Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tradycyjnie za Konstancin pewnie pojadę na jakieś 2 godz. Na dłuższy wypad nie dam rady. Trochę spać też niestety trzeba.

W niedzielę wilgoci nie było, ale przejrzystość nieco gorsza niż w sobotę.

Dzisiaj wygląda lepiej.

Pozdrawiam

 

 

===============

 

Było całkiem nieźle, ale po północy pojawiły się chmurki. W dziurach było jednak wciąż bardzo dobre niebo. Ciepło, przyjemnie. Saturn rewelacyjny. Kilka emek, w tym M107 ustrzeliłem po raz pierwszy - mam niedługi staż, więc wciąż mam wiele do odkrywania.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do miejsca docelowego dojechałem bez problemów, poprzednio droga była tak zorana, że wolałem nie przejeżdzać aby się nie zakopać. Zrobiłem kilka fotek, kolejno NW, SW, N, S. Najgorzej jest w kierunku południowym, widać łunę od Warki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

Cisza jakaś zapadła w warszawskiej grupie

wszyscy wyjechali na wakacje?

 

Za Konstancinem "nasza" łąka koszona regularnie.

Ostatnio pełno chmur, ale trafiają się dobre dni,

kilka dni temu, w poniedziałek lub wtorek - po deszczu - niebo było rewelacyjne; w lornetce niektóre m-ki zwykle niewidoczne były bez problemu do uchwycenia.

 

 

Zapraszam

 

 

ps.

 

Uzbroiłem sie ostatnio w prowadzenie sterowane z komputera; teraz ze Stellarium i przy pomocy Stellarium Scope wybieram obiekt i jest. Precyzja całkiem dobra. Więcej czasu zostaje na obserwacje. Prawdziwy komfort.

Troche trwało zanim dopasowałem kabelki - adapter COM-USB (bo portów COM to już w laptopach nie ma). Gdyby ktoś z tym walczył, to służę opisem kabelków.

 

b.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na najbliższy tydzień wygląda naprawdę obiecująco. Ja planuje dzisiaj jechać w rejon Nowego Miasta nad Pilicą. Znalazłem tam fajną miejscówkę z całkowicie odsłoniętym południowym horyzonem.

Co prawda nie jest to miejsce na szybkie wypady, bo trzeba liczyć ok. 1,5-2h na dojazd w jedna stronę (110km), natomiast warunki wydają się być rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę nocą w Konstancinie byłaby szansa na bezchmurne niebo? Jeśli tak, to ja chętnie się zjawię z SW 900/114 i lornetką, zwłaszcza jeśli jeszcze ktoś by był

 

Szanse zawsze są,

 

zobaczymy naprawdę ok 21.00. Jesli będzie czysto, to pewnie ok. 23.00 wybiorę się za Konstancin, a dokładniej za Obory.

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jadę dziś na wschodnią miejscówkę Mrozowa Wola - Polkowo (100 km, patrz wątek i mapa Szuu). Chcę być ok. 20.00 na śródpolnej drodze żwirowej (też jest na mapie Szuu), nie w lesie. Prognozy tam są od dobrych do genialnych. Wszyscy chętni mile widziani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Chętnych na wspólne obserwacje komety (i nie tylko) ze śródpolnej miejscówki Mrozowa Wola (patrz wyżej) mogę oczekiwać na stacji benzynowej Orlen przy wjeździe do Łochowa dziś o 17.30. Dojazd z Warszawy ok. 1 godz., na miejscówkę dalsze 15-20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żal tak pięknej pogody, więc zabieram rodzinę i za chwilę jadę do Mrozowej Woli (miejscówka Janka). Gdyby ktoś chciał wspólnie poobserwować to proponuję spotkanie już na miejscu- opis dojazdu jest gdzieś w tym wątku. Gdyby coś tel. do mnie jest w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku gratulacje dla Was!!!! Oby dalej, dalej w szczęściu i zdrowiu!!!

 

 

Ja chyba nie wytrzymam, ściągnę pajęczynę ze sprzęta i na Konstancin się udam pewnie przed 22.

 

Droga na której się rozkładaliśmy za Konstancinem jest ostatnio blokowana wielkimi betonami. Nie da się tam wówczas wjechać. Podobnie ta pod zrujnowany budynek. Kilkaset metrów dalej w stronę na Gassy jest asfaltowa droga w prawo tuz przy mostku nad rowem melioracyjnym. Po skręcie jest po prawej zaorane pole, a potem kilkaset metrów i za zakrętem bardzo ładna duża łąka na poziomie drogi, bez rowów. Ruch tam jest zerowy - jedno auto czasem na kilka godzin w nocy. Niezłe miejsce otwarte na południe.

Będę tam dzisiaj. ok. 22.30.

pozdrawiam,

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że droga brukowana w pole jest nadal zagrodzona. Załączam mapkę z drugą łąką (nr 2) w pobliżu o której pisałem wczoraj. Trawa podrosła tam i sięga połowy łydki ale wczoraj w nocy było całkiem sympatycznie. Gratis, urocze koncerty żab z pobliskiego jeziorka i przekrzykujących je ptaków.Gdyby dziś pogoda była znośna (wątpliwe) to będę przynajmniej z lornetką. Jak już mówiłem, od miejscówki 1 należy pojechać dalej kilkaset metrów w stronę na Gassy i skręcić w prawo - wąska droga asfaltowa; po ok. 500 m. za lekkim zakrętem zaczyna się spora łąka - miejscówka 2. Fotka w kierunku płd. Nikt tam w nocy nie jeździ. Na 3 moje wizyty w ostatnim okresie raz przejechało tam jedno auto.

Zapraszam,

b.

Konstancin Obory.jpg

Łąka2.jpg

Edytowane przez bjs
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informacja o stanie miejscówek za Konstancinem,

 

wszystkie łąki skoszone w sobotę;

 

wjazd na pierwszą, po brukowanej drodze chwilowo otwarty (wczoraj wieczorem);

druga (post wyżej)- tutaj nie ma problemu wjazdu bo jest na równi z drogą - czysta, równiutka powierzchnia, kilka hektarów do dyspozycji.

 

to miejsce jest naprawdę interesujące.

 

do ewentualnego zobaczenia.

 

 

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście jak człowiek sie napali to nic z tego nigdy nie wychodzi ... Weekend był jaki był każdy widział ale spróbuje w najbliższy piątek. Pewnie pojadę wcześniej na orientację tereny bo na tej nowej miejscowce nie byłem żeby po nocy czegoś w aucie nie urwać. Może ktoś tez sie wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś po pracy pewnie tam podjadę z żoną polukać na Perseidy. Fajne miejsce - potwierdzam. Rozstawiałem się tam kilka lat temu z teleskopem na asfaltówce w pobliżu miejscówki nr 2. Samochodów praktycznie nie ma a widok na południe super.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jest OK,

łąka czysta, skoszona,

komary umiarkowane, ale jakieś kadzidełka mogą się przydać,

 

 

ruch niemal zerowy, a teraz można też wjechać głębiej bo łąka jest ładnie skoszona..

nie ma żadnych pułapek terenowych.

bywam tam regularnie i w dzień i w nocy.

 

dziś będę ok. 22.00, jeśli nieba nie zakryją (tfu, tfu) chmury.

 

 

bjs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.