Skocz do zawartości

Flight Radar


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

W wyszukiwarce Forum nie znalazłem tematu z linkiem do tej strony, więc go podaję.

 

FLIGHT RADAR 24

 

Ale czego właściwie możemy się stamtąd dowiedzieć?

 

Na ekranie mamy mapę satelitarną Europy (GoogleMaps), z tą różnicą, że pokazane są ikonki samolotów. Przemieszczają się one na mapie w zależności od aktualnego położenia samolotu. Możemy na taki "samolocik" kliknąć i wtedy, po prawej stronie ekranu pojawia nam się okienko z informacjami na temat:

*Znaku wywoławczego

*Numeru lotu

*Rejestracji(?)

*Hex'u (?)

*Modelu samolotu

*Długości i szerokości geograficznej, na jakiej znajduje się obecnie wybrany samolot

*Wysokości podanej w stopach i metrach

*Prędkości podanej w węzłach, km/h i milach na godzinę

*Kierunek lotu (wyrażony w stopniach)

*Radaru

*Przy niektórych samolotach pokazane jest, dokąd on leci i skąd wystartował.

 

Tam, gdzie dałem znaki zapytania, nie byłem pewny tłumaczenia, gdyż tak dobrze nie znam się na lotnictwie. Dobrze by było, gdyby ktoś mnie poprawił :).

 

Ponadto, w zakładce Adjust możemy ustawić częstotliwość aktualizacji mapy (10, 20 i 30 sekund), wielkość samolotów na mapie, a także jest do wyboru opcja pokazywania znaków wywoławczych przy ikonkach maszyn. No i warto dodać, że gdy zaznaczymy wybrany samolot, pokaże się jego trasa, którą pokonał (zaznaczona oczywiście - linią).

 

To tyle ode mnie. Daję zrzut ekranu, żeby pokazać jak to wygląda.

Bez tytułu.jpg

 

Pozdrawiam! :)

 

PS

Czy umieściłem to w odpowiednim dziale? :szczerbaty:

 

EDIT

Linia, która pokazuje trasę samolotu, może być kolorowa. W zakładce "About" jest wyjaśnione (i pokazane), że kolory te odpowiadają za wysokość, na jakiej znajdowała się maszyna.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajna stronka. Ja do tej pory używałem do podglądania samolotów z powodzeniem tej strony (niestety żeby mieć dostęp trzeba się zarejestrować):

http://radar.piopawlu.net/

 

A zdjęcia tego samolotu co dokładnie nad nami leci można sprawdzić po jego reg'u na tej stronce (wpisując właśnie kod registration samolotu - dostajemy właśnie jego zdjęcia)

http://www.airframes.org/

 

Także polecam

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.