Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem Tego TU-154 2 Razy dziś :)

1.Raz - Lecący za Tu-204 RA-64047 Red Wings - Rozbity w Moskwie. ;( - Foto jego z dziś http://tnij.org/tu204redwingsbartusek

2. Wieczorem.sporo nad księżycem.

 

TU-154 TAK555 KZN-PRG LETKI-KTC-M992 FL360 RA-85799 g:10:35

 

(proszę kliknąć na minaiturkę)

IMG_5594.png

 

rodas, Gratuluje Zdjęcia i Pozdrawiam :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zabijcie mnie ale nie potrafie odnaleźć tego lotu na flightradar:/ godzin ejaką mam ustawić? Wykonania zdjęcia czy godzinę odjąć? help!

Tego lotu nie było na Flightradar24.

Niektóre nie posiadają odbiornika ADS-B.pozwalającego na uzyskanie pozycji z GPS Tylko Mode-S.

Więcej o tym tutaj : http://www.flightradar24.com/about

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin ma nareszcie lotnisko, więc można pofocić nisko przelatujące samoloty. Na razie wybór jest niewielki, ale wystarczy do ćwiczeń.

Nad Lublinem lata wiele ciekawych maszyn.Z Indii, Malezji, Singapuru, Amsterdamu, Londynu i innych.Obserwuj na www.flightradar24.com

Te warto fotografować bo nie spotka się ich na żadnym z Polskich Lotnisk :)

 

Dorzucam fotkę od siebie

 

THY6 ORD-IST A333 TC-JNI Turkish ROE-LUGOL FL370 g.ok13:30

 

IMG_5477.png

 

Pozdrawiam, Bartek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdjęcia były robione wczoraj ok 9.30. To raczej cywilne maszyny jedna zrobiła przynajmniej 4 pętle a druga ze 3 chyba, jakieś 30-40 min tak krążyły i poleciały dalej. Nie znam się na tym to nie wiem czy można gdzieś sprawdzić czy któreś lotnisko było nieczynne w tym czasie i akurad nademną "czekały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś do Świdnika na lądowanie rusłana?

ja chyba tak ;)

 

lądowanie o 16:40

.

.

.

.

.

.

.

.

.

no i wylądował!

P1400918.JPG

P1400925.JPG

P1400940.JPG

ale małe ludziki...

P1400955.JPG

 

sory za jakość, odlatuje jutro o 13

 

była masa ludzi, niektórzy parkowali na rondzie..

P1400964.JPG

Edytowane przez Rogal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

no i wylądował!

Fajna maszynka. W 1999 byłem w jego wnętrzu, gadałem z załogą i zaglądałem nawet do kokpitu :P

Ciekawe kiedy i gdzie znów przyleci do Polski AN-225? Tego to bym pojechał zobaczyć nawet do Lublina albo Krakowa. Ostatnio był w Pyrzowicach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najlepsza dotychczas fotografia air-to-air, czyli Boeing 777 All Nippon Airways w rejsie z Tokio do Monachium (13 lutego br.). Uprzedzając pytanie - tak z oryginału da się odczytać rejestrację samolotu - JA779A. ;)

 

ana af.jpg

 

edit: widzę, że kompresja obrazków na forum nieco zmniejszyła jakość zdjęcia, tak więc w oryginale wygląda jeszcze lepiej

 

 

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zachodzie Słońca obserwowałem najdalszą swoją obserwacje samolotu. Były to trzy samoloty z linii KL i AirBerlin. Widziałem je bardzo dobrze w momencie kiedy były na granicy Polsko-Niemieckiej, 180km od miejsca obserwacji (w tym wypadku mojego domu). Mapka (musiałem dorobić mapkę):

Screenshot_2013-03-03-17-38-04.jpg

 

Myślę, że gdyby nie las, to pewnie odległość byłaby większa :D

Edytowane przez bartek0395
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najlepsza dotychczas fotografia air-to-air, czyli Boeing 777 All Nippon Airways w rejsie z Tokio do Monachium (13 lutego br.). Uprzedzając pytanie - tak z oryginału da się odczytać rejestrację samolotu - JA779A. ;)

 

attachicon.gifana af.jpg

 

edit: widzę, że kompresja obrazków na forum nieco zmniejszyła jakość zdjęcia, tak więc w oryginale wygląda jeszcze lepiej

 

No nieźle. Szkoda, że fotografią zainteresowałem się dopiero 2-3 lata temu z powodu DO... Kiedyś zrobiłem małpką takie oto zdjęcie:

hawaii_1x.JPG

(chyba z godzinę, tak nam leciał po skrzydle, koniec końców nasz B777 UA był kilkanaście minut szybciej w Honolulu niż ten 767 Hawaiian Airlines. Jaka szkoda, że nie miałem wtedy hiperzooma...)

 

A przy okazji odkryłem małą niespodziankę, widok na ok. 300 km w atmosferze:

hawaii_2x.JPG

 

To mój nowy a stary rekord, AD 2008 :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.