Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Z dzisiaj:

 

B737 - Czech Airlines, akurat zaczął zniżać lot przed Okęciem:

737_csa_czech.jpg

Fokker 100 - Austrian Arrows - też leciał do Warszawy:

f100_aarrows.jpg

Robinson r-44

robinson_r44.jpg

A320 - Transaero.

a320_transaero.jpg

 

Zauważyłem też, że lata nade mną sporo rosyjskich linii, pojawiają się takie samoloty jak TU-154 czy TU-204.

Niestety, pojawiały się w momencie kiedy nie można było w żaden sposób ich złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie z jakiego aeroklubu są te samoloty?

Gdybym nie przyjrzał im się z bliska, to pomyślałbym że to jakiś lokalny przedsiębiorca sobie zrobił licencję - w końcu kilku z nich ma motolotnie.

Tymczasem zauważyłem że każdy samolot ma inny numer rejestracyjny:

SP.jpg SP-AKR.jpg SP-GMO.jpg SP-KWW.jpg

 

Najbliższe (z mojego punktu widzenia) lotnisko aeroklubu znajduje się w Pińczowie. W dalszej kolejności są lotniska w Mielcu, Masłowie k. Kielc i Pobiedniku Wielkim k. Krakowa.

 

 

EDIT - i trochę wyżej latające obiekty z dziś:

 

B737 - Eurocypria, LOT, Finnair

737_Eurocypria.jpg b737_LOT.jpg 737_Finnair.jpg

A340 - China Cargo

a340_ChinaCargo.jpg

 

Leciał też jeden ciekawy samolot - Avro-85, ale niestety niebo miałem u siebie już zachmurzone.

 

I trochę niżej latający obiekt:

DSC_0132.jpg

Tak naprawdę tutaj jest trochę złudzenie, bo moje osiedle jest na dość wysokim wzniesieniu.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.liveatc.net/search/?icao=epwa można posłuchać rozmów na żywo z całego świata :)

Tu np z Chicago http://www.liveatc.net/search/?icao=kord

 

Mnie wystarczy że u siebie ustawię jakiś stary odbiornik radiowy na ok. 99.4Mhz, w mieście stoi maszt używany przez lotnictwo cywilne.

Stojąc przy maszcie rozmowy można usłyszeć na całej skali (jak ma się odbiornik z bazaru - radia w mp3 czy komórkach mają inna częstotliwość pośrednią)

Choć ostatnio z masztu zdjęli takie 2 stare czasze i tych rozmów jakoś od tej pory nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zobaczyłem jakiś samolot linii Wizzair na radar24, który leci do Warszawy, więc postanowiłem nagrać rozmowę kontrolera od podejścia z pilotem :)

 

http://w633.wrzuta.pl/audio/2dP6ydq3C8C/wzzapproach

 

Kumpel, który jest fanatykiem lotnictwa przetłumaczył tą rozmowę:

 

 

-Wizzair 418 Mike Znizanie do 15000 podał jakie widzi warunki pogodowe (jakiś kod )

 

-Wizzair 418 Mike Znizaj do 10000 ... zadnych ograniczen predkosciowych

 

- Zniżanie do 10000 ... Wizzair 418 Mike

 

- Wizzair 418 Mike znizaj do 8000

 

- Znizam do 8000 Wizzair 418 Mike

 

- Wizzair 418 Mike znizaj do 4000 barometr - 1017

 

- 4000 i 1017 Wizzair 418 Mike

 

- Wizzair 418 Mike kontynuuj 3000 podchodz do pasa V11

 

- kontynuuje 3000 i wolne do podejscia do pasa v11 Wizzair 418 Mike

 

- Czy możemy...

 

- Powtórz..

 

- Czy możemy przez punkt DC do podejścia V11 ..

 

- Potwierdzam

 

-Wizzair 418 Mike

 

- Ustabilizowne podejscie koncowe v11 Wizzair 418 Mike

 

- Wizzair 418 Mike skontaktuj sięz wierzą 118,3

 

- 118.3 Wizzair 418 Mike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatny Boeing 737!. Niestety, leciał u mnie o takiej porze dnia (a raczej nocy) że uchwycenie go było niemożliwe. W ogóle dzisiaj jakiś prywatnych samolotów był. Cessna 525 na wysokości 43000ft i Piper Seneca II(polski właściciel!) - niestety wszystko zasłoniły chmury. Zresztą na tą Cessnę lecącej na takiej wysokości 500mm to raczej za mało.

 

B777 Alitalia (Milan-Malpensa -> Tokyo-Narita). Zdecydowanie najbardziej fotogeniczny samolot, jaki nade mną przelatuje.

b777_Alitalia.jpg b777_Alitalia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na jakieś remonty na Okęciu samoloty podchodzą do lądowania nad moim blokiem zawzięcie. Dzisiaj spróbowałem je pościgać z kamerką, choć dopiero niestety po zachodzie Słońca gdy robiło się już ciemno:

Wszystkie fotki

 

SCT, DSI III Pro, reduktor ogniskowej 0,5x

 

77910_6af58.jpg

77922_0908b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zieleń przebija tylko wściekły róż Wizzaira

Czy on taki wściekły to nie wiem, ale wakacje się zaczęły to i lotów jakoś więcej ;)

WizzAir A320 3500m

wizzair3500m.jpg

 

Ratunkowy Mi-2:

air2.jpg

 

4-silnikowy kolos na przelotowej (nie było go na radarze, za to usłyszeć można go było chyba w całym województwie :szczerbaty: )

air3.jpg air4.jpg

 

Boeing 757-230 (B752) Air Italy startujący z Pyrzowic:

Boeing 757-230 (B752) Air Italy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.