Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Sony Ericsson Xperia Mini Pro. Może wyświetlacza nie ma zbyt dużego, ale mnie chodziło żeby miał klawiaturę QWERTY - w wielu przypadkach dotykowy ekran to kłopotliwa sprawa.

 

Flightradar jest na Androida i iOS.

 

Co jeszcze zauważyłem - przy używaniu internetu przez GPRS/EDGE (u mnie mój operator nie ma 3G) wariuje magnetometr w telefonie i nie pokazuje właściwego azymutu. Przy wi-fi tego problemu nie ma.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flightradar jest na Androida i iOS.

A samsungowa Bada?

Przez Wi-fi próbowałem nie raz odpalić normalnie przez przeglądarkę ale wiesza się na ładowaniu map. Nawet widzi jakieś samoloty ale nie da się mapy ruszyć ;)

 

Przy okazji wczorajszy niecodzienny na Zagłębiowskim niebie gość - Sri Lankan Airlines A340-313X (A343) reg 4R-ADG z Londynu do Colombo na 10668m:

 

dscf6892srilankanairlin.jpg

 

 

Loop >> wrzuć swojego lądującego Cargojeta z Siewierza bo to fenomenalne zdjęcie !

Edytowane przez vrg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś około 13.30 byłem na końcu pasa startowerz Pyrzowic i takie cóś zobaczyłem. Wie cos ktoś na ten temat? Oczywiscie na akcje ratowniczą to nie wygdladał. Raczej powitanie;-)

IMGP6660.JPG

Edytowane przez rodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chodzi Wam normalnie flightradar ? U mnie strona ładuje się a potem nie pokazuje się wogóle mapka, jedna wielka ciemność .. Nie wiem czy u mnie jest coś poprzestawianie czy po prostu trwają jakieś prace na stronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot Flightradar Pro z mojego telefonu:

screenshot_2012-03-26_1317.png

 

Ostatnio rzeczywiście coś jest nie tak z Flightradarem. Często nie pokazuje mi samolotów, albo wszystkie są przesunięte, jakby nie zgadzały się z podkładem mapy.

Bywa tak że trasa przelotu od pewnego miejsca nagle zmienia się o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twmichal >> całkiem nieźle to wygląda! Filtry są dostępne skoro Ryan'y Ci pokazuje?

 

Witam. Dziś około 13.30 byłem na końcu pasa startowerz Pyrzowic i takie cóś zobaczyłem. Wie cos ktoś na ten temat? Oczywiscie na akcje ratowniczą to nie wygdladał. Raczej powitanie;-)

Warto czasem zajrzeć do źródła ;)http://www.katowice-airport.com/pl/lotnisko/aktualnosc/507008

Jest tam filmik z powitania.

 

Mam pytanko, chodzi Wam normalnie flightradar ? U mnie strona ładuje się a potem nie pokazuje się wogóle mapka, jedna wielka ciemność .. Nie wiem czy u mnie jest coś poprzestawianie czy po prostu trwają jakieś prace na stronce.

Odkąd zmienili cały wyglą nie zauważyłem aby cięło się u mnie częściej niż zwykle bo zawsze się jakieś błędy zdarzają, a to samolot leci tyłem do przodu, a to ścieżka jakaś popierdzielona. W nowej wersji funkcja playback jest beznadziejna i to akurat powoduje spore problemy - nie działa to jakoś płynnie. Ale większych przerw w działaniu nie zauważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja przymierzam się do Samsunga Galaxy S II. Cena trochę odstraszająca ale może coś utarguję przy negocjacjach z przedłużeniem umowy :)

 

Samsung Galaxy S II dobry wybór IMHO. Rozważ też HTC SENSATION. Ta sama klasa, lepsze wykonanie, w bezpośrednim porównaniu teoretycznie gorszy od Samsunga ale na codzień wg mnie lepszy (używałem obydwu). Różnice w parametrach niezauważalne a jakość obudowy ewidentnie na korzyść HTC, wybór ualeznialbym od ceny

 

VRG: proszę nie robić OT! ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych problemów nie mam na telefonie, tylko na stronie flightradar.24.com.

W telefonie są tylko problemy z magnetometrem i kompas stacje się wtedy bezużytecznym gadżetem.

Ciekawe, dlaczego twórcy Flightradar24 nie wpadli na taki pomysł jak twórcy programu Peak.AR. Ten programik w trybie kamery pokazuje jakie szczyty widzimy i potrzebna mu jest tylko nasza pozycja gps - reszta to baza danych ściągnięta z sieci (program nie wymaga pracy w trybie online)

Skoro Flightradar zna pozycję GPS telefonu i samolotu to wydaje mi się, że też mógłby obyć się bez kompasu.

 

EDIT: Raj dla spotterów może być na Euro. Podobno Aerofłot na czas mistrzostw uruchomi dodatkowe połączenia Moskwa-Warszawa i będą latać A330 i B767-300ER.

Na Okęciu poza MD-11 UPS i 767 LOTu chyba żadne inne szerokokadłubowe samoloty nie pojawiają się regularnie.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałas wykalibrowac kompas? u mnie na xperia x8 też jak włącze kompas albo google sky to dziwnie sie zachowuje ale pokrece kilka "ósemek" w powietrzu i załapuje prawidłowo. I w sumie za każdym razem musze kalibrować po odpaleniu programu.

Edytowane przez rodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny! piękny! Te szerszenie latały dzisiaj jak szalone. Ale ogólnie można powiedzieć, że był dziś tak duży ruch na UL981 jakiego już z miesiąc nie było. Tych 380-tek ile dzisiaj mogło przelecieć ? 3-4 ? Ogólnie do godziny 13 doliczylem się dzisiaj około 20 samolotów linii Emirates, Qatar i Etihad. Ten, którego uchwyciłeś leciał na zachód czy już z powrotem ?

Edytowane przez RKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był A6-EDR, Trasa DXB-LHR.

99% samolotów leci tym korytarzem w kierunku Europy Zachodniej, bardzo rzadko lecą w przeciwną stronę, praktycznie tylko KLM lata na wschód.

 

EDIT:

BTW Z okazji 1go kwietnia Google Maps wprowadzili 8-bitową mapę. Fajnie teraz Filghtradar wygląda :D

map.png

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dnia rozkladowo mamy DXB-HAM-DXB czasem raz dziennie, a czasem nawet 3.

 

ostatnimi czasy zauważyłem, że coraz częścieć indyjski Jet Airways obiera sobie UL981 na kurs do Londynu.

Edytowane przez RKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.