Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

W którym miejscu są te łąki? W sumie to niedaleko mam z Piaseczna.

 

Pozdrawiam

 

współprzędne z google maps i mapka (X)

 

52.074903, 21.171057

 

ta łąka jest dostępna, inne - z których kiedyś korzystaliśmy - są od pewnego czasu zagrodzone.

 

Pozdrawiam,

bjs

Obory.jpg

Edytowane przez bjs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety od "wielkiego dzwonu" ;) jakiś czas temu na tej łące podjechał do mnie jakiś "chłop z Mazur" i kazał się wynosić więc rozstawiliśmy się przy drodze ale na tyle mało aut tam jeździ że raz na pół godziny wystarczy zamknąć oczy. jak będę w wawie w weekend to może bym się w sobotę wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasem jeżdżę tutaj

 

52.554286, 20.445910

dobre niebo, wokół pola, daleko od świateł, trochę tylko nieprzyjemnie jak miesiąc temu jeździły traktory i kurzyły w nocy (butów nie mogłem doczyścić), ale bardzo dobra miejscówka

Edytowane przez Majesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiadomo szału nie ma ale to nie o to chodzi w tej miejscówce. To jest blisko wawy i mi zajmuje ze zniesieniem telepa 30 minut aby się tam przemieścić. Traktować należy to raczej w kategorii: jak się zachce jeść to przyzwoity kebeb u turka a nie obiad od Szefa Amaro ;) A co do miejsca to przy tamtej szosie jest naprawdę ok dla mnie niestety miejscówka w kręgu odpada ze względu na dobsona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych znajomych i nowych gości zainteresowanych łąkami za Konstancinem, a dokładniej za Oborami.

 

Jak wspomniałem wyżej, tylko ta łąka na mapie zaznaczona X jest pewna bo nie ma jak zablokować dostępu do niej. Jest na równi z drogą bez żadnych rowów, itp. Często ładnie wystrzyżona. Sporadycznie, jeśli jest się tam zanim zapadnie zmrok może ktoś zwrócic uwagę - raz nam się zdarzyło - łąka i okoliczne pola należą do SGGW. Niedawno ustawili tam tabliczki info zakazujące wejścia, bo sporo ludzi w weekendy z psami tam przyjeżdża.

 

Pozostałe - jak ta z kołem - często są zagrodzone masywnymi blokami betonowymi i nie da się tam wówczas wjechać.

 

Oznaczona X jest OK, w dobrą noc widać drogę mleczną. Czasem, ale b. wyjątkowo, jakieś auto na tej drodze przy łące się trafi w ciągu nocy.

Miejsce jest chyba najlepsze w odległości 15 minut od granic Warszawy, z czystym (bez lamp i miasteczek w pobliżu) horyzontem południowym i wschodnim. Północ to łuna Warszawy, a o zachód zaczepia Konstancin. Przejrzałem w tych okolicach chyba wszystko przy okazji wypadów rowerowych i nic lepszego nie znalazłem.

Dodatkowa zaleta - brak ludzi w okolicy, więc bezpiecznie jak się jest samemu. Zaglądałem tam często, teraz bywam, ale trochę rzadziej. Ostatnio byłem chyba w lipcu.

 

Ogólnie to bywamy tam różnie - zrywami.

Czasem udaje się kilku osobom zwołać ta drogą.

Może w piątek lub sobotę, jak będzie dobre niebo? Chętnie wpadłbym, choćby z lornetką.

Paulianuss ma fajnego dobsona - można byłoby zobaczyć cos wiecej, gdyby się zjawił.

 

 

Do ew. zobaczenia.

 

bjs

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Ale jak nie pojechaliście nic nie straciliście. Cała sesja w plecy - mgła. Fotki z sesji w temacie fotografia z niebem w tle.

Wessel. Mam wrażenie że niebo się tam pogorszyło a Twoja domowa miejscówka jest lepsza. Jak widzisz HiHa z domu to nie ma sensu no chyba że zależy Ci na kierunku wschód/południe. Ale też rewelacji nie ma.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Uważam się za początkującego (na tym forum -> patrz ilość postów ;-), jak i astro ogólnie), choć teleskop koło roku już mam i coś tam widziałem. Zawsze jednak z tarasu spod domu. Dziś trafiłem tu właściwie przez przypadek i widzę, że czasem organizują się jakieś spotkania na północ od Warszawy (Sikory, Nasielsk). Mieszkam niedaleko Pomiechówka, więc gdyby czas i miejsce pozwoliło (i szanowni koledzy ;-) ) z chęcią bym dołączył.

 

pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Was,

 

Na mapie miejscówek zostały zaznaczone Lasy Otwockie. Ja jestem z Miedzeszyna, a co za tym idzie to miejsce było by dla mnie szalenie atrakcyjne, niestety nigdy tam jeszcze nie byłem choćby z lornetką. Czy jest wiele osób, które korzystają z tamtych okolic? jak oceniacie jakość nieba w tamtych okolicach?

 

Pozdrawiam

Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dziś jest taka przejrzystość sympatyczna że widziałem gwiazdy przy pełni księżyca których zwykle z balkonu nie widuje poza pełnią ;) Przynajmniej MAK się rozruszał na jowiszu. Ale konstancin to konstancin ....

Edytowane przez paulianuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.