Skocz do zawartości

problem z sbig st4


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco:

posiadam system do autoguidowania sbig st4 + montaż eq6. Według instrukcji wykonałem kabel łączący oba urządzenia (przepływ prądu na przewodach jest sprawdziłem to miernikiem). ustawiam montaż na polarną według polar findera włączam prowadzenie montażu ustawiam w opcjach pilota synscan autogude speed 1.0. Teraz sbig wykonuję darka ustawiam wszystkie opcje prawidłowo parametry odpowiadające za ruch C1 i C2 ustawiam na 10. Znajduję gwiazdkę do guidowania. Obserwuję jej ruch i obracam kamerą sbiga tak by współrzędne matrycy pokrywały się z ruchem Ra i Dec (pomocny stał się flip mirror z krzyżem . ustawiam ostrość wyciągiem centruję gwiazdkę przykładowy odczyt value = 40 x= 51 y = 50 zarzucam interrupt i calibracja silników. W tym momencie pojawia się problem współrzędne nie zmieniają się po kilku cyklach stoją w miejscu v=40 x=51 y=52 . Wyskakują komunikaty o błedach na wyswietlaczu sbiga E4E3E2E1. Próbowałem przechodzić tą procedurę setki razy zmieniałem parametry szukałem słabszych gwiazd.. ani drgnie w czym może być problem ? Stawiam na komunikację na lini przewód sbig - autoguide port , ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbując rozpoznać problem u podstaw zacząlem szukać u przewodu i oto pierwsza rzecz która mnie zaskoczyła 2 pdf'y i dwa rózne schematy pinów http://www.nightskyphotography.com/autoguider.pdf i ten http://www.astrofoto.dk/EQ6%20Cable%20Diagrams%202006.pdf używam tego 2 może to być powód schemat jak widać jest zupełnie inny na gnieździe db15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poszedłem kroczek dalej korzystając z pomysłu podpięcia miernika postanowiłem sprawdzić czy w momencie wciskania przycisku na obudowie + X wyjdzie sygnał na pinach bezpośrednio na puszcze .Odpiąłem przewód i zacząłem spinać piny według schematu (2) według którego wykonałem przewód połączenie gruntu (brązowego - pin9) i +X (pin 12 czerwony) miernik milczał spróbowałem według schematu (1) gdzie do ruchu osią x na + trzeba jednocześnie połączyć piny 10 i 11 i eureka wskaźnik ruszył jednak pojawił się inny problem dla 4 składowych +Ra -Ra + Dec i - Dec przyporządkowane są osobne piny z gruntami co daje razem 8 pinów a wtyczka Rj12 obsługuje tylko 6 wejść co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Finalnie udało mi się polutować kabel schemat z linku 2 jest nie prawidłowy zatem zainteresowani niech budują kabelek według schematu 1 a wsyztskie piny związane z gruntem połączą razem i wyprowadzą brązowym redukuje to liczę przewodów z 8 do 5 co pozwala używać schematu do woli. Uradowany z zakończonych prac ucieszylem się jeszcze bardziej gdy zobaczyłem perspektywę dobrego nieba testy wypadły następująco :

200sec okolice Batelgezy

pierwsze guidowanie200sec.jpg

ten sam obszar dla 300 sec

pierwsze guidowanie300sec.jpg

To moje trzecie podejście do nowego nabytku czyli eq6 musze popracować jeszcze nad ustawieniami i dokładnym ustawieniem na polarną jak widać 300 ma już znamiona pojechania zauważyłem na wyświetlaczu sbiga że zmieniają sie głównie parametry odpowiadające za oś Y co sugerowało kiepskie nastawienie na polarną cuż trzeba popracować a mam nadzieje że niebo będzie dopisywać i zajmę się niedługo wypalaniem klateczek z jakimiś ciekawymi obiektami .

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.