Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

Będę jechał jak najwcześniej, by złapać 19 godz. najlepiej na miejscu. Nie wytrzymam długo, ale powietrze jest fajne, więc warto. No to jak, spotykamy się na wiadomej stacji benzynowej (patrz wcześniej) o 18.30-45, czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłem. Skłamałbym mówiąc, że było dobrze. Było ge-nial-nie. Widoczność świetna do linii horyzontu, eMki Jednorożca, Woźnicy, Bliźniąt - widoczne świetnie już w lornetce 8,5x44, galaktyki we Lwie w 15x60, M42 płonąca na 0,5 stopnia w 20x77 bez filtra. W 2 godziny widziałem więcej niż przez ostatnie pół roku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jest dobrze za wcześnie planować (pech), ale zaryzykujmy:

19.30 na stacji benzynowej (zdaje się Orlen) na rozjeździe w Świdrze. To najszybszy i najkrótszy dojazd z Warszawy. Jest to na przedłużeniu Wału Miedzeszyńskiego, na mapach to róg Alei Nadwiślańskiej i Górczewskiej/Kraszewskiego.

Może być inna godzina lub samodzielny dojazd na miejscówkę według opisu w tym wątku.

Chodzi mi po głowie, że mieszkasz na Służewcu (?). W takim razie możemy też wystartować z Ursynowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce i czas zbiórki mi pasują.

Jeżeli coś miałoby się zmienić z mojej strony, np. będę musiał dojechać później, to oczywiście dam znać.

W każdym razie będę na pewno (chyba że odwołamy imprezę, bo pogoda nie dopisze).

Pozdr

P.S. Z rodzinnego Ursynowa wywiało mnie na Wolę już jakieś 6-7 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę ustawianie sprzętu na mojej łączce nad Drzewiczką trwało 1,5 godziny....Potem był obiadek, a później pojawiły się wstrętne chmurzyska.

Czekałem, czekałem, aż zrozpaczony sprzątnąłem zabawki, do pudełek i skrzyneczek. :szczerbaty: :szczerbaty:

I jak zawsze w takich wypadkach po 30 minutach chmurki gdzieś odpłynęły i pokazało się piękne gwiaździste niebo. Ufff, co mi pozostało? - LORNETKA!! Ulubiony sprzęt Janko. W parę sekund można rozpocząć obserwację.

Odchodzący Orion przepiękny, nisko nad zachodnim horyzontem, troszkę wyżej Praesepe, w prawo piękne Plejady, dalej Woźnica z gromadami widocznymi gołym okiem, Double Cluster a nawet Andromeda wisząca tuż nad horyzontem. Nic nie jest w stanie zastąpić czarnego, bezksiężycowego wiejskiego nieba.

Frugoslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.