Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Na północ miasta jeździliśmy kiedyś do Sikor (za Chotomowem), ale jakoś ten kierunek zdechł... Teraz głównie Konstancin, Otwock, albo... każdy sam, gdzie ma możliwości. Ja w tej chwli mam (Mam????? PABLITO!!!!!! :lol: ) trzynaście cali, więc jestem raczej "skazany" na obserwatorium. Na podmiejskich wyskokach sępię sprzęt... Coś bym kupił do podróży, ale jak do domu przytargam to bana dostanę i walizkę na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jeszcze jestem na północy. Do Sikor mam rzut dobsonem :-) ale jednak niebo świeci. chętnie wybralbym się dalej w kierunku północnym. Jeżeli oferta Janko z zaproszeniem jest aktualna to może któregoś dnia byśmy zorganizowali wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli oferta Janko z zaproszeniem jest aktualna to może któregoś dnia byśmy zorganizowali wyjazd?

Miejscówka (patrz wątek i mapa Szuu) jest dostępna cały czas, natomiast ja bywam tam tylko w niektóre weekendy, niestety cry.gif

Miejsce jest bezpieczne, co najwyżej okoliczni myśliwi sprawdzą, czy im kto nie robi konkurencji. Mnie już znają (to ten wariat, co sterczy na polu po nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscówka (patrz wątek i mapa Szuu) jest dostępna cały czas, natomiast ja bywam tam tylko w niektóre weekendy, niestety cry.gif

Miejsce jest bezpieczne, co najwyżej okoliczni myśliwi sprawdzą, czy im kto nie robi konkurencji. Mnie już znają (to ten wariat, co sterczy na polu po nocy).

 

ja z miłą chęcią pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dziś ktoś coś planuje? Ja bym się gdzieś wybrał zapowiada się pogodnie

 

Tak, jadę za Konstancin,

po 22.00,

będę na pierwszej drodze 100 m przed wjazdem do ruin.

do zobaczenia

 

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj. Całkiem niezle niebo, oczywiscie slabszy kierunek południowy. Ale skupilismy się na galaktykach,które co chwila wpadały w okular i to bez szukacza,którego zapomnialem. już myślałem ze klops,ale na szczęście miałem zielony laser,który przykladany do stopki szukacza jakoś zgrubnie dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj. Całkiem niezle niebo, oczywiscie slabszy kierunek południowy. Ale skupilismy się na galaktykach,które co chwila wpadały w okular i to bez szukacza,którego zapomnialem. już myślałem ze klops,ale na szczęście miałem zielony laser,który przykladany do stopki szukacza jakoś zgrubnie dawał radę.

tez byliśmy, ale koło północy chmury zasłoniły całe niebo,

może dziś będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum i oczywiście bardzo początkujacy w astronomii.

Widze, ze spotykacie sie czasami na wspolne oglądanie - chetnie przylaczylbym sie do takiej akcji jeśli jest taka mozliwosc - mialbym pewnie troche pytan(oczywiscie z umiarem) :)

Jesli jutro wybiera sie ktos pod Konstancin(wg newmeteo moze byc calkiem ok) to rowniez sprobowalbym dotrzec.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod Konstancinem dzisiaj/wczoraj właściwie - czyli z soboty na niedzielę. Niebo było super, trochę mgły po północy, ale tylko nad ziemią.

Może w niedzielę zajrzę po 22.00, jak będzie dobra pogoda.

Jeszcze się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni nów przed "białymi nocami". Zapowiedzi na Łochów idealne. Jadę dziś wieczorem na miejscówkę Polkowo/Mrozowa Wola. Plan mam taki:

- 20.30 wyjazd z Ursynowa

- 21.30 Łochów.

- 22.00 miejscówka

- obserwacje do bladego świtu (ok.2.30)

- powrót

Mogę zabrać chętnego / 2 chętnych do samochodu, mogę umówić się na stacji benzynowej Orlen w Łochowie.

mgram_pict.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko,

a jak wyglądała w weekend sprawa z wilgocią? U mnie na działce była tragedia....

Szczerze mówiąc nie wiem. Sam nie byłem w ten weekend a sprawozdaniom rodziny nie dowierzam . W razie czego można poleźć na porębę na wydmach, tam trudno o wilgoć po upalnym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest dokładna lokalizacja tego miejsca za Nasielskiem?

pułtuski, Polska

http://m.google.pl/u/m/zGeESn znalezione pod kątem szybkiego dojazdu, po drodze jest tylko nowo budowany wiadukt,który trzeba ominąć bokiem po betonowych płytach, miejsce jest na nieuzytku rolnym, zastanawiam się nad wyjazdem dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się tam ciągle i wybrać nie mogę. Jednak drugiej nocy pod rząd nie zarwę, chociaż powietrze jest bardzo przejrzyste. Sprawozdaj chociaż, jakie będą warunki - co widać gołym okiem, jak oceniasz zasięg itp.

Powodzenia! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.