Skocz do zawartości

Astronomia to nasza pasja


Rekomendowane odpowiedzi

A jak nie naruszył gałęzi?

 

Był mały i zwrotny. Niektóre ptaki potrafią nawet wbić się w wodę i nurkować prosto z powietrza ;)

 

Wiesz, tu nie chodzi o to, żeby Ci dogryźć. Tu chodzi o to, aby pokazać, że ptak z przywiązaną latarką i empetrójką jest mniej nieprawdopodobnym zjawiskiem jak przybysz z kosmosu śmigający w świecącym statku za Twoim oknem.

 

Prawdziwie przedziwne jest to, że jakieś światło na niebie, czy za oknem, czy nad lasem jest utożsamiane ze statkiem kosmicznym pilotowanym przez przedstawiciela cywilizacji z kosmosu, mimo iż istnieje wiele znacznie bardziej prawdopodobnych wyjaśnień.

Jak dla mnie to sytuacja w której jakiś niewychowany małolat łapie ptaka, po czym przywiązuje mu do nogi latarkę i empetrójkę jest znacznie bardziej prawdopodobne niż przelot istoty z kosmosu w swoim świetlistym statku.

(nie wspomnę o nietypowych zjawiskach atmosferycznych, które często wyglądają przedziwnie)

 

pozdrawiam

 

*edit* O, właśnie Adam uprzedził mnie z podobną myślą

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

UFO za oknem rozpoznałeś z marszu. Jednak tego, że słowo "wieżę" piszemy na AF przez ż z kropką tylko dla żartu (bo tak napisał inny "UFO-log"), toś nie rozpoznał.

Co mamy sądzić o stopniu naukowości takiego podejścia do zagadek tego świata?:flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie zdarzenie. Mając jakieś 12 lat i pojechałem w ferie zimowe na zimowisko. Mazury, wieś Piaski koło Rucianego. Jako że były to czasy mrocznej komuny, zakład pracy mojej mamy organizował takie wyjazdy co roku. Znałem większość dzieciaków. W końcu jeździłem z nimi od wielu lat. Któregoś wieczoru, dla kawału, postanowiliśmuy zabawić się w wywoływanie duchów. Talerzyk ze stołówki, któraś z dziewczyn narysowała tablicę z literami i zaczęła się "zabawa". Oczywiście śmichy - chichy, nic na poważnie. Wołalismy różne duchy. Wiadomo z jakim skutkiem... Aż w końcu ktoś stwierdził, że nie przychodzą dlatego, że robimy sobie jaja. Spoważnieliśmy na tyle, ile się dało i zaczeliśmy. Palce na talerzyk i jakieś wezwania duchów. Naprawdę zrobiło się cicho i poważnie. W pewnym momencie - HUK!!! Zerwaliśmy się na równe nogi. Co się okazało? Z sufitu oberwał się klosz od lampy, który spadł na podłogę i... się nie potłukł. Popatrzyliśmy na siebie ze strachem i natychmiast tablica wylądowała w śmieciach, a talerzyk na stołówce. Od tamtej pory mam uraz do wszelkiego rodzaju kabał, wróżb, przepowiedni itp. Może to były duchy? A może niewidzialne UFO? Nie wiem i nigdy się nie dowiem. Ale czytając ten wątek, postanowiłem zaliczyć ten spadający klosz do Lampowych Obiektów Latających, czyli LOL.

PS. Historia naprawdę się wydarzyła. Do dziś mam gęsią skórkę na jej wspomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śmiacia..już kilka lat temu strefa 11 na tvn pokazywała skutki zabaw w wywoływanie duchów. Tam dzieci wywołały rzekomo ducha Hitlera i ie skonczyło się to dla nich dobrze. Nie wywołujcie więc duchów ani tym bardziej UFO, nie nabijajcie się z kosmitów bo nie znacie dnia ani godziny kiedy was wezmą na badania i eksperymenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śmiacia..już kilka lat temu strefa 11 na tvn pokazywała skutki zabaw w wywoływanie duchów...

 

Trzeba przyznać, że stacje telewizyjne też nie stronią od ogłupiania ludzi. fool.gif Wróżki, kabała, astrologia itp.

Nawet niektóre programy na Discovery próbują poszukiwać tanich sensacji i grać na ludzkiej naiwności.blink.gif

Co za czasy!szczerbaty.gif

 

Edit

Z jednej strony wzrost poziomu wykształcenia, wspaniały postęp nauki, liczba żyjących obecnie uczonych większa niż łączna liczba dotychczasowych, zaś z drugiej strony ucieczka w irracjonalizm, kreacjonizm, wiara w najprzeróżniejsze inne bzdety.

Czyżbyśmy byli świadkami rozdzielania się gatunku Homo sapiens na dwa nowe gatunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

UFO za oknem rozpoznałeś z marszu. Jednak tego, że słowo "wieżę" piszemy na AF przez ż z kropką tylko dla żartu (bo tak napisał inny "UFO-log"), toś nie rozpoznał.

 

No się czepił żeś, nie zaważyłem tego bo się skupiłem na mojej relacji.

 

Po drugie ja uznałem że to UFO było dopiero po jakiejś pół godziny od zjawiska, więc się nie czepiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się czy "bezsensownie" nie zablokować komuś możliwości pisania przez kilka dni.

Wiesz kolego ile "bezsensownych" watków z "bezsensownego" działu wywlokłeś na wierzch?

 

 

To co dla ciebie jest "bezsensownym" działem dla innych ma sens. Należy zachować obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - w wywoływanie duchów się nie bawię, bo dziwne rzeczy mogą się dziać (np. takie jak w przypadku Sawesa).

 

Natomiast nie wierzę w żadne UFO, tym bardziej w spotkania trzeciego(?) stopnia, porwania i inne pierdoły. 99% (jak nie lepiej) tych zjawisk da się wyjaśnić poprzez funkcjonowanie mózgu w czasie snu, ale nie tylko.

 

Podam przykład - gdy byłem mniejszy (podstawówka), fascynowałem się Predatorem. Czasami nawijałem o nim jak chory psychicznie. Wieczorami idąc samemu, wydawało mi się, że ktoś mnie obserwuje z dachów, drzew etc. Gdy usłyszałem za sobą szelest, od razu odwracałem się i wydawało mi się, że widzę jakiś cień.

 

Kilka lat później wydoroślałem, przestałem się interesować Predziem i co? Wszystko znikło jak ręką odjął.

 

Ludzka psychika. Tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.