Skocz do zawartości

1000 zł, jaki sprzęto do obserwacji?


majak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od dłuższego czasu przyglądam się temu forum, aktualnie w końcu uzbierałem kwotę pozwalającą rozpocząć przygodę z obserwacjami. Jest to owy 1000 :) Zdecydowałem się na lornetkę + statyw do obserwacji. Wydaje mi się, że rzucanie się od razu na głęboką wodę teleskopów byłoby nierozważne. Tutaj pojawia się problem, jaka lornetka. Rozważam bardzo intensywnie skymastera 15x70 tym bardziej, że będę kupować zestaw ze statywem. Jak koledzy i koleżanki uważacie? Czy możecie zwrócić moją uwagę na inne modele?

 

Obserwacje będą prowadzone z okolic Wrocławia, około 30 km. Niebo ciemne.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując takim budżetem wydaję mi się, że lepszym rozwiązaniem byłby zakup teleskopu.

Albo na lornetkę przeznaczyć mniejszą kwotę i zostawić część budżetu na zakup teleskopu. Chyba, że dla ciebie 1000zł to nie jest duża suma.

Ale może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.

Lornetka to fajna sprawa. Ja sam mając teleskop ostatnio zakupiłem Nikona 10x50 i po prostu super rzecz. :)

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje najpierw zakupić prosty zestaw do obserwacji bazujący na lornetce, aby dokładniej poznać niebo. W czasie tego "poznawania" odłożę kolejny grosz na teleskop, to rozwiązanie wydaje mi się bardzo efektywne od strony dydaktycznej :) Tylko mam dylemat związany ze sprzętem :) Trochę tego na rynku jest, a powiedzmy, że za 1000 zł można już sobie jako tako poprzebierać, stąd moje pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Rozważam bardzo intensywnie skymastera 15x70 tym bardziej, że będę kupować zestaw ze statywem. Jak koledzy i koleżanki uważacie? Czy możecie zwrócić moją uwagę na inne modele?...

Jeśli trochę już znasz niebo i masz do wydania ok. 1000 zł, to SkyMaster 15x70 za 400 zł nie będzie złym wyborem. Radziłbym tylko kupić dobry /stabilny/ statyw...proponuję Velbon Sherpa 600, który posiada głowicę o trzech stopniach swobody, można go kupić już za 320 zł...sam go używam od kilku lat.

http://www.ceneo.pl/383039

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.