Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem aparat i rzeczywiście miałem jeszcze stary czas, godzinę do tylu, czyli to by była 16:30 jak piszesz :) ale i tak go na radarze nie ma...

Był na radarze, ale 16:30 to jest 14:30 wedle czasu UT pod jakim "chodzi" FR-24.

jaworzno.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbliżeniach dokladność położenia jest niska. Ja znalazłem też ciekawostki. W przypadku samolotu LOT-u był to lot testowy, o czym dowiedziałem się z forum lotniczego, natomiast te zygzaki chińskiego cargo to nie wiem czy faktycznie tak leciał.

lot.jpg

Bez nazwy 2.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Te zygzaki nad Mińskiem to mi wygląda na jakieś zagłuszanie radarów przez siły białoruskie ;)

 

A co do dokładności, to odkąd śledzę FR24 to samoloty siadają idealnie na pasach. Zaraz po tej estońskiej maszynie siadała inna i trafiła idealnie w pas śledzona przez radar do samego progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze podniebne "wyścigi", na prowadzeniu B747 British Airways, zna nim 2 A330 KLM'y. W pewnym momencie Arbuz doganiający większego kolegę wykonał ciekawy manewr - jakby chciał ominąć turbulencje Boeinga. Swoją drogą jaka jest minimalna odległość samolotu siedzącego na ogonie innego samolotu. Dodajmy że leciały tym samym korytarzem prawdopodobnie na podobnej wysokości, chociaż tego ostatniego nie jestem pewien.

Samoloty B747 2xA330 11.05.26.JPG

B747 British Airways 11.05.26.JPG

A330 KLM 11.05.26.JPG

Samoloty A330 w smudze B747 11.05.26.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość secret_service

Osobom zainteresowanym samolotami nieoznakowanymi oraz tym co się dziwnie zachowują sugeruję znaleźć wszystko na temat "chemtrails" oraz obejrzeć film "Don't talk about weather" dostępny na torrentach i YT (legalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że leciały tym samym korytarzem prawdopodobnie na podobnej wysokości, chociaż tego ostatniego nie jestem pewien.

Przecież to można sprawdzić na FR. Sam bym to zrobił ale biorąc pod uwagę Twoją lokalizację oraz godzinę wykonania zdjęć z Exif to nic mi nie pasuje do tego co na zdjęciach :rolleyes:

 

Ja za to dziś znów trafiłem na nieproszonego gościa ;)

Co przedstawia ta słabej jakości fotka ?

DSCF2788_m.jpg

Fokker 100 :D Nie nie, nie pomyliłem się, to ten mały w tle ;)

 

 

ps: jakże ciężko wyostrzyć 700mm w takim upale, o zgrozo!

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom zainteresowanym samolotami nieoznakowanymi oraz tym co się dziwnie zachowują sugeruję znaleźć wszystko na temat "chemtrails" oraz obejrzeć film "Don't talk about weather" dostępny na torrentach i YT (legalnie).

Gościu, to forum nie dla idiotów.

P.s. Dla niewtajemniczonych dodam że powyższy cytat to wpis przedstawiciela namolnej propagandy spiskowej głoszącej że smugi kondensacyjne to w rzeczywistości coś innego.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie trafilem samolot na dystansie 300km. lecący z Kijowa do Amsterdamu. Najpierw wyśledziłem go na FL24 jak wystartował z lotniska, potem czekałem ze SKYMASTEREM 25X100 w ręku aż wychyli sie z za krawędzi dachu. Wiedziałem gdzie dokladnie ma sie pojawić, gdyż wcześniej przed nim leciał inny samolocik dokladnie po tym samym kursie. W sumie nawet gdyby się czepiać screena mapy że niedokladnie pokazuje pozycję samolotu (w czasie gdy robiłem zrzut ekranu samolot chwilowo zniknął) ale moment zauważenia go w lornecie na wys. pół stopnia nad horyzontem nie podlega dyskusji. Szczęśliwie to miejsce było wąskim paskiem nieprzesłoniętym jeszcze nawałą cirrusów. (fotka Rubinar 500/5,6)

300km1.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zdjęcia z samolotu!

 

PLL LOT Embraer-170 SP-LDA, lot z WAW do BGE

Omijamy burzę:

20110529DSC_0007.jpg

Lotnisko Nikoli Tesli - dużo brzydsze od Centralnego w Warszawie, a pas startowy wygląda jak drogi w naszym kraju

20110529DSC_0017.jpg

20110529DSC_0018.jpg

Fraknfurt z B737-300:

20110529DSC_0628.jpg

Start z lotniska we Frankfurcie (spotterów tam tyle, ile chyba u nas osób na przylocie A380 było)

20110529DSC_0634.jpg

Tatry! (niestety zdjęcie wyszło mi fatalne)

20110529DSC_0640.jpg

 

Dodam, że jestem niemile zaskoczony Lufthansą, a na lotnisku we Frankfurcie przeszukali mnie strasznie dokładnie. Poza tym ludziom powinni tam dawać samochód, bo na piechotę to się idzie i idzie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.