Skocz do zawartości

Sebacyw-Księżyc


sebacyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę tutaj regularnie zamieszczał zdjęcia Księżyca.

Korzystam z metody fotografowania w ognisku głównym za pomocą makro konwertera Raynox DRC 250 i kompaktu Sony DSC H5.

Nie będę tłumaczył dlaczego, po co i jaki to ma sens bo po prostu takie są już prawa fizyki, a ja w takiej kombinacji uzyskuję najlepsze zdjęcia (lepsze niż projekcja afokalna)

Ale do rzeczy.

16 Kwietnia 2010

dsc04829h.th.jpg

(zdjęcie zrobione jeszcze w momencie widoczności Słońca na horyzoncie)

 

 

16 Kwietnia 2010

dsc04866h.th.jpg

Pozdrawiam

 

>

 

p.s.

Tutaj moje wcześniejsze zdjęcie (jeszcze bez możliwości stosowania Raynoxa 250 co skutkowało tylko użyciem zoomu 2.5 x z 12x. W tej chwili mogę zastosować zoom 12x więc powinno być jeszcze lepiej, niż widać to niżej. Niestety na zdjęciach wyżej jeszcze nie jest widoczny "efekt" bo muszę zrobić mocowanie (zdjęcia z ręki, dlatego lekko nieostre))

 

ARCHIWUM:

23 marca 2010r:

post-17568-127145264921_thumb.jpg

Edytowane przez sebacyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota ładna, ale mogles ksiezyc troche bardziej dopalic, akurat wczoraj bylo doskonale widac na terminatorze (na dole) twory juz za linią terminatora, ktorych mi tu brakuje. Akurat wczoraj sie im dosc dlugo przygladalem w bino 88x40 i bardzo fajnie sie prezentowały.

 

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zdjęcia robię jeszcze z ręki bo nie mam potrzebnych materiałów do przedłużenia wyciągu wraz z mocowaniem na aparat.

Tak więc jeżeli zastosowałbym czasy dłuższe to wyszłaby "masakra" ^^

Pozdrawiam

 

Z ręki ? !!! to i tak super foty.

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz :) Uwielbiam rozdzielczość z 8". Zupełnie inny detal niż z małego EDka 80mm.

Tylko błagam, dawaj parametry zdjęcia! Czas i ISO.

 

PS. i spróbuj mniej wyostrzyć ;)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszego wieczoru zrobiliśmy mały lokalny astro-zlocik.

Było strasznie zimno, zwłaszcza w stopy ale wytrwaliśmy do północy(a "Łysy" dawaj znać o sobie :D)

Synta 8 + Sony H5 + Raynox DCR 250.

24.04.2010.

post-17568-127215056001_thumb.jpg

I zdjęcie pamiątkowe - po prawej moja "tuba" ^^

post-17568-127215061696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.