Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

No i super bylem jednak dziś bo skusiły mnie perseidy. W pierwszym podejściu z synkiem ale zaraz mu się spać zachciało więc go odwiozłem i przyjechałem ponownie wyposażony tylko we własne oczy ;) do 23.00 niebo było bardzo ładne M31 ładnie widoczna. bjs jak zwykle niezawodny z lornetką ! trochę ładnych rzeczy udało się zobaczyć zanim niebo zjadły chmury ;(. Jak będzie szansa na ładną nockę w środę na pewno się wybiorę i wytaszczę mojego LB10" ;) może się oda trochę mgławicowych obserwacji...zjawie się koło 20.30 żeby to zdążyć przygotować.

 

ps jak przyjechałem po raz drugi o 22.30 ruch był jak na marszałkowskiej ludzie leżeli na asfalcie każdy chciał zobaczyć spadające gwiazdki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się spotkali! Bardzo ładna noc co prawda trzeba było czekać aż "łysy" zaśnie ;) M31, galaktyka w trójkącie, hantle, nebula ring, M56, M13, M71 i parę innych co już nie spamiątałem... niestety już nocki sierpniowe 12 st i wiaterek czas odnaleźć rękawiczki i cięższe obuwie. Szkoda tylko że strzelec był widoczny razem z łysym ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna noc, chociaż rzeczywiście po paru godzinach zrobiło się dość chłodno. W LB 10 parę emek już robi wrażenie. Szczególnie Hantle.

Dzięki i do zobaczenia przy następnej okazji. Miejscówka naprawdę niezła dla południowej Warszawy. Dobry dojazd raptem kilkanaście minut od miasta.

Zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Startuję z Józefosławia, z południowego krańca lasu kabackiego. Księżyc rzeczywiście nie ułatwia, ale testuję sterowanie teleskopem z laptopa i zawsze można coś ciekawego poszukać, np. gwiazdki podwójne, asteryzmy, etc. Księżyc też sam w sobie jest wdzięcznym obiektem. Wczoraj było ciepło i bezwietrznie, jedynie trochę wilgoć daje się już we znaki.

 

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączyłbym do już skrzykniętej grupy, by się przyjrzeć Waszej organizacji pracy do nocnej fotografii i obserwacji a przy okazji poznać się 'na żywca', czyli w terenie.

Jestem z zachodnich okolic Warszawy (Bemowo, Groty), w miarę zmotoryzowany, więc mogę kogoś zabrać po drodze.

Obiecuję, nie gadać ponad miarę ... B)

:icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografią zajmował się kolega Spirit, który jakiś czas temu bywał pod Konstancinem. Świetnie operował Astrotrakiem. Ostatnio zniknął. Podobnie jak paru innych. To takie hobby, które mija lub też dorabiamy się warunków lepszych niż polowe. Może te zaproszenia zmobilizują innych chętnych? Noc w szczerym polu pod prawdziwym niebem ma swój niepowtarzalny urok, chociaz warunki - jak to w terenie - bywają różne. Ta łąka jest tym niemniej całkiem sympatyczna, cicha, z dala od ludzi, a wciąz z komfortowym dojazdem asfaltową drogą, 10-15 minut od południowych granic Warszawy. Atutem jest czysty (bez świateł i miejskiej łuny) południowy i wschodni horyzont. Do zobaczenia.

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mieszkam całkiem niedaleko tej miejscówki, więc jeśli koledzy zapraszają, to chętnie dołączę w okolicy weekendu z lornetką 15x70. Jeśli tylko czas i pogoda pozwolą.

W sumie to wiosną ze dwa razy się tam wybrałem i jak na taką bliskość Warszawy, to jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wybiorę (może) jeżeli:

primo: będzie ktoś jeszcze

secundo: podacie namiar na miejscówkę nr 2.

Mimo przeczytania opisów dojazdu i przejrzenia map pogubiłem się w tych miejscach. Jedno to jest to: https://mapy.google.pl/maps?q=52.081748,21.161292&num=1&t=m&z=15 , a drugiego nie znalazłem. Proszę zatem o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prognoza wygląda obiecująco. Kto będzie ten będzie ;) Ja na 80% a jak patrze za okno na 90.

Miejscówka jest zaznaczona na 42 stronie wątku na mapce jako "2"

http://astropolis.pl/topic/31995-warszawskie-trolle-jedziemy-cos-polukac/?p=492733

Edytowane przez paulianuss
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prognoza wygląda obiecująco. Kto będzie ten będzie ;) Ja na 80% a jak patrze za okno na 90.

Miejscówka jest zaznaczona na 42 stronie wątku na mapce jako "2"

http://astropolis.pl/topic/31995-warszawskie-trolle-jedziemy-cos-polukac/?p=492733

 

Tak, miejscówka nr 2 jest obecnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się udało było nas czterech fajnie to wyszło. Ze względu na krewkiego gospodarza "naszej" łąki i wilgoć teraz rozkładamy się prawie na drodze. Przy częstotliwości 1 samochód na godzinę da się przeżyć ;) a i z korzyścią dla wilgoci - myślę że jest zdecydowanie mniejsza. Dziś z mojego balkonu ładnie się zasiedziałem. W końcu zobaczyłem mojego ukochanego oriona a strasznie się stęskniłem za nim. BTW koledzy zaraziliście mnie "lorynetkozą" i zacząłem się przymierzać bo to znakomicie ułatwia orientację na średnim niebie myślałem o czymś10x lub 8x z dużym obiektywem do naprowadzania mojej armaty.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.