitową paletę JPG. Można to zrobić automatycznie, ale przy odrobinie doświadczenia z fotografią można to zrobić dużo lepiej. Zawsze robię zdjęcia jako RAW i to co jest najlepsze w danych przetwornika wybieram w sofcie do obróbki zdjęć. W tym zdjęciu oprócz wyboru zakresu tonalnego zmieniłem trochę temperaturę światła żeby uzyskać ciepły, lekko zbrązowiały obraz - bo taki mi się podoba :). Aparat mam nastawiony tak, aby oprócz RAWa zapisywał małego jpg z każdej klatki - wrzucam go do tego postu. Widać jednak że ma on się jak piernik do wiatraka z finalnym efektem. Załączam też zrzut korekty.

post-18747-126984812124_thumb.jpg

post-18747-126984836159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.