Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Gość twmichal

Mam pytanie.

 

Czy jak jest lot z przesiadką, to opuszcza się granice? Pierwszy raz tak leciałem, więc nie mam pojęcia. W każdym razie po wylądowaniu były przygotowane autobusy dla osób, które przesiadały się na inny samolot, oraz osoby, które kierowały pasażerów. Niestety, o Krakowie nic nie wspomnieli i pojechaliśmy do terminalu. A lotnisko we Frankfurcie jest olbrzymie, nawet bez kontroli nie było możliwości zdążenia na lot. Pechowo bramka była na samiutkim końcu :)

Czasu na przesiadkę (w/g biletu) mieliśmy 50minut. Ale były opóźnienia i z tego zrobiło się 30minut.

Na szczęście bilety udało się przebookować na następny samolot, z bagażami też nie było problemu bo bez nas nie miały prawa wylecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się na lotnisko Okęcie. Przed chwilą lądował MD11 UPS (widziałem z okna).Chciałbym wiedzieć, skąd mógłbym go zobaczyć.Proszę o szybką odpowiedz! Zaraz jadę!!!

Musisz zrozumieć że to nie jest forum lotnicze i samolotami my się tu zajmujemy wyłącznie z przypadku że tak to określę.

O spotingu na EPWA masz tutaj: http://members.chello.pl/l.wrobel7/lotnisko.html

A jak nie to szukaj na lotnictwo.net, tam jest milion osób znających się na rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz fotografować samoloty na Okęciu, to w/g mnie najwięcej dowiesz się z tej strony

 

Dzisiaj była bardzo dobra pogoda, no i dużo rzeczy latało:

 

Airbus A330-243 - Etihad

Airbus-A330-243-(A332)---Etihad.jpg Airbus-A330-243-(A332)---Etihad2.jpg

Boeing 737-4Q8 (B734) - Lot Charters

Boeing-737-4Q8-(B734)---Lot-Charters.jpg

Boeing 737-8JP - Norwegian

Boeing-737-8JP-(B738)---Norwegian.jpg

Boeing 737-524 - Belavia (wcześniej na tej trasie latali Tu-154)

Boeing-737-524-(B735)---Belavia.jpg

Boeing 747-48EF (SCD) - Asiana Airlines Cargo

Boeing-747-48EF-(SCD)---Asiana-Airlines-Cargo.jpg

Boeing 747-446 - Transaero (zwykle latają małymi samolotami)

Boeing-747-446-(B744)---Transaero.jpg

Boeing 767-3Z9ER - Austrian Airlines

Boeing-767-3Z9ER---Austrian-Airlines.jpg

Boeing 767-341ER - Nordwind Airlines

Boeing-767-341ER---Nordwind-Airlines.jpg

Boeing 777-2Z9ER - Austrian Airlines

Boeing-777-2Z9ER---Austrian-Airlines.jpg

Cessna-152, Ośrodek Szkolenia Lotniczego FLY Polska

Cessna-152---Ośrodek-Szkolenia-Lotniczego-FLY-Polska.jpg

Cessna 525B CitationJet CJ3 (C25B) - Jet Alliance (szkoda, że mi tak kiepsko wyszło)

Cessna-525B-CitationJet-CJ3-(C25B)---Jet-Alliance.jpg

 

Gulfsream G-V? (nie było na radarze)

gulfstreamV.jpg

i tego też nie było na radarze:

nieznany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dziś dziwny lot zaobserwowałem:

Clipboard03.jpg

 

Miał lecieć do Pragi a przyleciał do nas i w dodatku zadziwiająco blisko lotniska jak na EPKT był wciąż widoczny.

Widziałem też ten helikopter nad Morzem Północnym o którym wspominał PatB, dosyć regularnie tam się pojawia:

Clipboard01.jpg

 

W bonusie wczorajszy strzał B734 Lotu w jakimś nowym malowaniu:

DSCF3487 LOT Boeing 737-4Q8 (B734) 2103m Majorka-KTW.jpg

 

I jeszcze malutki A310 i jego piękna irańska smuga ;)

DSCF2750 Iran Air Airbus A310-304 (A310) Teheran-Kopenhaga 10348m_crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten LOT to malowanie LOT Charters. Latają już tak chyba od 2 lat.

