Skocz do zawartości

Garret 20x80 LW


sako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich na forum.

Jestem zainteresowany zakupem lornetki Garrett 20x80 LW, jednak posiadam małą wiedzę na temat tego typu sprzętu. Po prostu mam okazję zakupienia w/wym lornetki (nowej) za około 150 $ i nie wiem czy jest tego warta. W związku z czym proszę o informację na temat tego modelu lornetki, bądź samego producenta. Nadmieniam, że lornetkę chcę wykorzystać do obserwacji nieba, a w szczególności samolotów na wysokościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to mi wyglada podobnie do Skymastera 20/80 ktory z kolei jest ludzaco podobny do Bressera 20/80 ktory to z kolei jest podobny do TPL Giant 20/80

pisze te slowa dlatego iz sam tez mysle wlasnie o TPL i czekam az ktos kto sie zna na lornetkach ja oceni fachowo

o ile Skymastera to moze i kupilbym przez internet to juz TPL-a chyba tylko bedac w sklepie i gruntownie sprawdzajac dany egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę sprawdzić tej lornetki na miejscu, gdyż jest dostępna w sklepie w USA, jedynie znajomy który obecnie tam przebywa może mi ją kupić lub sprawdzić, jednak on również tak jak ja nie ma doświadczenia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiegiem okoliczności jeden student z Brna, któremu załatwiam żuraw w Astrokraku przymierza się do Garreta, ale 28x110.

Zapytam go, czy wie coś więcej na temat, oprócz tego, co masz w tym linku:

 

http://www.garrettoptical.com/Garrett-20x80-Giant-Astronomy-Binocular-p/g2080lw.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś bardziej konkretnej informacji nie uzyskałem, poza tym że jakość - tak od strony optycznej jak i mechanicznej - będzie na poziomie celestrona. Fujinon czy Vixen to już inna półka cenowa...a w jego mniemaniu relacja cena - jakość w przypadku lornetek obowiązuje może bardziej, niż w teleskopach.

Jeśli to jest zakup okazyjny - mimo że nowa, trzeba sprawdzić mechanikę i optykę. Cena 150 dolarów zachęcająca, sky - mastera celestrona za tę kwotę napewno nie kupisz...

 

Podaje jeszcze link do cloudy nights, gdzie co nieco na temat - w kontekście z oberwerkiem...

 

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/showflat.php/Cat/0/Number/2618075/page/99/view/collapsed/sb/5/o/all/fpart/1

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten garret to nie chińczyk lecz orginał to nie ma się co zastanawiać

 

Proszę rozwiń tę myśl, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi...

 

Czy lornetka wyprodukowana w Chinach nie może być oryginalna? Czy sprzęt dzielimy tylko na Chiński i oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to że jest kupiona w USA a tam normy jakościowe są inne niż w europie, po prostu chińskie wyroby są okrojone co do materiałów np. mamy plastik na tubusach dlatego że skraca to proces produkcji np.w plastiku można odlewać gwint i odlew jest gotowy do montażu,w przeciwieństwie do odlewu ze stopu magnezowego gdzie odlew podlega dodatkowej obróbce skrawaniem i barwieniu chemicznemu.Osobiście nic nie mam przeciwko chińskim produktom optycznym sam mam Maka 127 SW produkowanego w chinach,i wszyscy wiedzą że jakośc optyki jest coraz lepsza.Tylko lornetka 20x80 jest dość dużych gabarytów i stosowanie plastikowych tubusów zamiast metalowych powoduje częstą utratę kolimacji, bo plastik nie jest stabilny i w ciągu upływu czasu się deformuje,jest to normalne zjawisko fizyczne.A ta kupiona w USA może ma metalowe tubusy.Np starsze celestony mają metalowe tubusy a nowe plastikowe poza tym nowe lornetki mają za duże rozbieżności w parametrach mimo że to celeston dopiero drugi lub trzeci egzemplarz spełnia wymagania klienta,i dla mnie nie jest to normalne zjawisko,jeżeli kupujesz celestona to firma ma gwarantować odpowiednią jakość wyrobu niezależnie gdzie była montowana ,a to że części są identyczne z innymi firmami w lornetkach podważa autentyczność np.celestona. Mój TPL może służyć za bazę serwisową np.celestonowi itd.Chińczycy zawsze coś lubią dołożyć od siebie lub usprawnić żeby obniżyć koszty produkcji

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka jest do kupienia w USA, gdzie przebywa mój znajomy,jednak może przybliżycie mi jak rozpoznać czy jest to oryginał,czy chińska podróbka.

Jest to trudne do stwierdzenia ważne żeby twój Garret miał metalowe tubusy co znacznie podniesie trwałość lornetki można to stwierdzić detektorem metalu nie magnesem.Każda szanująca się firma daje swoje naklejki holograficzne na produkcie żeby uniknąć podróbek.Ale nie jest to zasadą że tak musi być.Kupując w polskim sklepie masz przynajmniej 2 lata gwarancji i 7 dni na wypróbowanie lornetki[Ja skorzystałem z tego prawa i oddałem celestona i kupiłem TPL "Jupitera"] Mnie też boli serce że nie mam metalowych tubusów ale w cenie 395zł trudno tego wymagać

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obserwuje samoloty na wysokościach przelotowych od prawie 20 lat . Przez ostatnie lata (11lat) obserwowałem samoloty Kronosem 26x70 . Byłem zachwycony obrazami jakie dawał Kronos . Pomimo ze miałem w zyciu wiele lornetek i lunet sądziłem ze Kronos to sprzęt doskonale nadający sie do przelotówek ale .. do czasu . Ostatnio stałem się posiadaczem lornety Garrett 30x100 i porównanie Garretta i Kronosa to jak porownanie syrenki i mercedesa gdzie tym mercedesem będzie (i tu wielu zaskocze ) Garrett . Ta lorneta bije na głowę kronosa praktycznie wszystkimi parametrami jakie mnie interesują . Odwzorowanie kolorów , czystość obrazu , ostrość , jasność to po prostu przepaść . Kiedy po kilku godzinach obserwacji lornetą Garrett wziąłem do reki Kronosa mialem wrazenie że patrze przez dziurkę od klucza . Obrazy jakie daje kronos to żółte i brudne obrazy z koszmarnie małym polem widzenia . Po prostu różnica jest porażająca . Także jesli mogę coś doradzić to polecam zakup lornetki o co najmniej 25 krotnym powiekszeniu i obiektywach 70 i wiecej mm ,ale raczej nie kronosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.