Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zainteresowała mnie strona

www.flightradar24.com

Która pokazuje samoloty na żywo w powietrzu nad Polską i Europą.

Sprawdzałem osobiście kilka samolotów które znajdowały się w pobliżu Gliwic obserwując je z okna i na mapie, to wszystko się zgadza to jest na żywo!

Dzięki temu można na niebie obserwować samolot który się oddali i jest w naszym polu widzenia, oraz można sprawdzić na mapie jego aktualne położenie (i policzyć na oko ile kilometrów znajduje się od nas)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio zainteresowała mnie strona

www.flightradar24.com

Która pokazuje samoloty na żywo w powietrzu nad Polską i Europą.

Sprawdzałem osobiście kilka samolotów które znajdowały się w pobliżu Gliwic obserwując je z okna i na mapie, to wszystko się zgadza to jest na żywo!

Dzięki temu można na niebie obserwować samolot który się oddali i jest w naszym polu widzenia, oraz można sprawdzić na mapie jego aktualne położenie (i policzyć na oko ile kilometrów znajduje się od nas)

 

Coś pięknego :yahoo:, sprawdziłem na dwóch przykładach i wszystko się zgadza. Co ciekawe nie spodziewałem się, że widoczne na niebie samoloty są tak daleko od miejsca obserwacji. Obserwując samolot z Chorzowa nie przypuszczałbym, że samolot tak dobrze widziany znajduje się w okolicach Żor :blink:. Chyba mam nowe hobby :szczerbaty:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w sumie tylko samoloty nad Europą których jest mnóstwo a nad innymi rejonami nie.

Np. północna Ameryka - widzę tylko 6 samolotów w okolicach Californi i Waszyngtonu - a reszta? Np w okolicach Chicago czy New Yorku? Chyba jakieś powinny tam latać?

Południowa Ameryka - samoloty w okolicach Rio De Janeiro, Rio Juqui itp. - a reszta kontynentu czysta.

Afryka- samoloty w północno-zachodnim rogu - reszta czysto

Australia - kilka w południowo-wschodniej części

Rosja, Chiny, Japonia itd - czysto

 

Czyli wszystkich samolotów nie pokazuje. Pokazuje te z określonych linii lotniczych?

 

Nad oceanem czysto a przecież pełno samolotów z Europy w stronę USA wylatuje.

Środki bezpieczeństwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w sumie tylko samoloty nad Europą których jest mnóstwo a nad innymi rejonami nie.

Np. północna Ameryka - widzę tylko 6 samolotów w okolicach Californi i Waszyngtonu - a reszta? Np w okolicach Chicago czy New Yorku? Chyba jakieś powinny tam latać?

Południowa Ameryka - samoloty w okolicach Rio De Janeiro, Rio Juqui itp. - a reszta kontynentu czysta.

Afryka- samoloty w północno-zachodnim rogu - reszta czysto

Australia - kilka w południowo-wschodniej części

Rosja, Chiny, Japonia itd - czysto

 

Czyli wszystkich samolotów nie pokazuje. Pokazuje te z określonych linii lotniczych?

 

Nad oceanem czysto a przecież pełno samolotów z Europy w stronę USA wylatuje.

Środki bezpieczeństwa?

 

Zauważyłem, że położenie samolotów jest ustalane na podstawie poszczególnych radarów (EPLL - Port Lotniczy Łódź), więc gdy samolot jest poza zasięgiem radaru będącego w bazie radarów serwisu to jego położenie nie jest widoczne. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak narazie mój najdalszy zaobserwowany samolot z Gliwic

bez tytułu.JPG

W tym miejscu widziałem go jeszcze z poziomu ziemi :)

 

Ja zaobserwowałem poniższego Airbusa relacji Sankt-Petersburg - Rzym, znajdował się w okolicach Jastrzębia, może i jeszcze trochę bym go widział, ale chmury go przysłoniły... Ciekawe ile da się z takich obserwacji wycisnąć :g:...

 

samolotjastrzbie.th.jpg

 

Na wysokości Jastrzębia jest droga lotnicza wsch-zach (widziałem dziś też Boeinga na trasie NY-Singapur), może uda się nam zaobserwować samoloty lecące w stronę zachodnią, przelatujące właśnie nad Opawą :szczerbaty:...

 

Edit:

 

Myślę, że z tą Opawą to w sumie nic trudnego, właśnie widziałem jak w tamtych okolicach pojawił się lecący na wschód Airbus A330 relacji Dusseldorf - Bangkok :).

 

 

Edit2:

 

Tu znajdziecie pliczek kml do GE z korytarzami powietrznymi na terenie Polski, może komuś się przyda :).

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.