Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

To zdjęcie to przypadek czy jakoś to wcześniej zaplanowałeś?

 

Po prostu czekałem na przelot UAE61, jednak stwierdzilem, że jest szansa, że samolot pójdzie "pod księżyc". Odszedłem kilka metrów i wyszło jak wyszło :) a zdjęcia robię zestawem Sony A330 + Sigma 70-300mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza parka A330 i 737 robione TAIR-em 3S oraz EOS 1100D. Wiem że nie jest idealne, ale moje :D

 

Wrażenie było niesamowite, robię zdjęcie A330 a tu nagle w kadr wskakuje 737 bez smugi kondensacyjnej, prawie jak widmo :D

Pozdrawiam

IMG_6245 copy.jpg

IMG_6245.JPG

Edytowane przez kudi145
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj i dzisiaj widziałem z Muchoboru Wielkiego te maszyny kilka razy, akurat tam już wszystkie samoloty schodzą do lądowania więc widziałem je dobrze, zastanawiałem się czy to jedn samolot czy może jakiś zlot :) ale już mam odpowiedź, w locie mają bardzo zgrabną sylwetkę względem pozostałych maszyn które podziwiam przy tym jak schodzą do lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc jeszcze temat dreamlinera, przed chwilą sfotografowałem B787 podchodzącego do lądowania we Wrocławiu z balkonu mojego mieszkania w Świdnicy - odl. 42km. Obraz jest trochę nieostry ze względu na rozedrganą atmosferę, która o tej porze dnia i przy ogniskowej 560mm + crop daje się mocno we znaki.

 

DSC_2499.jpg

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody na obserwacje astronomiczne, postanowiłem zająć się robieniem zdjęć przelatujących samolotów. Jako, że mam widok na ścieżkę podchodzenia do lądowania na lotnisko we Wrocławiu, to i zrobienie zdjęcia nie jest trudne. Zdjęcia robię aparatem trochę już wysłużonym, a mianowicie Sony DSC-H50. Poniżej kilka fotek.

 

post-23466-0-07496100-1370947727_thumb.jpg

post-23466-0-68456700-1370947730_thumb.jpg

post-23466-0-12445600-1370947734_thumb.jpg

post-23466-0-24387800-1370947739_thumb.jpg

 

A tak przy okazji pytanie, jakie ustawienia macie przy robieniu fotek samolotom?

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert J jakim szkłem robiłeś zdjęcia samolotów? Są bardzo ostre i mają dużo detalu jak na taką odległość :)

Sigma 120-400 mm. Wszystkie na 400 mm. Niektóre resize inne crop. Pozatym miałem o przeszło kilometr bliżej do obiektów ponieważ zdjęcia robiłem z Pradziada.

W ciągu trzech godzin przeleciało 6 x A380 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie bardzo ostre i to pomimo tego, że na końcu ogniskowej - moja Sigma 135-400 sprawuje się na 400mm o wiele gorzej, ale kosztuje też o wiele mniej :)

a zdjęcia super, polowanie udane - tak w ogóle to z ręki czy ze statywu?

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku pogody na obserwacje astronomiczne, postanowiłem zająć się robieniem zdjęć przelatujących samolotów. Jako, że mam widok na ścieżkę podchodzenia do lądowania na lotnisko we Wrocławiu, to i zrobienie zdjęcia nie jest trudne. Zdjęcia robię aparatem trochę już wysłużonym, a mianowicie Sony DSC-H50. Poniżej kilka fotek.

 

attachicon.gif1_1.JPG

attachicon.gif1_2.JPG

attachicon.gif1_3.JPG

attachicon.gif1_4.JPG

 

A tak przy okazji pytanie, jakie ustawienia macie przy robieniu fotek samolotom?

 

fajny masz widok, chociaż fotki trochę średniej jakości - jakby z użyciem zoomu cyfrowego?

jeśli chodzi o ustawienia to zależy od pogody i ogniskowej - ale raczej krótki czas (jakieś 1/400) i przysłona 6.3 i wyżej, żeby było bardziej ostro.

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.