Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

W końcu przygotowałem i opisałem kilka swoich najlepszych zdjęć air-to-air, a więc fotografii przedstawiających samoloty przelatujące w pobliżu tego, którym sam podróżowałem. Zapraszam na moją stronę: KLIK

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu przygotowałem i opisałem kilka swoich najlepszych zdjęć air-to-air

 

Genialne i nie wiem jak to zrobiłeś, ukłony :)

W sierpniu pierwszy raz spróbowałem czegoś takiego i wyszło fatalnie i jak myślę, było kilka przyczyn: jedną z nich podpięte za ciemne tele w dodatku niezbyt dobre do ostrzenia ręcznego.

Następnym razem założę coś jasnego ale z tych jasnych mam "tylko" 50-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba wykazać się refleksem i mieć trochę szczęścia. Z praktyki widzę, że największym problemem jest uzyskanie odpowiedniej ostrości. Osobiście korzystam z ustawień automatycznych i choć automatyka też czasami się gubi to nie jestem pewny czy prawidłowe wyostrzenie ręczne jest w ogóle możliwe przy tak szybkim ruchu względnym obu samolotów.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że af przez szybę nie wchodzi w grę, jak widać myliłem się.

Dziękuję za wskazówki kuba_mar

Zależy od aparatu, obiektywu i obiektu, na którym łapiesz fokusa. Ja nie mam problemów z AF (D5200 i 50mm f/1.8 albo 18-105 f/5.6) nawet przy brudnej szybie i samolocie dooość małym w porównaniu do tego co tu widzę :)

 

W końcu przygotowałem i opisałem kilka swoich najlepszych zdjęć air-to-air, a więc fotografii przedstawiających samoloty przelatujące w pobliżu tego, którym sam podróżowałem. Zapraszam na moją stronę: KLIK

 

Chłopie, wydawało mi się, że ja mieszkam wysoko bo na X piętrze ale Ty pobijasz rekordy! ;)

Edytowane przez rospondek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Ostatnio zainteresowała mnie strona

www.flightradar24.com

Która pokazuje samoloty na żywo w powietrzu nad Polską i Europą.

Sprawdzałem osobiście kilka samolotów które znajdowały się w pobliżu Gliwic obserwując je z okna i na mapie, to wszystko się zgadza to jest na żywo!

Dzięki temu można na niebie obserwować samolot który się oddali i jest w naszym polu widzenia, oraz można sprawdzić na mapie jego aktualne położenie (i policzyć na oko ile kilometrów znajduje się od nas)

 

Część.

Dzięki za cynk. Ostatnio polubiłem oglądanie samolotów moim MAKiem 127. Może się kiedyś zgramy i razem coś popatrzymy. Na moim osiedlu (Kopernik) są do tego dobre warunki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Wczoraj wieczorem będąc na Wielkiej Sowie zauważyłem tuż nad SW horyzontem dość wyraźne światełko. Myślałem, że to może Merkury, ale okazało się że to niemożliwe. Merkury był zbyt słaby, do tego już pod horyzontem. Zaraz po tym jak zrobiłem zdjęcie punkt zniknął pod warstwą inwersyjnych chmur. Sorry za jakość ale było już ciemno, fotka z ręki, 200mm z czasem 1/2s na ISO2000.

Trochę pokombinowałem i okazało się że to był Ryanair z Dublina schodzący do lądowania w Pradze. Leciał dokładnie na mnie z włączonymi światłami lądowania. Kiedy go zobaczyłem był w odległości ok. 220km, a w czasie robienia zdjęcia ok. 160km.

 

DSC_0662m.jpg

Flightradar24.com - Live flight tracker!.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O!

Teraz się wszystko wyjaśniło - i jak ślicznie astrofotografia połączyła sią z z aviofotografią (tak!).

 

http://astropolis.pl/topic/54969-wenus-20162017/page-16?do=findComment&comment=672222

 

Pozdrawiam

p.s.

Że też Cię dopuścili - i gratuluję ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy "upolowany" przed południem PLL LOT z Zurichu do Warszawy...

 

SW ED 80/600 + barlow Hyperion 2.25x, Nikon D 3200 , ND 3.8,+ O III , ISO 200 czas 1/1600 sek.

 

 

wspaniałe, też dzisiaj polowałem ale jakoś zawsze przelecą pod lub nad, jedynie plamy złapałem..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.