Skocz do zawartości

Obserwacje samolotów


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się kiedyś zaczaić z flightradarem, czy to możliwe że to jakiś wojskowy?

 

Możesz to zrobić w każdej chwili bo filghtradar ma narzędzi "historii" w swoich zasobach, czyli możesz odszukać sytuacje na niebie z konkretniej daty i konkretnego czasu (bodajże 30 dni wstecz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby samolot pasażerski latał regularnie na przelotówce (trasie przelotowej) na wysokości około 2-3 km (może mniej? ) ? Chodzi o przeloty nocne. Przez ostatnie jakieś dwa miesiące przelatuje mi nad domem taki samolot około 23 godziny i dość głośno słychać silniki odrzutowe, kiedy popatrzyłem przez lornetkę wyglądał na zwykły samolot pasażerski, ale wiadomo, noc więc tak naprawdę widziałem tylko zarysy. Leciał naprawdę nisko. Z tego co zauważyłem lata czasami nawet trzy dni pod rząd, czasami wcale, ale zawsze z tego samego kierunku i zawsze nisko więc po tym go poznaję, że to on. Nie zawsze obserwuję, ale czasami usłyszę go jak np. przedwczoraj kiedy zasypiałem. Muszę się kiedyś zaczaić z flightradarem, czy to możliwe że to jakiś wojskowy?

 

Niewiem gdzie mieszkasz ale na takiej wysokości to pewnie jak podchodził już do lądowania albo wznosił się po starcie. Normalnie wysokość przelotowa to koło 10-12km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić w każdej chwili bo filghtradar ma narzędzi "historii" w swoich zasobach, czyli możesz odszukać sytuacje na niebie z konkretniej daty i konkretnego czasu (bodajże 30 dni wstecz).

O tym nie wiedziałem, sprawdzę.

 

Niewiem gdzie mieszkasz ale na takiej wysokości to pewnie jak podchodził już do lądowania albo wznosił się po starcie. Normalnie wysokość przelotowa to koło 10-12km.

No właśnie nie mam lotniska w okolicy, najbliżej Jasionka chyba 85km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś za mnie to zrobić? Niestety mój internet nie pozwala na załadowanie się mapy.... Taka mała prośba :) lokalizacja Biłgoraj, data 28.08.2013 godzina czasu lokalnego była to chyba równo 23, czyli 22 UTC. Samolot przelatywał z północnego zachodu na wschód-południowy wschód jakoś tak. Byłbym wdzięczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś za mnie to zrobić? Niestety mój internet nie pozwala na załadowanie się mapy.... Taka mała prośba :) lokalizacja Biłgoraj, data 28.08.2013 godzina czasu lokalnego była to chyba równo 23, czyli 22 UTC. Samolot przelatywał z północnego zachodu na wschód-południowy wschód jakoś tak. Byłbym wdzięczny :P

 

Pewnie to jakiś z tych Z Londynu do Delhi, Singapuru i Sydney to mogą latać co dzień i o określonych porach ;)

 

Edytowane przez szyszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś za mnie to zrobić? Niestety mój internet nie pozwala na załadowanie się mapy.... Taka mała prośba :) lokalizacja Biłgoraj, data 28.08.2013 godzina czasu lokalnego była to chyba równo 23, czyli 22 UTC. Samolot przelatywał z północnego zachodu na wschód-południowy wschód jakoś tak. Byłbym wdzięczny :P

 

Zrobiłem playback wg Twoich danych i masz racje że nisko przelatują.Jeden się wznosi a drugi ląduje ))) Wychodzi coś takiego .

post-20890-0-04445300-1377891461_thumb.jpg

post-20890-0-10575400-1377891474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mój dzisiejszy post (fotki samolotów) bo jest w wątku,
którego nazwa pewnie nie skojarzy się Wam

 

http://astropolis.pl/topic/40605-ciekawostki-ze-wiata-nauki-i-techniki-doniesieniakomentarzewnioski/page-2?do=findComment&comment=505192

 

Co sądzicie o tych samolotach z fotki na samym dole co lecą jeden tuż nad drugim?
Bo mnie szczena opada!

 

Oberwacje samolotów wykonujących swoje rutynowe zadnia to jest (tu) sedno sprawy.
Natomiast focenie i oglądanie ich na Air Show to rozumiem, że już nie to?
Inna bajka - 100% odlot ;)

 

Czy Wy, w realu, widujecie myśliwce latające do góry nogami albo beczki?

 

Bo słyszałem, że tam w Radomiu to jednak byli najlepsi z najlepszych (mistrzowie niebywali).

 

Pozdrawiam

p.s.

Jako (powiedzmy) ex komandos nie mogę nie dodać, że

ten Radom to była unikalna okazja z bliska zobaczyć i nieomal dotknąć z lekka TAJNE maszyny ;)

 

 

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdjęcie nie jest bardzo wyraźne ale udało mi się przez przypadek złapać samolot który przelatywał 275 km ode mnie. A było to możliwe że przeleciał na tle zachodzącego słońca. Wg moich analiz był to TK1966 Turkish Airlines na trasie Manchester-Istambuł.

Samolot uchwycony wczoraj o godz 19 08.

 

 

post-20890-0-81103200-1378540509_thumb.jpg

post-20890-0-85723300-1378540617_thumb.jpg

post-20890-0-29077400-1378540685_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed wschodem Słońca trafiłem na przelot samolotu nad Ukrainą w odległości nieco ponad 300 km. Dane są na fotkach. Różnica 3-4 minut między exifem a zegarem FR-24 wynika z tego, że po zrobieniu fotki poszedłem otworzyć kompa. Nim się wszystko pootwierało, zeszło te parę minut do zrobienia screena. Myślę że da się zobaczyć odleglejszy przelot na tym kierunku w najbliższym czasie, jeśli warunki się nie pogorszą i trafi się samolot.

300kilometrów.JPG

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę widziałem coś przed wschodem z Leskowca ale nie zrobiłem mu zdjęcia. zapytam kumpli może ktoś go focił. Sprawidzłem i lecial tam też SIA322. Później może poszperam dokładniej.

Edytowane przez tomkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^to jeżeli ty miałeś do niego 300+ km to ile myśmy mieli z Romkiem ORJ patrząc z Pilska? Możesz policzyć bo teraz nie mam dostępu do komputera. Ty go widziałeś sporo nad horyzontem, a my tyci tyci ;)

 

Ja też miałem go nisko, jakieś 0,5 stopnia nad horyzontem, bo fotka jest z ogniskowej 135 mm. i do tego kadrowana. Poniżej cały kadr. Gdybyście widzieli ten samolot co ja, to z Pilska było do niego jakieś 550 km. Nie wiem czy to możliwe, ale leciał powyżej 10 000 metrów.

IMG_2584x.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Serdecznie !

 

Foto zrobiłem z 8 pietra bloku w Rzeszowie, do samolotu 262km odległości według heya. ;) Niestety jako student na stanie miałem tylko kamerę, więc zdjęcia kiepskiej jakości.

 

UZB251, B763.

 

post-21236-0-24517000-1382557944_thumb.jpg

 

Na drugim zdjęciu widać u góry inną maszynę, która przecina kurs "Uzbekistana". Jest to prawdopodobnie Airbus A320 Finnair (FIN767J).

 

post-21236-0-94555700-1382557979_thumb.jpg

 

i screen :

 

post-21236-0-89395900-1382557607_thumb.jpg

 

post-21236-0-80140900-1382557740_thumb.jpg

 

Pozdrawiam ! :)

Edytowane przez RKan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.