Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Takie info dla polujących na samoloty ze Śląska i Zagłębia:

 

Z powodu zaplanowanego na wrzesień remontu tzw. krzyżówki dróg startowych warszawskiego lotniska Chopina, przewoźnicy zmieniają rozkłady lotów.[...]

Remont krzyżówki dwóch dróg startowych będzie prowadzony przez pierwszy weekend września oraz kolejne dwie soboty tego miesiąca.[...]

Przewoźnik wprowadził dodatkowe rejsy do Nowego Jorku, Chicago i Toronto z portów regionalnych - Gdańska, Rzeszowa i Katowic, uruchomione zostaną w tych dniach loty pomiędzy Krakowem i Nowym Jorkiem.[...]

 

Rejsy czarterowe, które miały startować z lotniska Chopina, podczas remontu pasa, będą wykonywane z Łodzi i Katowic.

 

Więcej długodystansowych lotów do i z Katowi = więcej ciekawych samolotów, będzie więc co obserwować ;) Zresztą na innych lotniskach również ruch będzie wzmożony w okresie remontu pasa na Okęciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie magia PS, to przeczytany dobrze wątek Obróbka zdjęć :friends:

Cholipa, masz mnie ;)

 

ps: okryłem jeszcze lepszy sposób na edycję poszczególnych kanałów na zdjęciu ale to pewnie wszyscy stosują a ja po prostu jestem tępy. Nevermind. Grunt że działa, ale tu była sprawa prosta bo to pojedynczy samolot na tle nieba a nie różnorakie pasma górskie każde o innym nasyceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam zdjęcie z gatunku "surprise!". Leciała sobie mała awionetka którą złapałem w ostatniej chwili tuż przed zniknięciem za dachem domu (celowo nie zrobiłem cropa aby było to widać). Po otwarciu zdjęcia na kompie okazało się że pojawił się niezapowiedziany bohater drugiego planu ;)

 

100_3941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam zdjęcie z gatunku "surprise!". Leciała sobie mała awionetka którą złapałem w ostatniej chwili tuż przed zniknięciem za dachem domu (celowo nie zrobiłem cropa aby było to widać). Po otwarciu zdjęcia na kompie okazało się że pojawił się niezapowiedziany bohater drugiego planu ;)

 

100_3941.jpg

 

Pięknie! A myślał, że przeleci niezauważony :szczerbaty: Kto odgadnie jaka to linia? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! A myślał, że przeleci niezauważony :szczerbaty: Kto odgadnie jaka to linia? :D

Sądząc po kolorystyce i kierunku w którym leciał to raczej Wizzair więc nic szczególnego ;)

 

Obróbka trochę zmieniła kolorystykę - ja jestem bardziej za British Airways.

Kolorystyka względem oryginału nie różni się wiele, jest tylko mocniej wyciągnięta. Ta Delta bardziej pasuje biorąc pod uwagę malowanie brzucha.

 

Przypominam też dawno zadane przez siebie pytanie w tym wątku: >KLIK<

Zakładając że to faktycznie AWACS (bo cóż innego lata z garbem na plecach?) to układ silników pasuje do specjalnego B767.

Flota AWACS chyba nie jest specjalnie zróżnicowana ;)http://www.ausairpow...egion-RAS-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codo bohatera drugiego planu to na pewno nie Wizzair. Wizz jest różowo fioletowy co bardzo rzuca się w oczy z ziemi. Poza tym ten samolot wygląda mi na coś większego a w Wizzair mają tylko Airbusy A320.

 

Do twmichał: Myślę że to jednak Delta. Zobacz sobie to malowanie Delta Air Lines http://www.airliners.net/photo/Delta-Air-Lines/Boeing-757-232/1769126/L/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codo bohatera drugiego planu to na pewno nie Wizzair. Wizz jest różowo fioletowy co bardzo rzuca się w oczy z ziemi. Poza tym ten samolot wygląda mi na coś większego a w Wizzair mają tylko Airbusy A320.

No właśnie ten wydaje się mieć fioletowy przód kadłuba i ogon.

Crop z oryginalnego zdjęcia, niech sobie każdy kolory wyciągnie po swojemu choć niewiele to daje ;)

 

no_name.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont pasów na Okęciu trwa. Dzięki temu do Katowic przylatuje wiele samolotów które na co dzień tu nie zaglądają. Dużo między kontynentalnych się pojawia (np B767) ale większość niestety w nocy, tworząc hałas jakiego w życiu wcześniej nie słyszałem. W dzień jednak też co nieco da się złapać ;)

 

Travel Service B737-800:

travel_service_B737.jpg travel_service_B737_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend w Bielsku-Białej będzie piknik lotniczy Euroregionu Beskidy. W programie są loty widokowe poczciwym An-2 :)

W weekend wszyscy mieli dużą atrakcję ze zwiedzaniem dachów ELCHO. W Bielsku natomiast pogoda była tak beznadziejna, że nawet piknik lotniczy trudno zaliczyć do udanych. Fotografie samolotów na tle ponurego nieba nie wyglądają zbyt ładnie.

W przebłyskach słońca i pogodnego nieba udało mi się kilka zdjęć zrobić.

Gdyby kogoś interesowały, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.