Być może, ja takiego zmierzającego na EPKT jeszcze nie widziałem, zwykle LOT Charters widywałem z czerwonym tyłkiem.

 

A wracając jeszcze do smug, kiedyś bodaj Staho zaobserwował dziwne ich rozmywanie. Też wczoraj coś takiego uwieczniłem.

 

Od końca - tu już takie porozpadane na części:

a1.jpg

 

Kilka sekund wcześniej:

a2.jpg

 

A spowodował je B747 British Airways, który przeleciał idealnie przez inną smugę:

a3.jpg

 

I co ważne ta smuga przez którą przeleciał, pozostała niemal niezmieniona przez dobrych 15minut więc nie ma mowy o jakimś wietrze. Dlaczego więc smuga B747 od razu się tak rozpadła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał niestety nie sprzyja robieniu dalekich zdjęć. Przede wszystkim to drgające powietrze przeszkadza:

Boeing-737-8---Ryanair.jpg Boeing-777-300---Etihad.jpg Korean-Air.jpg sten.jpg

 

Tylko niektóre wychodzą:

 

Boeing-777-300---Emirates.jpg gulfstreamGV.jpg Robinson-r44.jpg

 

Szkoda mi tego Boeinga z Ryanair, bo leciał na wysokości niewiele ponad 3000m (startował z Rzeszowa), a wyszedł gorzej niż samoloty latające na 11000m.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne - zdjęcie tego typu samolotu jest kilka postów wyżej.

Nad moim miastem przebiega korytarz, gdzie lata bardzo dużo samolotów do Rosji - można się natknąć na prywatne odrzutowce i maszyny rosyjskiej i radzieckiej produkcji.

Czekam na IŁ-a 62M, ostatnio leciał, ale w nocy i przy pochmurnym niebie. Zobaczyć taki samolot to będzie rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często spotykałem się z tym, ze prywatne odrzutowce latały na dużych wysokościach. Ciekawe, czy tak jest rzeczywiście, czy Flightradar przekłamuje dane.

Aha - ten biały samolot z mojego poprzedniego postu to Canadair CLR-600

 

Asiana Airlines Cargo, Boeing 747-48EF - z jakiej okazji mają takie malowanie?

Boeing-747-48EF-(B744)---Asiana-Airlines-Cargo.jpg

 

Boeing 757-230 - VIM Airlines - pamiętam na Lotnisku we Frankfurcie było sporo samolotów właśnie z tej linii

Boeing-757-230---VIM-Airlines.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta:

W pobliżu EPKT nie ma radaru ADS-B i dlatego nie widać samolotów od samego startu. Zresztą jak klikniesz na ten samolot na mapie to widać z jakiego radaru jest namierzany. Najbliższe radary są w Krakowie, Wrocławiu i Pradze.

Jeszcze wiosną samoloty zamierzające do Pyrzowic znikały z radaru w okolicach Rybnika. Od niedawna dość często obserwuję je aż do Katowic, po czym przelatują mi nad głową ;)

Dziś padł nowy rekord !

Flightradar24.com - Live Flight Tracker!.png

 

Czy coś się więc zmieniło w kwestii tych radarów ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy ze środy na czwartek na EPKT przyleci 747-400 cargo linii Atlas Air z Azerbejdżanu, załadują go jakąś stalą i w piątek około godz.10:00 odleci do Buenos Aires z międzylądowaniem w Dakarze. Przyleci oczywiście na pas 27 (ze wschodu), odleci z 09 (na zachód) także można polować z Piekar, Bytomia, Zabrza i Gliwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich informacji nigdzie. Trzeba wyśledzić którędy coś z Azerbejdżanu w naszą stronę lata. Jakiś czas temu taki lot zdaje się widziałem, leciał mniej więcej UN133 ale może też lecieć UL966, jeśli dobrze na mapę patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.