Jump to content
andpar

Pierwsze astro-foto Księżyc

Recommended Posts

Z drżącymi od tremy rękami umieszczam moje pierwsze astro-foto. Nie mam o tym na razie większego pojęcia - kieruję się aspektem estetycznym zdjęcia przy jego obróbce. Liczę na komentarze i wskazówki od bardziej doświadczonych.

post-18747-126968037791_thumb.jpg

Świetne zdjęcie!

Jakim sprzętem robiłeś? Zdjęcie z kilku klatek czy jednej? Napisz coś więcej

Pozdrawiam!

Świetne zdjęcie!

Jakim sprzętem robiłeś? Zdjęcie z kilku klatek czy jednej? Napisz coś więcej

Pozdrawiam!

Hej!

Dzięki. Sprzęt: Canon 5D Mark II podłączony do SkyWatcher 100ED + kilkanaście minut zabawy z kontrastem i kolorami i ostrością w sofcie dołączonym do aparatu.Czas 1/50 s, ISO 100. Zrobiłem kilka zdjęć na różnych czasach - to było oryginalnie prześwietlone - jest cyfrowo skorygowane o 1,33 jednostki. Ale na prawidło naświetlonych nie było takiej dynamiki szczegółu do wyciągnięcia.

Hej!

Dzięki. Sprzęt: Canon 5D Mark II podłączony do SkyWatcher 100ED + kilkanaście minut zabawy z kontrastem i kolorami i ostrością w sofcie dołączonym do aparatu.Czas 1/50 s, ISO 100. Zrobiłem kilka zdjęć na różnych czasach - to było oryginalnie prześwietlone - jest cyfrowo skorygowane o 1,33 jednostki. Ale na prawidło naświetlonych nie było takiej dynamiki szczegółu do wyciągnięcia.

dobry sprzęt, dobre podejście do ustawień i obróbki, więc i efekt dobry

gratuluje.

Super zdjęcie! - możnaby go używać jako mapę do znajdywania ciekawych jeszcze "nie odkrytych" kraterków :notworthy: . Szczególnie po tej bardziej oświetlonej połówce mimo, że sporo od terminatora kratery ładnie się odróżniają od tła.

Pozdrawiam :)

Fajne zdjęcie! Też mi się podoba. Zachwycam się głębią kolorów. Ciekaw jestem jak wyglądało bez obróbki, wygładzania itp. Mógłbyś taki surowy materiał pokazać?

Pozdro.

Fajne zdjęcie! Też mi się podoba. Zachwycam się głębią kolorów. Ciekaw jestem jak wyglądało bez obróbki, wygładzania itp. Mógłbyś taki surowy materiał pokazać?

Pozdro.

Dzięki. W sumie sprawa nie jest taka prosta żeby pokazać to bez obróbki. Zawsze trzeba znaleźć jakąś metodę która umożliwi przekształcenie 16-bitowych danych z przetwornika aparatu na 8-bitową paletę JPG. Można to zrobić automatycznie, ale przy odrobinie doświadczenia z fotografią można to zrobić dużo lepiej. Zawsze robię zdjęcia jako RAW i to co jest najlepsze w danych przetwornika wybieram w sofcie do obróbki zdjęć. W tym zdjęciu oprócz wyboru zakresu tonalnego zmieniłem trochę temperaturę światła żeby uzyskać ciepły, lekko zbrązowiały obraz - bo taki mi się podoba :). Aparat mam nastawiony tak, aby oprócz RAWa zapisywał małego jpg z każdej klatki - wrzucam go do tego postu. Widać jednak że ma on się jak piernik do wiatraka z finalnym efektem. Załączam też zrzut korekty.

post-18747-126984812124_thumb.jpg

post-18747-126984836159_thumb.jpg

z 1/50 ostrość rewelacja. nic nie drgnęło.

Zdjęcie naprawdę eleganckie, gratuluję. A trzeba przyznać, że bardzo rzadko coś pochwalam.