Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba i ja spróbuję. Wrzucę zaraz klamoty do samochodu i może też przyjadę - wszystko zależy od małej. Jak się uda to będę przed 23.

 

Prośba - czy moglibyście chłopaki wysłać do mnie po smsie ze swoim imieniem lub ksywką. Zgubiłem telefon i przepadły mi do Was numery tel. a mogę mieć problem z dojazdem w nocy pod ten budyneczek.

 

Jak się uda podjechać to nieco światła przywiozę niestety - na stałe mam zapięte pozycyjne :(

 

Hej!

wysyłam sms

ale o tej porze to juz mnie tam nie będzie,

to następna drózka asfaltowa, jakies 300 m dalej niz ta, na której zwykle się spotykamy, sa przy niej dwa duuuze drzewa.

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za spotkanie.

Krótka fotorelacja - niestety część ekipy opuściła wcześniej imprezę i nie została uwieczniona na zdjęciach.

IMG_8342.jpg

IMG_8338.jpg

Janko prezentował super widoki w lornetkach (ciągle nie wiem jakie bo zwykle spotykamy się jak jest ciemno ;P) ale obrazy rewelacyjne.

IMG_8344.jpg

 

po czym sie spakował i odjechał w siną dal

IMG_8348.jpg

zostałem sam w niekoniecznie romantycznym miejscu :szczerbaty:

IMG_8347.jpg

 

AT w akcji:

IMG_8345.jpg

IMG_8350.jpg

 

Niedawno wróciłem z pod nieba a już mi się ckni. Eh.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zostałem sam w niekoniecznie romantycznym miejscu :szczerbaty:

...Niedawno wróciłem z pod nieba a już mi się ckni. Eh.

Miejsce może nie całkiem romantyczne, ale bezpieczne. Jak tylko przybyliśmy tam z Hanem, natychmiast pojawił się radiowóz z dwoma dzielnymi panami. Chętnie spojrzeli na M42 i Księżyc, zapytali, co to tak świeci na zachodzie i pojechali dalej. Byłem zbudowany - nawet byśmy nie zdążyli nic "obalić" przed ich przybyciem, musieli widzieć, jak się czaję podjeżdżając na światłach postojowych.

W porywach było nas sześciu. Planeciarze celowali w Marsa przez refraktor 127 mm - imponujący. Chyba zmienię (przypisywane mi przez niektórych) zdanie, że to lornetka jest najlepsza do planet :rofl: . Chociaż cukiereczek Saturna przez 77x20 nisko nad horyzontem był uroczy. Fotograficy fotografowali (patrz wyżej, a ponoć wkrótce wiele więcej). Zaś lornetkowcy obskoczyli cały nieboskłon, widząc przy tej "żarówie" M31 nad samą Warszawą (fatalna, ale jednak), M51 wysoko i tyłem do Księżyca (nadspodziewanie dobra, widziałem ją nawet przez 8,5x44), M38, ale bez pozostałych eMek Woźnicy, M34, Hichoty (też dalekie od świetności), itp., itd. Zaobserwowaliśmy także smutną ciekawostkę - fatalne rozkolimowanie popularnej lornety wprost z renomowanego salonu. Liczymy z Hanem, że sprawa zakończy się elegancko, bo w przeciwnym razie...

I to by było na tyle. Wszystkim serdeczne dzięki i przeprosiny za niedotrzymane godziny umówionego spotkania :sorry:

Wasz J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, przy świetle księżyca to miejsce nie wydawało się nawet tak bardzo nieprzyjazne, jak przypuszczałem. Jednak kiedy jestem sam, to wolę miejsce na drodze obok, w szczerym polu. Niestety musiałem tym razem opuścić miejscówkę wcześniej, ale jak widać sezon rusza na dobre. Do następnego.

Pozdrawiam, b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dziś na obserwacje do Gąsek za Górę Kalwarię w kierunku Warki.

Kromcio, opisz bliżej dojazd do tej miejscówki a najlepiej wrzuć na mapę Szuu. To jest bardzo interesujące, w tamtą stronę zaczyna być ciemno stosunkowo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kromcio, opisz bliżej dojazd do tej miejscówki a najlepiej wrzuć na mapę Szuu. To jest bardzo interesujące, w tamtą stronę zaczyna być ciemno stosunkowo blisko.

 

 

Wrzucę wieczorkiem lub jutro zdjęcia tej miejscówki (robione w listopadzie) i opis dojazdu, niestety wczoraj musiałem się zatrzymąć ok. 0,5-1km przed miejscem docelowym, z uwagi na to że polna droga była tak zryta i nie chciałem ryzykować zakopania.

Dziś o 16 też się tam wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się łamię, bo pogoda zapowiada się niezła. Może się zmobilizuję, ale na krótko 19.00-21.00, max 22.00 bo jutro mam ciezki dzień.

Chętniej, gdyby ktoś jeszcze dołączył .

Gadam7 - aktualne?

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się łamię, bo pogoda zapowiada się niezła. Może się zmobilizuję, ale na krótko 19.00-21.00, max 22.00 bo jutro mam ciezki dzień.

Chętniej, gdyby ktoś jeszcze dołączył .

Gadam7 - aktualne?

b.

 

No ja chętenie się zjawię. Czekam na konkrety.

 

To jak? Ktoś wpada? bjs?

Edytowane przez gadam7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczorajszy wieczór był na prawde super Janko wielki szaczunek dla twojej wiedzy i cierpliwości dla "ślepca" teraz potrzeba mi tylko czasu na przynajmniej podstawowe ogarnięcie nieba. WOW Saturn i Mars naprawde istnieją ;). _Spirit_ zdjęcia bardzo artystyczne szacuneczek. Co do lornetki hmm no cóż spakowana i wraca do sklepu. Pozdrawiam wszyskich i do zobaczenia w polu czy na browarku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko tak jak obiecałem dodaję zdjęcia z Gąsek.

 

 

miejsce postojowe, widok płn-wsch.

 

 

 

widok na południowy-wsch.

 

 

 

widok na północ

 

 

widok na zachód

 

 

widok na pd-zach.

 

 

 

i jak dojechać z Wawy: jedziemy w kierunku Warki, ok. 15km przed Warką (droga 731), skręcamy w prawo na Gąski, na skrzyżowaniu z łamanym pierwszeństwem skręcamy w prawo (po skręcie po lewej stronie zobaczymy sklep) i następnie cały czas prosto ok.1-1,5km , mijając sad po prawej jesteśmy na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest na tym zdjęciu (okolice Gąsek)? Może uda Ci się wrysować albo opisać względem wsi, bo trochę się gubię boink.gif

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=51.844117,21.160952&daddr=&hl=pl&geocode=&sll=51.843441,21.167908&sspn=0.010102,0.033023&vpsrc=0&mra=mift&mrsp=0&sz=16&ie=UTF8&t=h&z=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.