Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji remontu jednego z pasów startowych na Lotnisku Chopina, większość lądujących samolotów przelatuje w okolicach mego miejsca zamieszkania. Stwierdziłem, że skoro tak ma być przez jakiś czas to trzeba postrzelać, oczywiście fotki, tych mechanicznych ptaków. Pewnego razu leciał sobie taki Avro ze Szwajcarii, więc chwyciłem za aparat i pstryk pstry pstryk. Przeglądam sobie potem fotki, a tu proszę, do mechanicznego ptaszka podczepił się prawdziwy żywy i szybki jak ten mechaniczny - Jerzyk ;-)

Część z tego co upolowałem można zobaczyć tu https://plus.google.com/photos/109112253249419011549/albums/5896763429798099905?banner=pwa&gpsrc=pwrd1

Jerzyk (ptak) na tle Avro RJ100.jpg

Edytowane przez wtw
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdzieś ty go złapał, przecież od Ciebie do RZE jeszcze kawał, tak wcześnie by podwozie wypuszczał?

 

Też się zdziwiłem gdy przybliżyłem foto. Przynajmniej raz w tygodniu podchodzi coś od wschodu do RZE, ale nigdy jeszcze nie widziałem by którykolwiek samolot miał już w tym miejscu wypuszczone podwozie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem gdy przybliżyłem foto. Przynajmniej raz w tygodniu podchodzi coś od wschodu do RZE, ale nigdy jeszcze nie widziałem by którykolwiek samolot miał już w tym miejscu wypuszczone podwozie :)

 

Pewnie piloty Egipcjany albo Turki coś pokręciły...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie piloty Egipcjany albo Turki coś pokręciły...

 

Bardzo możliwe :D

 

Coś z dzisiaj :

 

Z wyglądu pasuje mi to na An-124 "Rusłan". Leciał około godziny 9:35. Ciekawi mnie ten dym, który ewidentnie pochodzi z przodu/boku silnika a nie z tyłu.

 

post-21236-0-62469400-1374165958_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe :D

 

Coś z dzisiaj :

 

Z wyglądu pasuje mi to na An-124 "Rusłan". Leciał około godziny 9:35. Ciekawi mnie ten dym, który ewidentnie pochodzi z przodu/boku silnika a nie z tyłu.

 

attachicon.gifDSC07235.JPG

 

??? Jakaś nietypowa sytuacja. Zapytam prywatnie speców od silników...

 

Mam nadzieję, że nam na łeby nic nie rozpylają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie był to wyciek paliwa :)

 

Tak czy siak pewnie silnik był zdławiony albo nie pracował, stwarzał spory opór i dochodziło do kondensacji pary wodnej już w okolicach wlotu. Na końcówkach skrzydeł opór indukowany też dawał w tych warunkach kondensację, fajnie to widać na tym zdjęciu :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rzadki gość nad buskim niebem - Fokker 50, AirBaltic.

 

fokker_50.jpg

 

Natomiast 17.08 na lotnisku Katowice-Muchowiec będzie piknik lotniczy!

W programie m.in pokaz F-16 i śmiglowca Blackhawk!

 

Wyjątkowy urodzaj na przyszły weekend. Oprócz pokazu w Katowicach w tym samym czasie pokazy w Mielcu i Nowym Targu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Refleksja początkującego (w tej branży).

 

Wybrałem się wczoraj za miasto nad wodę na kocyk. Na wszelki wypadek (jakby się panienka nudziła) wziąłem lornetkę TS 10x60.

 

Dość ciekawy był widok ptaków latajacych nad wodą bo brak wyczucia odległości powodował, że wszystkie były jakby

specjalnie dla mnie w jednej warstwie (odległej ode mnie). "Czyniąc" swoje akrobacje.

 

Najbardziej zaskoczył mnie widok samolotów. Gołym okiem widać ze dwie smugi i coś tam małego.

 

W lornetce widać dokładnie jasną sylewtkę maszyny. Wszystkie skrzydła i "skrzydełka".

A przede wszystkim czuje się ogrom samolotu i pęd. Fajne!

 

Ktoś wie na jakiej wysokości lecą pasażerskie samoloty ... tak ze 20 km od lotniska startowego?

Konkretnie to nad Długołęką?

No chyba, że one nie leciały z Wrocławskiego lotniska? ;)

 

To bym sobie podzielił przez 10 :)

 

Aha jeden mi umknął za drzewa zanim zareagowałem ale za to (wyjątkowo) słyszałem jego grzmot/dźwięk

to pewnie znaczy, że leciał niżej?

 

Pozdrawiam

p.s.

sorry za kiepski szkic z pamięci "paintem" ale może lepszy rydz niż nic ;)

nie_szkic.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie na jakiej wysokości lecą pasażerskie samoloty ... tak ze 20 km od lotniska startowego?

Konkretnie to nad Długołęką?

No chyba, że one nie leciały z Wrocławskiego lotniska? ;)

 

http://www.flightradar24.com

 

Masz wszystko. Wysokości, wygląd , trasę , predkość, pułap. (klikasz na sylwetkę).

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to możliwe żeby samolot pasażerski latał regularnie na przelotówce (trasie przelotowej) na wysokości około 2-3 km (może mniej? ) ? Chodzi o przeloty nocne. Przez ostatnie jakieś dwa miesiące przelatuje mi nad domem taki samolot około 23 godziny i dość głośno słychać silniki odrzutowe, kiedy popatrzyłem przez lornetkę wyglądał na zwykły samolot pasażerski, ale wiadomo, noc więc tak naprawdę widziałem tylko zarysy. Leciał naprawdę nisko. Z tego co zauważyłem lata czasami nawet trzy dni pod rząd, czasami wcale, ale zawsze z tego samego kierunku i zawsze nisko więc po tym go poznaję, że to on. Nie zawsze obserwuję, ale czasami usłyszę go jak np. przedwczoraj kiedy zasypiałem. Muszę się kiedyś zaczaić z flightradarem, czy to możliwe że to jakiś wojskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.