Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Będę ale na pierwszej drodze zaraz od lasu. Drugie miejcse (pod starym opuszczonym budynkiem WC po roztopach zrobiło się bardzo aromatyczne).

ja bede po raz pierwszy wiec i tak nie mam pojecia o tym miejscu, po za tym ze wszyscy chwalą może jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj wątek - jest mapa w google

 

W skrócie - z Warszawy cały czas prosto przez Konstancin - miniesz kilka rond, jak miniesz most z rzeką na rondzie prosto i lekko pod górkę. Przy wyjeździe z Konstancina po lewej stronie kończą się latarnie. Po prawej są znaki -> ul. Królowej Bony. Zaraz za wysepką w lewo. Zjazdem w dół przez mały lasek. Miniesz malutką kapliczkę. Dojedziesz do głównej drogi. W prawo i jak główna droga prowadzi. Miniesz większy las i zaraz za nim po lewej stronie będzie widoczny stary opuszczony budynek lotniska. Przed nim jest droga wykładana kostką. Jesteś na miejscu.

Mój telefon - 501 298 777 - Roman

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede po raz pierwszy wiec i tak nie mam pojecia o tym miejscu, po za tym ze wszyscy chwalą może jakieś wskazówki?

 

Google Earth

52 04 54 N

21 09 41 E

 

Zumi

52.081904 N

21.161456 E

 

http://mapy.google.pl/maps?q=52.081748,21.161292&num=1&t=m&z=15

 

 

 

może tez zajrzę na chwilę, chociaż będzie wieczorem wiało całkiem mocno,

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmiana decyzji - wieje bardzo - będe szukał bardziej zacisznego miejsca czyli lasy otwockie

pod Konstancinem jest całkiem otwarta przestrzeń a nastawiam się na zdjęcia z guiderem

sorki Panowie

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmiana decyzji - wieje bardzo - będe szukał bardziej zacisznego miejsca czyli lasy otwockie

pod Konstancinem jest całkiem otwarta przestrzeń a nastawiam się na zdjęcia z guiderem

sorki Panowie

no cóż, szkoda, że zmieniłeś lokalizację,

ja jadę, będę trochę po 20.00;

najwyżej ograniczę się do lornetki,

 

do zobaczenia następnym razem,

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę na miejscówce w Mrozowej Woli (opis w tym wątku). Zapraszam chętnych. Niestety nie oferuję zawiezienia ze względu na "wiązany", rodzinno-obserwacyjny charakter mojego wyjazdu. Jednak galaktykami podzielę się z każdym, kto zaryzykuje samodzielny dojazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Konstancinie stawilismy się dzisaj/wczoraj w trójkę; niebo było super; do następnego spotkania.

A ja wypróbowałem Celestrona 4SE i ... no coz dostalem dokladnie to czego sie mozna bylo spodziewac. obiekty DS są nieosiągalne dla tego sprzętu, saturn ładnie, mars duża kropka :) GOTO wypróbowane. Do nastepnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypróbowałem Celestrona 4SE i ... no coz dostalem dokladnie to czego sie mozna bylo spodziewac. obiekty DS są nieosiągalne dla tego sprzętu, ...

Skąd ten pesymizm? Po pierwsze, jakie DS-y? Wiele widzę przez lornetki z ursynowskiego balkonu, lepiej czy gorzej (raczej gorzej) :compress: Pewnie pisząc to, myślałeś o galaktykach szukanych spod Konstancina. Ręczę Ci, że z ciemniejszego miejsca wyłapiesz niejedną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wypróbowałem Celestrona 4SE i ... no coz dostalem dokladnie to czego sie mozna bylo spodziewac. obiekty DS są nieosiągalne dla tego sprzętu, saturn ładnie, mars duża kropka :) GOTO wypróbowane. Do nastepnego razu.

 

Hej, pierwsze koty za płoty;

wczoraj M35 w lornetce była całkiem dobrze widoczna, nie wspominając o M42 w Orionie, a kilkanaście innych "do uchwycenia" przez 4'', np. M 44M, M 48, M36 i M37.

M-ki wymagają cierpliwości i często w mniejszych powiększeniach łatwiej je "trafić" - szczególnie gromady.

Niestety w 4'' galaktyki to jedynie małe szare plamki i pozostaje jedynie satysfakcja z trafienia na nie.

Saturn rewelacyjny.

 

Oby pogoda nam dopisywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pesymizm? Po pierwsze, jakie DS-y? Wiele widzę przez lornetki z ursynowskiego balkonu, lepiej czy gorzej (raczej gorzej) :compress: Pewnie pisząc to, myślałeś o galaktykach szukanych spod Konstancina. Ręczę Ci, że z ciemniejszego miejsca wyłapiesz niejedną :D

Wiesz po prostu ja nie mam satysfakcji z tych szarych plamek :( gromady jakos mnie mniej interesuja raczej galaktyki. Niestety mam odniesienie do LB 10". Wczoraj ustrzelilem M81 M82 i Triplet Lwa tylko bylo to jedynie duszki DS oczywiscie ogladam przez dluga ogniskowa 31 mm. Za to potwierdzam kolegę BJS saturn bardzo przyjemny przy 120x. Żółty filtr wiele zmienił. Bo to taki sport niby nic nie zobaczyłem ale 2,5 h prysnelo w oka mgnieniu a bylo 4 st c

 

PS Janko mam nadzieje kiedys spojrzec przez twoje legendarne lornety

Edytowane przez paulianuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.