Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie to całkiem blisko, zwłaszcza jak się zna skróty (dojazd z Ursynowa do Powsina). Z pewnością tam trafię, choć nie w ten weekend. Jednak trzeba brać pod uwagę, że na północ od tego miejsca jest Warszawa, na wschód Karczew, na południe Góra Kalwaria a na zachód Konstancin z przyległościami

 

Oj tam, oj tam... Obserwatorium mam 11 km na północny wschód od Pałacu Kultury i daję radę. Do Otwocka mam praktycznie ten sam dystans. Myślę też, że łatwiej będzie mi trafić. Zostają jeszcze Sikory, ale tam... sam wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam... Obserwatorium mam 11 km na północny wschód od Pałacu Kultury i daję radę. ..

Oj tam, Paweł, żebyś Ty widział to, co ja tydzień temu ze śródleśnego pólka :astro: . Mgławice gdzie nie zwrócić lornetkę, chociaż powietrze wcale nie było idealne. Coraz bardziej doceniam wiejskie niebo, stąd moje gderanie :rtfm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się do Dobarz pod najbliższe "czarne niebo" w okolicach Warszawy. Wyjazd rano o 9:00 powrót w niedzielę po 12:00. Jeśli ktoś jest chętny to pytać o wolne pokoje:tu lub tańsza opcja: tu. Miejsce sprawdzone i rewelacyjne. Seeing zależy od długości czasu spędzonego w barze (ostatnio słaby miałem;)

Edytowane przez numerobis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jeśli chodzi o LP jest naprawdę konkurencyjne. Jako dowód przesyłam fotkę potencjalnie najgorszego kierunku wschodniego. Jedyna łuna na horyzoncie to poświata od wschodzącego Jowisza. Czas naświetlania pierwszej fotki 22 sek drugiej 120 sek z przysłoną 4.5, ISO 400. Kierunki: północny, południowy i zachodni są czarne jak smoła głównie z powodu znajdującego się w rejonie Parku Biebrzańskiego. Niestety miejscówka przy dworku jest nie do przyjęcia ze względu na lampy oświetlające otoczenie. Następnego dnia znalazłem jednak o wiele ciekawsze miejsce: m. Gugny. Jest to kilka domów położonych już w głębi Parku Biebżańskiego. Niektóre domy są do wynajęcia a obserwacje można prowadzić praktycznie z podwórka. Brak jest tam jakiegokolwiek oświetlenia co potwierdził jeden z lokalsów słowami: "...Panie, w bezksiężycową noc to ja palców wyciągniętej ręki nie widzę." W październiku zwerfikuję to z pewnością:)

post-14671-0-64902400-1315245108_thumb.jpg

post-14671-0-91898500-1315245120_thumb.jpg

post-14671-0-92245200-1315245137_thumb.jpg

post-14671-0-58569900-1315245147_thumb.jpg

Edytowane przez numerobis
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie znam się na obserwacjach ale niezmiernie mnie to ciekawi i chciałbym się w to wkręcić. Jeśli komuś nie przeszkadza dodatkowe towarzystwo totalnego dyletanta to z chęcią podłączyłbym się do jakiegoś wypadu pod Warszawę. Mam 27 lat, pracuję w telekomunikacji. Jeśli ktoś planuje "seeing" np. w środę czy weekend lub jakiś termin w przyszłości abym mógł się dostosować - czekam na kontakt.

 

Pozdrawiam,

Tomek Rymarczuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie znam się na obserwacjach ale niezmiernie mnie to ciekawi i chciałbym się w to wkręcić. Jeśli komuś nie przeszkadza dodatkowe towarzystwo totalnego dyletanta to z chęcią podłączyłbym się do jakiegoś wypadu pod Warszawę. Mam 27 lat, pracuję w telekomunikacji. Jeśli ktoś planuje "seeing" np. w środę czy weekend lub jakiś termin w przyszłości abym mógł się dostosować - czekam na kontakt.

 

Pozdrawiam,

Tomek Rymarczuk.

 

Wysłałem wiadomość na priv,

pozdrawiam,

bs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przejechałbym się dla towarzystwa, aby obejrzeć nową miejscówkę. Nowy sprzęt dotrze do mnie dopiero po Jodłowie, więc mam nadzieję, że nie pogonicie mnie, gdy będę sępił o miejsce przy okularze. (Jak by co, mogę wziąć swoje) :ha: Jeśli będziecie coś organizować, dajcie znać i mnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej niż 21-22 nie wyjadę więc będę widział co jest grane - jeżeli będą jakiekolwiek szanse to jadę

specjalnie pożyczyłem obiektyw na ten tydzień i muszę go sprawdzić do piątku więc jestem zdeterminowany

 

EDIT

OMG - sat24.com - tragedia

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wcześniej niż 21-22 nie wyjadę więc będę widział co jest grane - jeżeli będą jakiekolwiek szanse to jadę

specjalnie pożyczyłem obiektyw na ten tydzień i muszę go sprawdzić do piątku więc jestem zdeterminowany

 

EDIT

OMG - sat24.com - tragedia

 

 

Dzisiaj oglądam mecz, jutro jesli pogoda bedzie OK, to jadę za Konstancin.

do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkanie towarzysko obserwacyjne doszło do skutku pod Konstancinem około 23:30

zanim trafiłem na miejsce musiałem trochę krążyć ale udało się

dzięki obecnym za towarzystwo

do następnego razu

 

Dojazd z uwagi na remont mostu i drogi do G. Kalwarii jest rzeczywiście nieco skomplikowany, ale niedługo bedzie nowy asfalt.

Dzięki za towarzystwo i prezentację astrotracka. Robi wrażenie zwłaszcza, że taki poręczny.

Do zobaczenia pod czystym niebem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne panowie za wczorajaszy stargazing. Świetnie się bawiłem, nie spdziewałem się nawet zobaczyć od razu tylu zbiorów za pierwszym razem. Jak najbardziej piszę się na kolejne wyjazdy bliższe lub dlasze jeśli znajdzie się miejsce :)

 

Pozdrawiam,

Tomek.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze okazji nie zabraknie.

 

Janko,

 

jesli będą warunki do obserwacji i miałbyś ochotę na wypad pod Konstancin (lub gdzieś w inne miejsce), to chętnie skorzystałbym przy takiej okazji z Twojego bogatego doświadczenia i wiedzy;

 

pozdrawiam,

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze okazji nie zabraknie.

Janko,

jesli będą warunki do obserwacji i miałbyś ochotę na wypad pod Konstancin (lub gdzieś w inne miejsce), to chętnie skorzystałbym przy takiej okazji z Twojego bogatego doświadczenia i wiedzy;

pozdrawiam,

b.

Z pernością do tego dojdzie. Mam duże nadzieje na weekendy 24-25IX i 1-2X. Dlugoterminowe prognozy są optymistyczne. Jednak nie licz za bardzo na moje doświadczenie. Ja jestem raczej hałaśliwy (na forum) :yahoo: , niż doświadczony .:albert:

PS

Tak z ciekawości: Numerobis, czy masz jakieś konkretne adresy noclegowe i miejscówki w tych Gugnach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.